Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sürüş teknikleri ile ilgili birkaç soru?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında AYDIN AYTAÇ tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar pedal cevirmeden ilerledigimiz zamanlarda ve dönüşlerde pedallarin ve ayakların konumu nasıl olmalı? Ankarada cok fazla alt yol var ve buralara yol bisikleti ile inmek sizce doğru mu? ayrıca arkaya bakmak için döndügümde dengem bozulabiliyor,yol bisikletine ayna takılabilir mi ya da kask aynası kullanan arkadaslar ne kadar memnun? şimdiden teşekkür ederim

2. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bunlar zamanla tecrübe ile kazanılacak şeyler,ayrıca kişiden kişiye değişebilecek şeyler.

Benim mesela ( mtb kullanıyorum ),pedal çevirmediğim zamanlarda iki ayağımında yere olan uzaklığı aynı,sol ayak önde sağ ayak arkada oluyor.( aynakol yere paralel yani)

Kask aynası önermem açıkçası hem estetik değil hemde görüş açısı iyi değil,bence arkaya bakma olayına çalışın ve mümkün olduğu kadar seri yapmaya çalışın bu işi.

Saygılar

AYDIN AYTAÇ bunu beğendi.
  3. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:
    Mert,cevabın ve önerilerin için çok teşekkür ederim.Forumu kurcalayarak bazı sonuçlara ulaşabildim.Dönüşlerde,pedalın kaldırıma çarpması riskini ortadan kaldırmak için içerideki ayağın yukarıda olması daha uygunmuş.Alt ve üst yollara ise girmeme kararı aldım,çünkü bu yollar dar ve trafik süratle ilerliyor,bazen de tünelin tam ortasında hızlanmışken,köstebek yuvası gibi bir yerden sağa dönüş cıkabiliyor ya da yol birden arnavut kaldırıma dönüşebiliyor.Sanırım yolları iyice ezberleyip güzel ve tenha bir rota hazırlamam gerekiyor.Ayrıca bisikletime ayna taktım ve sorun çözüldü.Trafikte güvenlikle ilgili güzel bir yazı okumak isteyen arkadaslara http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=27018 linkini tavsiye ederim.hoşçakalın.

4. kertman

kertman Kıdemli Üye

Seviye:
    Kaldırım tarafındaki pedalın yukarıda olması gerçekten çok önemli,aksi takdirde çarpma mümkün olabiliyor.1 kez başıma geldi de... :)

Yunus Emre POLAT ve AYDIN AYTAÇ bunu beğendi.
  5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Forum içinde bu sorunu irdeleyen yeterince bilgi mevcut. Lütfen araştırmadan konu açmayalım.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.