Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Süspansiyon İç Bacak Yağlama

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Enis Özer tarafından paylaşıldı.

1. Enis Özer

Enis Özer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İyigünler arkadaşlar, kullandığımız süspansiyonlardaki iç bacağın üzerindeki orijinal yağ kuruyunca süspansiyon çalışırken performansının düştüğünü farkediyorum. Acaba sadece dışarıdan iç bacağı yağlamamız için hangi yağ kullanmamız gerek? Kauçuklu bir gres yağı olur diye duydum ancak süspansiyona zarar vermesinden korkuyorum. Yada Motorex Bike Grease 2000 diye bir ürün var bu olur mu?

2. HikmetTaha

HikmetTaha Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet kauçuklu gress sür ilk fırsat da bir ton rozu toplasın ve maşa lock out modeli olsun.........................!

Sakın gres kullanmak gibi bir gaflete düşme maşa ne marka bilmiyorum onun için uğraştığına değermi değmezmi onuda bilmiyorum.
    Kısaca ilk önerim profesyonel bir maşa değilse profersyonel bir maşa alman , ha yok imkanların dahilinde değilse almak

o zaman maşayı altdan vidalarla sök güzel ce yağ pas sökücü ile temizle eğer maşa altta yağ sızdırmıyorsa alt bacağın içine çok az bir miktar yağ dök yok sızdırıyor sa iç bacakları güzelce 30 luk bir yağ ile yağla geri tak ileri zamanlarda bir süre sökmeden sadece bacakları dıştan yağlayarak kullanmaya devam et ama belirlediğin periyodlarda veya arada bir komple söküp temizleyerek yağla ...

Tavsiyem bu kadar ve bunu tekrar söylemek istiyorum

Bakarsan Bağ olur Bakmazsan Dağ olur ..................

Teşekkürler

latif.07 ve TayyipKARALİ bunu beğendi.
  3. Enis Özer

Enis Özer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Maşam Rock Shox Dart 3. Dedikleriniz hiçbirini yapmama gerek yok diye düşünüyorum çünkü maşayı 1 hafta önce sıfır aldım. Sadece ömrünü uzatmak istiyorum. Motorex Bike Grease 2000 aldım, denedim çokta hoşuma gitti. Çok az sürmek yetiyor daha sonra peçeteyle silincede toz toplamıyor. Ayrıca Motorex Kalsiyum Gres Yağı. Özelliklerinde elastomer ve Seal ( Fork Seals - Türkçe karşılığını bilmiyorum) zarar vermediği yazıyor o yüzden bunu tercih ettim.

HikmetTaha bunu beğendi.
  4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Normalde dışardan gözüken, yaylandıkça içeri giren bacaklardan bahsediyorsanız oralara gres uygun değildir. Üretici firmalar teflon yağ öneriyor bu bacaklar için. Gres ile kısa süreli güzel verim alırsınız ancak ilerleyen zamanlarda pişman olma riskiniz yüksek.

HikmetTaha bunu beğendi.
  5. HikmetTaha

HikmetTaha Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşın dediği benim anlatmak istediğimin aynısı gres yağını içteki yaya kullanma dış bacakları sıvı 30 luk yada teflon yağlar ile kullanmanın daha uygun gres çok çabuk toz toplar ilk başta güzel islev sağlar ancak zamanla toplayacağı toz sen farkına varmadan iç bacak üzerindeki cromaj kaplamaya ve seal dediğin contalara zarar verecektir. İnce yağ özellikle toza suya soguk direncli özel yağlar var onları dene bence

Teşekkürler