Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surus sirasinda Diz kapagimda hafif basi hissediyorum

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Cagatay Menekay tarafından paylaşıldı.

1. Cagatay Menekay

Cagatay Menekay Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sanirim fit sorunu, dizimin yan taraflarinda rahatsizliklar vardi bir suredir, bunun icin biraz arastirdim, seleyi dusurdum kalleri biraz geri aldim falan yalniz en son iki gun once surus sirasinda sag ayagimla yokus cikarken falan dizimde bir sey hissetmeye basladim. aci falan degil ama diz kapaginin varligini hissetmek gibi bir sey.bu tarz bir sorunla karsilasan birileri neleri degistirdiginde duzeldigini soyleyebilirse cok sevinirim.

2. Hasan Nadir Orhan

Hasan Nadir Orhan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çağatay Bey öncelikle geçmiş olsun!Hikayenizi daha ayrıntılı anlatırsanız size yardımcı olmak isterimmm..Anlattığınız kadarıyla dizinizde buyuk bir problem yok,ama ufak bir dizilim problemi olabilir..Bisiklet uzerinde değişiklerle değilde,tedavi edici egzersizlerle sorunu çözmek daha iyi olur...

3. Cagatay Menekay

Cagatay Menekay Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tesekkur Ederim Hasan Bey,
    Oncelikle yol bisikleti ve spd pedal kullaniyorum.Bir sey degistirmez gibi geliyor ama
    Bisiklete binerken herhangi bir sorun yasamiyordum ama son donemde yururken falan diz kapaklarimin sag ve sol yan taraflarinda hafif batma seklinde aci(rahatsizlik) hissetmeye basladim.
    Yaklasik bir senedir kullaniyorum, kisin ara vermeden once de biniyordum ancak boyle bir sey yoktu. Kisin trainer aldiktan sonra haftada 2-3 kere 1'er saatlik surelerde binmeye basladim bu sirada tek ayar degisikligin seleyi biraz yukari ve geriye almak oldu. Binis sayisi biraz arttiktan sonra mi bu degisikliklerden sonra mi oldu bilmiyorum ama bu sekilde dizlerimde rahatsizlik meydana geldi.
    Internette arastirdim eger ayaklariniz acili basmiyorsa, bisiklete binerken dizleriniz acili durmuyorsa(dikkat ediyorum ama bu sorunlari goremedim kendimde) ; dizin yanlarinda olan acilar icin "seleyi biraz alcaltin, kalleri biraz daha geri almaya deneyin" falan diyordu fit olaylarinda ben de biraz asagi indirip kalleri geri aldim. yaklasik yirmi dakilalik suruste kendimi inclemeye basladim.Bu suruste dizimde falan herhangi bir aci falan yoktu ancak sag dizimde diz kapagimin oralarda bir sey hissediyorum. sol dizimde hic bir sey hissetmeden surus yaparken sag tarafta bir hissiyat olusuyor, sanki diz kapagi cok hafif oynuyor gibi ben buradayim diyor gibi.
    Topuk dusurme teknigi denedim onda bir sey degismedi ama sanki toe dipper diye okudugum basparmagin topuktan hep asagida oldugu metod biraz daha akici , daha rahat gibi hissettim, ama son olanlar psikolojk mi degil mi net degilim.

Yururken cok fazla acaba ice mi basiyorum, disa mi basiyorum yuruyusumde mi bir sikinti basladi diye hemen her adimimi incelemeye basladim bunun da psikolojik bir etkisi oluyor mu bilmiyorum ama :).

4. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sanırım dizimizde aynı sorun var. Ben de 1 yıl önce çok dik bir yokuşu hızlı bir şekilde çıkıp indim iki kere, ikinci çıkışımda sağ ayağımın diz kapağının hemen sağ tarafında sanki bir kas lifi sabit bir şekilde durması gerekirken oynamaya başladı. Her pedal çevirme hareketinde dizimi oynattıkça bir şey oynuyor orada ama ağrı, acı olmuyor. Sadece insanı gıcık eden bir hareket oluyor. Fizik tedavi bölümüne gittim zorlama vs. dedi doktor krem ve magnezyum hapı verip gönderdi. Çok saçma bir ilaçtı bence. Şu an hala oynama var dizimde bazen ani ve hızlı bir şekilde merdiven çıkmak istersem veya aniden koşmaya başlarsam acı verebiliyor.