Sürüşte korse vb kullanımı hakkında tasiyeleriniz

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Arkadaşlar 5 gündür belimde değişik bir sızlama var , bazen kaşıntı gibi bazende ciddi ağrı yapıyor. Dün sabah eski toprak valide "kemer takmıyorsun ondan oluyor" dedi .Hakikaten 1 yıldır pantolonda kemer kullanmıyorum. Hatta pantolon giydiğim zamanlar bile sayılıdır. Sırf gönlü olsun diye dün kemer kullandım ve dün ve bugün ağrı sızı kalmadı.( Plesebo etkiside değil) , Kemer kullanmayınca bel kalınlaşır. Bundan dolayı bir süre kemer kullanmaya karar verdim. Bisiklet kullanırken kemer takmakta saçma olacığından , buna uygun bir korse almayı düşünüyorum. Bisiklet kullanırken kullanabileceğim bir korse veya benzeri bir ekipman tavsiye edebilirmisiniz. ?

Arkadaşlar , başına buna benzer bir durum gelen olduysa ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@cömert özen

Çok merak ettim pantalon giymiyorsanız ne giyiyorsunuz?

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Bu sene nedense hep böyle giyindim. Şort, capri ve esortman..

hamibektas

Daimi Üye
Tepki
125
@muratcolakoglu

Siz doğduğunuzdan bu yana pantalon mu giyiyorsunuz :D :D :D

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Eşofman spor pantalonudur, spor yaparken giyilir. Pantalon giymiyorum deyince eşofman giyerim gibi anlamam...

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@hamibektas

Evet etek giymediğime göre doğduğumdan beri bazen kısa bazen uzun pantalon giyerim. Anlaşılan siz arada etek de giyiyorsunuz. :)

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
Bence konuyu dağıtmamalısınız gereksiz tartışma yaparak.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Genellikle bel korseleri sanıldığının aksine bilinçsiz kullanılırsa zaralıdır. '' Sıcak olsa iyi gelir '' gibi düşüncelerle takılan korseler, o bölgenin sürekli terli olmasından daha fazla üşümesine neden olur. Ayrıca ( doktor tavsiyesi olmaksızın) uzun süre kullanılırsa kullanıldığı kısımlardaki kasların tembelleşmesi ve zayıflamasına da neden olabilir. Ama yine de mutlaka korse ihtiyacı varsa, genelde '' parafinli korse '' ya da medikal gereçler satılan yerlerdeki elastiki korseler genelde tavsiye edilir.

Ama bisiklet kullanırken korse, bence belinizi üşütmenize neden olabilir.

Belki biraz antreman- egzersiz ( özellikle plates tarzı; bel-sırt ve karın kaslarını güçlendirmeye yönelik - ) ağrılara iyi gelebilir. Tabii bir de ağrıların nedenini araştırmakta fayda var. Uyurken yatma düzeninizden ayakkabınıza, oturma, yürüme, yere eğilme şeklinize ve bisikletinizin açılarına( geometrisine-size olan ergonomik uyumuna) kadar pek çok şey ağrıya neden olabilir. - Ayarlı gidon boğazı ve teker setinde değişiklik yaparak bel ve bilek ağrılarından kurtulan arkadaşlar biliyorum. - Tabii doktora danışmakta fayda var. Selamlar

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kullanacağınız Bel korsesi, terden ıslanınca buz gibi olacak. Ondan sonrasını düşünmek bile istemezsiniz.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Zaten kemersiz pantalon giymenin beli kalınlaştırdığı idiası biraz garip bir iddia. Doğru olsaydı benim belim incecik olurdu. Kermersiz dolaşmam. Beli kalınlaştıran şeylerin ne olduğu çok belli: yanlış beslenmek ve spor yapmamak. Bunları düzeltirseniz bel yavaş yavaş incelir.

Ayrıca bel ağrısı bir çok insanda olan bir durum. Birçok sebebi olabilir. Ama eğer kilonuz fazlaysa bel ağrısı yapabilir. Biraz kilo vermek ağrıyı azaltır yada geçirir. Eğer ağrı rahatsız edici ise en doğrusu doktora gitmektir.

hamibektas

Daimi Üye
Tepki
125
@muratcolakoglu

Uslubunuz gibi bir düşünceniz olması sizi laf sokmaya itebilir. Fakat bilginiz olsun laf sokma çabasına girmeniz bile zeka seviyenizi belli ediyor. İmalarınızla beraber anlamsız konuşmlarınızı bir daha tekrar etmesseniz topluma çok yararlı bir birey olursunuz!!!! ( Belki )

• Beğen
Tepkiler: tt2000