Suuçtu Şelalesi ve Çataldağ Bisiklet Turu

Scudo

ali genç

Üye
Tepki
31
Orhab Abi çadır olayını tekrar ele alsak diyorum, Uyku tulumu ve mat alacağım, çadır da alayım mı ne dersin. Zeytinburnu Tekzen'de 36tl ye buldum. Sıcaktan korur :) Eşleştirme olacak denildi ama gece ayazda kalmayalım sonra :):) Onun yerine daha faydalı bişey taşırım, yoldan aldıklarımız filan...

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@ali genç

Açıkta kalmazsın merak etme. Tekzendeki çadırı görmedim ama fiyatı uygun. Bende bir bakayım işime yararsa yazın kullanmak için alayım.
İstanbuldan gelecekler arasında benim bildiğim çadırı olmayanlar:
1-Murat Gökşen
2-Sezer Gencaldı
3-Aydın Ağca
Buna karşılık çadırında yer olanlar:
1-Uğur Demirtaş 1 kişi
2-Erdal Irmak 1 kişi
3-Orhan kılıç 2 kişi
Benim uyku tulumu ve mat getireceklerim:
1- Sezer Gencaldı
2-Aydın Ağca
3-Erdal Irmak (sadece uyku tulumu)
Bu liste dışında çadırı olmayan varsa lütfen haber versin yanıma 1 veya 2 çadır daha alayım.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@ahmet centeli

Ahmetçiğim yaptığınız çalışmalalar için sizlere ve bu etkinliğe duyarlı yaklaşımları için yerel basına, Mustafakemalpaşa Belediyesi ile jandarma görevlilerine teşekkür ederiz.

Tepki
25
@ali genç
ali gelmene sevindim. belgrat turunda 8 saatte 400 kare fotoğraf çekmenden yola çıkarak ,bu turda senden en az 2000 kare bekliyorum :)

ali genç

Üye
Tepki
31
Yedek batarya bulmam lazım onun için, şarj bitene kadar çekmiştim geçen sefer. En kötü elektrik direğine kanca atarız :) Bu sefer tadını çıkaracağım diyorum ama yine rahat duramam ben, sürekli fotograf çekerim yine :):)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Bu tür turlarda şarj problemi olmuyor. Konakladığınız yerde elektrik bulabiliyorsunuz. En kötü ihtimalde yolda yemek yediğiniz yerde, çay içtiğiniz kahvede cihazlarınızı şarj edebiliyorsunuz.

ali genç

Üye
Tepki
31
@Orhan Kılıç

Bunu duyduğum iyi oldu.
Çadır için verdiğiniz rakamlarda bana da yer var gibi duruyor. Son durum değişmediği takdirde ben de çadır almayacağım. Listeye beni de eklerseniz sevinirim. Biraz "yancı" gibi olduk ama :)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Tur için feribot bileti alıp İstanbuldan Bandırmaya geçecek olan katılımcılar:
1-Aydın Ağca
2-Uğur Demirtaş
3-Kemal Caner
4-Sezer Genceldi
5-Orhan Kılıç
6-Erdal Irmak
7-Murat Gökşen
8-Ali Genç
9-Atakan Kılıç

Cumartesi ve Pazar Günleri Bursa ve çevresinde yağış ihtimali var. Yanınıza mutlaka ince bir yağmurluk alın. Hava sıcaklığı düşmeyeceği için kalın giysi tercih etmeyin.

• Beğen
Tepkiler: sezer genceldi
Tepki
51
Orhan abi yada Bursa lı arkadaşlar şöyle bir şey var:acaba gideceğimiz yerdeki tesislerdeTV varmı bileniniz var mı?Malum C.tesi akşamı süper bir maç var Barcelona-Manchaster şampiyonlar ligi finali.Hani seyretme fırsatımız olurmu? yapabileceğimiz bir şey var mı bunun için?

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@sezer genceldi

TV olsa bile seyredebileceğini zannetmiyorum. Reklamlarda maç için sadece D smartta diye bir şey gördüm galiba.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@erdal ırmak

Erdalcığım sen o telefonuna su geçirmez kılıf almayı unutma sonra üzülürsün. Bir de gelirken büyüteç getirmeyi onutmaki ekranı rahat görelim. :)

• Beğen
Tepkiler: erdal ırmak

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Arkadaşlar bu gün gezimizden önceki son gün. Lütfen malzemelerinizi yeniden gözden geçirin çantanız ile bisikletinizin yükleme işlemini akşamdan tamamlayın. Sabah eşyaları hazırlayıp yükleme yapmaya kalkarsanız almanız gereken bazı eşyaları unutabilir veya feribotu kaçırabilirsiniz.
İlk kez feribota binecek arkadaşlar biletlerini internet ortamında satın aldılarsa Yenikapı terminali girişinde bulunan kiosklardan bileti satın aldığınız kredi kartınızı cihaza okutarak basılan gidiş dönüş biletlerinizi alın. Bisiklet için yük biletinizi yazar kasanın olduğu gişeden sıra beklemeden 5 TL karşılığında aldıktan sonra feribota binerek görevlilerin göstereceği yere bisikletlerinizi yerleştirin.
Meteoroloji hafta sonu Marmara bölgesinde hafif yağış olduğu uyarısı yapılıyor. Varsa su geçirmez goretex ayakkabı giyin. Bu tür ayakkabılar ayaklarınızın kuru kalmasını engellemez ama diğer ayakkabılara göre daha az ıslanır. İnce bir yağmurluk almayı unutmayın, kesinlikle pamuklu giysi giymeyin.
Yanınıza gece giyeceğiniz alt, üst giysilerin yanında kamp alanında otururken üşümemek için gerekli giysileri abartmadan yanınıza alın. Giysilerinizi yağmurdan korumak için çantalarınız su geçirmez olsa bile çöp poşetinin içine koyarak koruma altına alın.
Fotoğraf makinesi ve telefon gibi cihazlarınızı yağmurdan koruyacak önlemleri alın.
Sabah ve öğle yemeğiniz için gerekli malzemeleri yanınıza alın. Yemek için durulup zaman kaybedilmeyecektir.
İlk kez bu tür bir tura çıkacak arkadaşlar için hava ve yol şartları güzel deneyimler sunacak.

Tepki
27
"İlk kez bu tür bir tura çıkacak arkadaşlar için hava ve yol şartları güzel deneyimler sunacak."
Son cumlene takildim Orhan abi.Bu guzel deneyimlerin altindan biraz izdirap ve sikinti cikacak gibi:)bakalim hayirlisi.Simdiden heyecan basladi.Allah yolumuzu acik etsin arkadaslar.Hepimiz icin guzel ve eglenceli bir tur olmasi dilegiyle.

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Arkadaşlar tur programımızda hiç bir değişiklik yoktur. Yağış olasılığı var ve bu konuda önlemlerinizi alın, en azından gittiğinizde giymek için yedek giysi alın.
Bisikletimin arka jantının tamiratını yaptırdım, Atakan ve benim giysi ve yiyeceklerimiz dışında 2 çadır, 3 uyku tulumu ve 4 matı bisiklete yükledim. 2 uyku tulumunu ise poşete koydum, bagajda bağlayacak yer kalmadığı için Yenikapıya elimde getireceğim. İstanbuldan gelecek arkadaşlarla sabah Yenikapıda, Diğer arkadaşlarla ise öğleden sonra Mustafakemalpaşada buluşacağız. Feribotu kaçırmamak için saatlerinizi kurmayı unutmayınız.