Suudi Prens Bodrum'da mayolu bisiklet sürdü

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer

Bodrum'a 15 yakını ile birlikte tatile gelen Suudi Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud, bugün öğle saatlerinde mayosuyla bisikletle gezinti yaptı.
(link)
Bizim valilerimiz,vekillerimiz niye böyle değiller:ssrtcbya:

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Scudo

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
@Tuzlu_Fıstık Türkçe'mi,Arapça'mı derdin?
Bir de o kadar koruma varken,yakından görebilir miydin acaba?o_O
Dediğin gibi sele aşağıda..Son yıllarda moda olan basık bisikletlere benzemiş:ssrtcbya:

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@fthgzl79
Bizimkiler dışarda kumara gider, o da burada ülkesinde yasakladığı şortu, bisikleti kullanır (Kadınlara yasak)... Bizimkileri şortlu görmek istemiyorum zaten. (Şortsuzda görmek istemiyorum zaten)

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
@BerkEvren bende hiçbirini görmek istemiyorum..
Konunun dini,siyasi kısımları bir kenarda dursun..
Bu ülkede bisiklete siyasilerin/bürokratların binmeleri yasak değil..Bu insanların şort giymeleri yasak değil..Bu insanların belden yukarı çıplak şekilde gezmeleri yasak değil ama bu insanlar özellikle CİDDİ görünmeye çalışıyorlar..Niye bu kadar ciddiler,niye bu suudi prens gibi rahat değiller;ben bunu soruyorum..
Mesela spordan sorumlu bakan,neden şortla bisiklete binmiyor ya da neden ufakta olsa bir bisiklet turuna çıkmıyor?
Niye sürekli takım elbise ve jeeplerle geziyorlar?

Tepki
13
İsim
mehmet
Bisiklet
Bianchi
Prens ve mayolu sürdü başlığını görünce aklımda şu arabistandan kovulan yakışıklı herifler geldi. içeriği açtım bildiğin amcama benziyor be bu :hhhhhh:

• Beğen
Tepkiler: cool mehmet

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
bütün fotolarında gözlük var adamın ve 150 tane bisiklet getirmiş yanındaki heyet için 30 km yakın bisiklet kullanmış sürekli yaptığı bişey galiba bisiklet sürmek

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@fthgzl79 Prens rahat değilki. Ülkesinde böyle gezmiyordur o da. Üstüne basıp yükseldiği insanlardan uzaklaşınca şortuda giyer, içkisinide içer. Takım giyip, jipe binmeyi
@Özgür Aydn
Koca prens yamamı yapsın. Lastik patlarsa hoop yenisi...
Dönerken o tatil yaptığı yerin civarında köylere, çocuklara bıraksa o bisikletleri mesela... Bizede kapak olur hem...

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Farukken değil mi bu yahu? Belki tanıyan çıkar :D

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
@BerkEvren demek istediğimi sana anlatamadım..:)
Şimdi bu prensin bu ülkede bu kadar rahat olması ve bizim devletle alakalı olan insanların sürekli gergin olması,acayip değil mi?
Bu Arap,Türklerden daha medeni gözükmüyor mu?
Arabistan'daki yasakları boşver..Konu Türkiye'deki ciddiyet ve devlet adamların spora uzak oluşları..
Bu ülkede devlet görevlilerin tatilde şortla bisiklete binmesi yasak değil ama şu arap gibi bir tane Türk devlet adamı göremiyoruz..Niye?
Bence toplumsal baskı yüzünden..Bu baskı,devlet adamlarının ciddi olması gerektiğini ortaya çıkarıyor..Haliyle devlet adamları,şortla bisiklete filan bin(e)miyorlar..Zaten arada birkaç tanesinin göstermelik bisiklete binmesi haricinde,devlet adamlarının bisiklete bindiğini göremiyoruz..

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@fthgzl79
Bende sana anlatamadım :)
Nasrettin'den bir kıssa vardır; Ye kürküm ye diye... işte bahsettiğin şeyin sorumlusu o hikayedir. Toplumsal baskı falan değil. Toplumsal bir baskı oluşturabilsek zaten böyle rahat götüremezlerdi...

• Beğen
Tepkiler: musAKka ve 07yusuf

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Takım elbiseyle jipe binince tatmin olan adam niye biz fakirler gibi bisiklete binsin... Zaten bisiklete binse pedalları yaverine çevirtir :)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.