Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sürüş sonrası bacak ağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Cihan Dündar tarafından paylaşıldı.

1. Cihan Dündar

Cihan Dündar Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk günümde 26 km yaptım.Ertesi gün de 9-10 km yaptım.Daha 1 km bisiklet sürmemişken böyle yapmam beni sonradan zora soktu.Kaslarım hala yanıyo ve ağrı var.Nasıl geçer bu dinlenmenin dışında ? Yarın da tur var.Katılmak istiyorum.Çabuk çözümü var mıdır

2. Taner Erinmez

Taner Erinmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Var..Egzersiz, açma germe yapmanız gerek..Ayaklarınız sabitken belinizden bükülerek diz kapaklarınıza başınızı yaklaştırın, her seferinde çok az zorlayarak şiddeti artırın ama çokta zorlamayın..Daha sonra bir ayağınızı öne bir ayağınızı arkaya getirin ve esneyin..Arkadaki ağayınızın topuğu yerden kalkmasın..
    http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://2.bp.blogspot.com/_8_RMzM8fYmw/SuJZMFBlmYI/AAAAAAAAAC4/LNtBf2Xx7vU/s640/germe%2Bve%2Besnetme%2Bhareketleri.jpg&imgrefurl=http://antalyasportcenter.blogspot.com/&h=562&w=500&sz=84&tbnid=FEefxvv9OuRLmM:&tbnh=90&tbnw=80&prev=/search%3Fq%3Da%25C3%25A7ma%2Bgerme%2Bhareketleri%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=a%C3%A7ma+germe+hareketleri&usg=__xIBrx8cqo7A-yGqffhzArAMTlF8=&docid=OvVVQn56pr62cM&hl=tr&sa=X&ei=hSBzUcOOHKbW4ATikYCYDw&sqi=2&ved=0CD0Q9QEwAw&dur=1839

Kasık, Hanmstrng, kalça ve baldır hareketlerini yapmaya çalışınYarın tur varsa tur saatine kadar saat başı veya 2 saatte bir yapmaya çalışın..Büyük ölçüde azalır diye tahmin ediyorum.Turda fazla zorlamayın kendinizi..

OsmanBayraktutan ve ihtiyar bunu beğendi.
  3. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ağrıyı gecirmenin en iyi yollarından birisi, yine aynı adeleleri zorlamadan çalıştırmaktır. Fakat kimlerle beraber ve nasıl bir tur yapmak istediğinizi bilmediğimden, tura katılıp katılma konusunu iyi düşünün. 25 km. bisikletle bacak ağrıları olmuşsa, koşu veya benzeri bir sporu düzenli yapmadığınız ortaya çıkıyor. Çünkü bisiklette ağırlıklı kullanılan bütün bacak adeleleri, koşu sporlarında da kullanılıyor.
    Ya da çok hızlı kullanmaya çalışmış, adelelri zorlamışsınız. Ağrının nedeni, leiflerdeki kılcal patlamalr sonucu, liflerin arasında sıvı birikmesi sonucudur. Bunları tasviye ve bir daha ki küçük zorlamalerı engelleyecek antrenman gerekir.:)

4. Cihan Dündar

Cihan Dündar Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cevaplar için teşekkürler.Bu esneme hareketleri iyi bi çözüm.Çok zorladım kendimi daha ilk günden.Senelerdir odasında oturan bi adamım.25 km zorladı beni :D

5. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Stretching + soğuk su ile masaj rahatlatacaktır. Ancak direk masabaşından birden zorlamayın, yavaş yavaş arttırın yoksa bir yerden patlayabilir. Benim geçen sene dizimden cörtledi mesela :)