Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

suyun tetiklediği kalp ağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Şafak Atilla Akpınar tarafından paylaşıldı.

1. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sizlere birşey sormak istiyorum...Konu hakkında bilgilerinizi duymak isterim.

Son 1 aydır hayatımda hiç daha önce yaşamadığım birşey yaşıyorum bisiklet üstünde...ilk önce roller da yaşadığım bu ağrıyı çok hızlı bardaktaki suyu içmeme bağladım ve normaldır deyip geçiştirdim.Roller veya normal bir şekilde bisiklet üstündeyken ''su'' içtiğimde kalbimde bi ağrı arkasından nefes alamayacak duruma gelme arkasından da baş ve boyun bölgemin arka kısmında pedalı çeviremeyecek bi his hissediyorum.Ama tekrar ediyorum yürürken,otururken olan birşey değil veya cola,alkol,sıcak birşeyle hiç olmuyor..Bu durumu bugün 4.kz yaşadım ilginç gelmeye başladı.hastaneye gerekirse gideceğim bir daha tekrarladığında ama konuyu yinede burda paylaşmak istedim.Saygılar

nabzım ort. 150-165 arasında
    Rollerda da 20 şer dk ant. yapıyorum.Nabzım 200 lerde olsa nefes almadan su içsem çok doğal bi olay derim ama herşey normal gözüküyor

2. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Göz kararması oluyor mu? Eğer oluyorsa tahminimce eritrostilerinizin oksijen kapasitesi vucudun ihtiyacından daha az.

İhmal edilmemesi gereken bir durum bu. Tekrarını beklemeyin yarın ilk fırsatta doktora gidin.

Kalp ile alakalı bir durum olduğunu zannetmiyorum. Kalp sadece kalp krizleri esnasında ağrı yapar o da sternum, halk arasında iman tahtası adı verilen kemikte "fil basması" şeklinde hissedilen ağrı. O ağrı da yığıp bırakıyor insanı. Yaşadığınız ağrı bu değil kanımca.

Onun dışındaki kalp rahatsızlıkları farklı şekillerde baş gösteriyor.

Konuyu takip edeceğim. Geçmiş olsun.

3. erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    spor yaparken sadece sıvı kaybetmiyorsunuz. bazı mineraller de kayboluyor. o yüzden spor sırasında içtiğiniz suya bolca limon sıkın, ağız tadınıza göre şeker ve az miktarda tuz ekleyin. kas kasılmalarını bu şekilde engellersiniz. termoreglasyon da önemli, yai uygun sıcaklıkta sıvı tüketin. ne çok soğuk, ne çok sıcak. yine de biraz sorun olması normal. spor sırasında sindirim sisteminiz çok iyi çalışmaz zaten. spordan sonra sindirim sistemi daha iyi çalışır

4. gokhan1515

gokhan1515 Yeni Üye

Anlattığın tablo yaygın özofagus (yemek borusu) spazmına çok benziyor. Egzersiz, çok sıcak ve soğuk yiyeceklerle tetiklenebilir. Bu durumda göğüs ağrısı kollara, sırta, boyun ya da çeneye doğru yayılım gösterebilir. Kalp kirizindekine benzer bir ağrı olur. Yiyecekleri (ya da suyu) yutmada güçlük ve ağrı olabilir, yuttukların göğsünde takılıyormuş gibi bir his olabilir ya da göğüste yanma hissi olabilir. Mide içeriği yemek borusuna kaçıyorsa (gastroözofageal reflü) da benzer bir tabloya zemin hazırlayabilir. Gastro-özofageal reflü de egzersizle tetiklenebilir. Yine de kalp rahatsızlıklarını dışlamak için bir hekime muayene olmanda fayda var derim.

laciverti ve Şafak Atilla Akpınar bunu beğendi.
  5. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kesinlikle ihmal etmeden hemen doktora gidin , belki basit bir sebebi vardır belkide önemli birşeydir , benimde kalbimde ritim bozukluğu oluşmuştu , yığınla test yaptırdım 3-4 ayrı doktora gittim , herşey yolunda tamamen psikolojik dediler ...

6. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

:) haklı, tümüyle katılıyorum.