Süspansiyondan düz maşaya geçiş

sfkbnn

Üye
Tepki
5
İsim
Şafak Binen
Bisiklet
Bianchi
Herkeze merhaba,
Biliyorumki bu konuya benzer konular defalarca kez açılmış.
Fakat hiçbir konuda düzgün bilgi bulamadım.

4-5 ay önce Bianchi MD 613 aldım ve düz maşaya çevirmek istirorum internette 2. El 'Rst Rfm-7' buldum fakat uyarmı bilemiyorum bide şaft borusunun 21 santim olduğunu söylemiş yani kısa gelme ihtimali varmı ?
Son olarakta bisiklet ne kadar hafifler ?
Şimdiden teşekkürler.

Scudo

MGSancar

Üye
Tepki
100
İsim
Gürhan
Bisiklet
Giant
6 ay önce düz maşaya geçmiş biri olarak söyleyebilirim ki düz maşa uzun sürüşlerde bileklerde ağrı yapıyor. Bende de RST RFM-7 var şuan ve Türkiye yollarına uygun olduğunu düşünmüyorum. ağırlığı azaltmak için değiştirmiştim ve sonradan gördüm ki maşa ağırlığının pek bi esprisi yok. Yani ağırlığa pek takılmamak lazım. ayrıca kadro yüksek maşaya göre tasarlandığı için maşayı değiştirdikten sonra pedalların yoldaki en ufak tümseklere çarpması can sıkıcı olabiliyor ve özellikle hızlıyken dönüşlerde büyük sıkıntı yaratıyor.

Eğer ağırlık olayına takılıyorsan maşayı değiştirmek seni kesmeyecek. Komponentleride değiştirmeyi düşüneceksin ilerde ve göreceksin ki sıfır bir bisiklet almak daha mantıklı. Bence bisikletini bu haliyle bir süre daha kullan ve daha hafif bir bisiklet almak için fırsat kolla :) Ben öyle yapıyorum :D