suya gizli zam

Mahmut Can Kaymaz

Daimi Üye
Tepki
204
http://img.mynet.com/finans2/suzammi_detay.jpg
Suya gizli zam!
İSKİ'nin intert sitesinde yer alan ve 1 Mart 2010 tarihinde güncellenen verilere göre su birim fiyatları artırıldı. Bu zam sadece İSKİ'nin internet istesinde yer aldı.

Sessiz sedasız zamma göre, 1 Mart tarihinden itibaren su birim fiyatı 4 ila 10 kuruş arasında artırıldı.

Yeni tarifeye göre, 0-10 metreküp arası kullanım, 2.31 liradan 2.35 liraya yükseldi. 10-20 metreküp arası kullanım bedeli, 3.47’den 3.54’e çıktı. 20 metreküpten fazla kullanım ise 4.62’den 4.71’e yükseldi. İşyerlerinin kullanım ücretleri de 4.97’den 5.05’e çıkartıldı. Zamlar, bu ay gelecek faturalara yansıyacak.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben suya yapılan zamları destekliyorum.Dünyadaki en değerli hazine olan suyun israfını bir nebze olsun kısıtlayacaktır.Oturduğum site hidrofor ile yeraltı suyu kullanıyor ve daire sahipleri su parası vermiyor.Yerel yönetimler bu durumda olanları kesinlikle yasaklamalı.Diliyorum inşallah oturduğum sitenin yeraltı su kaynağı kururda (bu durumda çevrede yeraltı suyu kullanan herkesin kaynağı kurumuş olur.) belediyen para ile alırız suyu.

Desteklediğim tek zam su zammıdır.Toplumda bu konuda israfın önlenmesi için herkesin su parasını fazlası ile ödemesi şart.

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Ali,Ahmet oy vermedi de ben mi oy verdim.
Getiren sizlersiniz hani her zaman diyorlardı ya bizden olan kazanır diye herkes zaten bunlardan oldu. Her zaman oy veren halkına kömürünü verdi gıdasını verdi 3 çocuk istirem dedi. Hay hay dedi vatandaş ama hökümet diyor ki bize para lazım özelleştiriyoruz özelleştiriyoruz olmuyor açık çok ben Audi A6'dan,bmw 7.40'dan,mercedes SLK 2954234 'dan inmem...bunların benzin parasını da sizlerden istirem,size o kadar kömür veriyorum halkımda benim benzinimi karşılasın diyor. Aç olana kömür veririm,gıdasını veririm,okumayan çocuğunu FeYtocu zihniyetin kabul gördüğü okulda ömür boyu parasız okuturummmm derrrr ama makam aracımın benzin parasınıda siz vereceksiniz diyor.

habersiz zam konusuda gelince de doğal olarak saçma ve daha nice böyle habersiz uygulamaya konulan konular olduğunu düşünüyorum.çünkü ilk geldiklerinde ki şaşa artık yok.Ülkenin,hatta bunlara oy verenlerin sabrı taşmak üzere( belirli kesim ve onun bir altı onlarda feytocu ve bir şekilde bunlara bağlı olanlar) o yüzden herşey gizli gizli,gecenin saat 3:00 ünde meclisten yasamı geçer dersiniz kanun mu geçer dersiniz her birşey geçiyor( misal olarak) Durmak yok yola devam.

kimse kimseyi bedava öpmez(Bu da benim sözüm)

• Beğen
Tepkiler: Tacir Tahsilat