Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Synapse - CAAD9 ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Uğur Yeşilyurt tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhabalar Cannondale yol bisikletlerinde Performance Road kategorisi altında Synapse ve Elite Road kategorisi altında ise başlangış olarak CAAD9 kadrolu modeller mevcut.Ben şehir içi ve spor amaçlı kullanım için Synapse serisini mi tercih etmeliyim?Veya adından da anlaşıldığı üzere (elite) tabiri caizse kaymak gibi yollar için tasarlanmış olan CAAD9 kadrolu bir bisiklet mi tercih etmeliyim?Yarış için istemediğimi tekrar belirtmek isterim.Bu iki kadrodan hangisi benim amacıma daha iyi hizmet eder,konfor açısından karşılaştırma yaparsak ne diyebiliriz?Teşekkürler.

Not : Synapse bisikletlerin profesyonel anlamda daha bozuk yol şartlarında kullanıldıklarına şahit oldum,İstanbul gibi bi şehir için uygun olacağını düşünüyorum,CAAD9 kadrolu bisikletlerin ise tamamı kusursuz asfaltlarda kullanıldığını tahmin ediyorum.Benim kullanım amacıma pek uygun değil gibi,ne dersiniz?

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  2. Emre TAŞCAN

Emre TAŞCAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Bende yol bisikletimi almadan önce bu iki modeli araştırmıştım. Sizinde söylediğiniz gibi, Synapse gerek açıları gerekse kadro yapısından dolayı biraz daha konfora yönelik yumuşak bir sürüş sunuyor, CAAD9 ise safi yol yarış bisikleti olarak tasarlandığından daha agresif açılara ve sportif bir sürüşe sahip. :in:

Uğur Yeşilyurt ve Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  3. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Forum içerisinde bir yazıda CAAD9 kadroların gerçekten çok iyi olduğunu okumuştum,eğer o kadar iyiyse tercihimi de ondan yana kullanmak isterim tabi ama benim sürüş tarzımda bana bi sorun çıkarır mı,dayanıklılık olarak karşılaştımak gerekirse Synapse mi daha dayanıklıdır,CAAD9 mu?

4. Fatih Balkış

Fatih Balkış Forum Demirbaşı

Seviye:
    synapse'nin karbon modelinden mi söz ediyorsunuz? Yoksa alu olanı mı, eğer söz konusu olan alu model ise cadd 9 tercih edebilirsiniz, hand made in america...

5. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Alu modelinden söz ediyorum ama synapse modeli de hand made in America değil mi?Hand made in America yüzünden mi alabilirsin diyorsanız ikiside öyle bildiğim kadarıyla.

6. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Forum sakinleri lütfen bu iki kadro arası bildiğiniz farklılıkları paylaşın.Synapse ve CAAD9 kadrolu aynı donanımlı 2 bisikletin arasında 600 ytl kadar fiyat farkı var.Bunun sebebini açıklayabilecek olan var mı?Synapse kadro olarak 50 gr daha ağır sanırım.Bisiklet seçiminde sona yaklaştım biraz bilgi lütfen aranızda kullananlar varsa daha faydalı bilgiler alabiliriz.

7. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    CAAD9 daha çok istiyordum ama sanırım Synapse alıcam,bu bisikletin kullanıldığı bir yarış izledim ve yol şartları gerçekten kötüydü.Şehir içi kullanımıma daha uygun olur diye düşünüyorum.Synapse tiagra veya 105 alıcam.Ara sıra bir kaç turada katılırım sanırım,kötü yolda gittiği kadar düzgün yolda da performansı fena değil.

8. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ama son bir yorum bekliyorum.Teşekkürler !

9. Emre TAŞCAN

Emre TAŞCAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Synapse al, memnun kalırsın merak etme. :in: Anlattığın kadarıyla senin talebini en iyi karşılayacak model Synapse, düz yolda istediğin performansı verirken, bozuk yollarda da konforu sana sunacaktır. Sonuçta Synapse, CAAD9'dan daha fazla urban tarzı sürüşe hitab eden bir model. ;)

Uğur Yeşilyurt bunu beğendi.
  10. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Şimdi caad9 kadroyu çok fazla övmüşler ama synapse kadro hakkında pek bişey bulamadım,bu synapse da caad9 gibi el yapımı bi kadro mu ve ağırlık olarak nasıl,sonra pişman olmayayım,uzun ömürlü bişey istiyorum,şimdilik tekrar caad9 kadroya yöneldim,gerçi caad9 kadro aldığım zaman taigralı grup kullanıcam,synapse da 105 olabilirdi,iyi bi kadro sahibi olmak daha çok isterim,son kararımı bisikletçim ile görüştükten sonra verecağim.

11. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İnternetten synapse kadronun gerçekten çok rahat olduğunu okudum,caad9 un ise çekişinin çok iyi olduğunu buna nazaran synapse ın çekişi o kadar iyi değilmiş,hız olarak synapse ve caad9 aynı hızlara çıkabilmekteler.
    Caad9 daki konforu sağlamak içinde kaliteli lastik ve jant setinin yeterli olacağı belirtilmiş.

12. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Peki şöyle sorayım Synapse 105 mi CAAD9 Tiagra mı,ikiside aynı fiyat?

13. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Synapse ın çekişinin iyi olmadığından bahsetmiştim ama çekiş derken yanış anlaşılmasın hızlanmadan bahsediyorum yok tırmanışta harika olduğu söyleniyor.Şayet bu bisikleti alırsam öndeki aynakolu 39-53 yaptırsam mı yoksa triple olarak orjnal halinde mi bıraksam,eğer bu değişimi yaparsam bisikletin hızlanması biraz daha artabilir ama tırmanış performansı düşer gibi geliyor bana ne düşünüyorsunuz?Gerçi pek tırmanış yapacağımı sanmıyorum

14. Uğur Yeşilyurt

Uğur Yeşilyurt Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar synapse ın aluminium kadrolarında S.A.V.E (Synapse Active Vibration Elimination) teknolojisi yok mu,sadece karbon kadroların da mı var pek anlayamadım.İki maddenin esneklikleri birbirinden farklıdır büyük ihtimal,şayet her iki kadroda da aynı teknolojinin kullanıldığını varsayarsak hangisi daha üstündür,aluminium olan tatmin edici midir?