Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

süspansiyon tak sesi

Konu, 'Süspansiyon' kısmında hardtail60 tarafından paylaşıldı.

1. hardtail60

hardtail60 Yeni Üye

Seviye:
    Amartisördeki tak sesi

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar benim bisiklette önü yıkarı doğru çektiğimde tak diye sese yapıyor bunun sebebi nedir amartisörünün içini açtırayınmı?

ACİL YARDMMMMMMMMMMMMMM

2. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
  3. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Maşanız hangi marka, biraz daha detaylı bilgi verebilirmisiniz?

Orada bahsedilen maşa Rockshox Tora 318

Arkadaşın maşasının hangi marka ve model olduğunu sormak lazım önce.
    Gerçi, genelinde çıkar galiba o ses birden yukarı doğru çektiğimizde, benimkinde çıkıyor.

Bir de, bu kadar sert bir uslupla söylemenize gerek yok. Arkadaş Yeni Üye, belli ki site içerisindeki daha önce konuşulmuş bir konuyu nasıl bulacağını henüz öğrenmemiş.
    Yeni Üye lere karşı biraz daha anlayışlı yaklaşmamız gerekmekte ;)

enrique, sefaimanci ve Gökhan Akkaya bunu beğendi.
  4. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    İsteyen istediği konuyu özgürce açabilir.. :in: Zaten moderatörler konuyu gereksiz bulurlarsa kilitlerler merak etmeyin.. ;)

Gökhan Akkaya bunu beğendi.
  5. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    burda yardım etmeye çalışıyoruz heralde boş laf yarışı yerine arkadaşa yaralı bilgi versek daha iyi olur Koray'cım bende bilgi vermeye çalışıyorum hardtrail60 a yanlış bişey dediysemde özür dilerim ondan

6. ismailerduran

ismailerduran Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Benim maşadanda tak sesi geliyor.. maşa yukarı geldiğinde vuruyor ve tak sesi geliyor... bisiklet daha 20 günlük. 50 km yol yapmadım bile. neden yaparki. mozo marka maşa... Kronun...

7. Gökhan Akkaya

Gökhan Akkaya BilgisayarKurdu

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bu, maşanın geri tepmesindeki tak tuk olayları genelde hayra alamet değil :) Bana ikinci el satılmaya çalışılan FOX maşada bunu yaşamış ve acayip huzursuzluk hissetmiştim.
    Şuan sıfır aldığım Fox maşada bu ses hiçbir şekilde yok. Geri tepme kuvvetini de emen bir eleman var sanırsam maşada. Aynı olay sıkışma yönündeki son demlerde de söz konusu.
    Nasıl ki bir arabayla kasise hızlı girdiğinizde tak tük etmeden hızlayıp geçiyor, olması gereken de bu. Yok, kasisi geçince şak diye geri vuruyorsa arabalarda o amorsitör patlak manasına geliyor zaten.

Giriş seviyesi maşalarda bu pek de anormal bir durum değil açıkçası. Ancak bahsettiğin üst seviye bir maşa ise emin ol bir terslik vardır orada. @Haşim Okyay 'ın da dediği gibi mark model vermelisin.
    Birde daha ilk mesajda üslubunu sertleştirenlere ben de bu sıralar savaş açtım, hangi üye olursa olsun. Lütfen dikkat edelim. Neyse ki arkadaşımız özür dileme erdeminde bulunmuş, bu da güzel bir şey :)

8. ismailerduran

ismailerduran Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tamda sizin gibi düşünüyorum ve bu ses beni huzursuz ediyor. dağ tepe yol yapmak istiyorum ama bir sakatlık çıkaracak diye korkuyorum. valla çok canımı sıktı yaaa...

Maşa / Süspansiyon MOZO - 120 mm kilitlenebilir ve sertlik ayarlanabilir maşa,Kron neo etiketli disk fren ve v fren uyumlu.
    Yönlendirme kolaylığı sağlayan dayanıklı 1"1/8 aheadset gidon boğazı uyumlu

maşa bu işte...

9. MertCanAck

MertCanAck Yeni Üye

Adı:
    Mert Can
    Bisiklet:
    Kron
    aynı sorun benim giriş seviyesi mtb bisikletimde var.Çok sinir bozucu.Maşa ayaklarından ince yağ salmıştım fazla yaylanmadan dolayı yapıyor olabilir bakalım zamanla düzelecek mi.

10. Oguzhan KUNDAKCI

Oguzhan KUNDAKCI Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bende de aynı sorun var.İçerisindeki yay'ı değiştirttim.Salcano NG450 kullanıyorum.Zoom 26" CH565-MLO kilitli maşa var üzerinde.Önce yay küçüldüğü için böyle bir sorun olduğunu söylediler.Yay değişti fakat halen sorun aynı.Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.Bir bilgisi filan olan varsa yardımcı olursa mükemmel olur.Bisikletten soğudum gerçekten.

enrique bunu beğendi.