T-shirt'unuzu reflektörle bisiklet formasına çevirin

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
Geçen sene düşeşe bulduğum x marka sıfır kollu t-shirt'üme Delta'dan aldığım yapışkanları (sticker) bu tshirt'uma yapıştırmamla başladı herşey.
Daha sonra polislerde, ispark görevlilerinde, güvenlikler, çöpçülerde vs, bulunan reflektörlü kumaş aklıma geldi.

Bu kumaşı bir şekilde bulup tshirt'uma yapıştıracak ve be onu bisiklet formasına dönüştürecektim.

Epey dükkan gezdikten sonra Eminönü'nde toptancılarda bulabileceğimi öğrendim.
Daha sonra arkadaşla Mercan yokuşundan çıkarken aklıma reflektör geldi ve başladım dükkanlara girip çıkmaya.

1,2,3,4,5... 7 dükkan dolaşmıştım ve hala bulamamıştım.
En son girdiğim dükkanda ise 50 metrelik top halinde 18.5 lira'ya satıldığını öğrendiğimde üzülerek dışarı çıktım.

Tabi bu arada çift tarafı yapışkanlı olan Tela diye hayatımda görmediğim sadece ismini bildiğim bir şey arıyordum.
Onun da tek taraflı olanını bulabildim fakat almadım. Ki zaten ondan vazgeçtim.
Zira bu "tela" denen zımbırtı yağmur geçirmeyen motosiklet montlarında dikiş deliği açmamak için gerekli olduğu geldi aklıma.
-Ülen! dedim.
Ne gerek var ki telaya. Senin t-shirt'un zaten su geçiriyor.

Bunları düşünürken bir sağa bir sola bakınarak gidiyordum ve av malzemeleri, kamuflaj, gibi şeyler satan dükkanlar girmeye başladı görüş alanıma.
İlk gördüğüm dükkana kapıdan henüz girecektim ki
"İTHAL REFLEKTÖR BULUNUR"
yazısını gördüm.
Metresi 1.5 veye 1.75 Ytl
1,2,3,5 cm kalınlıkta olanlar mevcut.
2 cm olandan 2 metre aldım.(Toptan alınca 40 Kuruşa geliyor ama ne yapalım)
4 Parçaya ayırıp deseni tasarladım ve ertesi gün terziye iğnelenmiş bir şekilde verdim. O'na sadece dikişler üzerinden geçmek kaldı.

Verdiğim terziden alırken bana kumaşı nereden bulduğumu sordu.
Anlattım.
Dedi ki
-Motosikletçiler geliyor, çöpçülerin pantolonlarından söktükleri kumaşları montlarına diktiriyorlar.

Gülümsedim. Ben de bisiklet için diktirdim zaten dedim.
Ayrıca aynı şeyi yapacak olursanız kumaşı benim gibi parça pinçik etmeyin.
Terziye istediğiniz şekli kauçuk'la çizin. O kumaşı kesmeden rahatça diker.
Sonraki gün o t-shirt'la masa tenisi turnuvasına gittim. Fotoğraflar elime geçince buraya koyacağım.
Resmen Yıldız Savaşları (Star Wars) filmindeki ışın kılıçları gibi duruyordu.
:D

Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Yıldız savaşlarındaki efekleri merakla bekliyoruzzz:D!:..

• Beğen
Tepkiler: ahmedseref

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
Tela genelde tek taraflı yapışkanlı olur, ama çift taraflı veya yapışkansızları da vardır. Çift taraflı ince tela, reflektif bant, t-shirt ile sadece ütü ile hiç iğne iplik ile uğraşmadan istediğiniz şekilde reflektif bantları istediğiniz tekstil yüzeyine yapıştırabilirsiniz. Tabi benim de şimdi aklıma geldi, telayı yağmurluğunuza reflektif bant yapıştırmada çok başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz.
Reflektif yüzeyler genelde tam ışığın geldiği yere çok kuvvetli yansıtma özelliği vardır o yüzden flaşlı fotoğraf çekimlerinde hava aydınlık olsa bile ben buradayım diye bağırır..
Eğer üzerinize gelen taşıtta far varsa işe yarar, farsız gelen yine fark etmeyecektir.. :)

• Beğen
Tepkiler: ahmedseref