Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Surly long haul trucker nerede üretiliyor?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında melih3576 tarafından paylaşıldı.

1. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar,
    Seneye tur bisikleti alacağım ve 3 arkadaş Türkiye Karadeniz turuna çıkacağız.Bu amaçla arkadaşıma Merida 20 V aldık ve Kastamonu ilçelerine günlük seyehatlere başladık.Daha işin başındayız ve tura uygun kaliteli bisiklet arıyorum.Öncelikle yurt dışından getirtmeyi planladığım çelik kadroya sahip ve çoğu turcuların efsane bisikleti olan Surly long haul ile ilgili bazı sorularım olacak:
    1-Bu bisiklet nerede üretiliyor?İngiltere ve Hollanda dan getirtme şansım var.
    2-Bisikletin yurtdışı fiyatı nedir?Bildiğim kadarıyla Türkiye de maaliyet sıkıntısından dolayı getirtilmiyor.
    3-Bu bisiklet dahil diğer çelik kadrolu efsane bisiklerde de maşa yok?( koga,soma,trek 520 vb)Bu uzun seyahatlerde bilek eklemlerinde sıkıntı yaratmıyor mu?Benim bileklerimde aşırı halter antremanlarından dolayı (geçmişimde)sıkıntılar var ve tedavi oldum.Bu tarz bisikletlerde bilek ağrısı maşalı bisikletlere göre daha fazla değil midir?Mantık olarak maşalı olmaları lazım ne düşünürsünüz?
    4-Gidona baktığınızda yarış tipi gidon kullanılıyor ve çok enterasan geldi bana.Tereddütüm bilek ve sırt ağrılarına neden olup olmayacağı?Gerçi gidonun üst tarafından tutularak yolculuk yapılıyor ama gene de kelebek tarzı daha mantıklı gibi geliyor bana?
    Evet sorularım bunlar,benim bu konularla ilgili sorularımı cevaplayabilirseniz ve tereddütlerimi gidermemde yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ediyorum.....

2. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Yol gidonunu "hood"lardan tutmak bilekler için çok daha doğal bir pozisyon ve çok daha sağlıklı. Düz gidon bilekler için uygun değil asıl.

Edip Dinçer, verisakeet ve Uğur S. bunu beğendi.
  4. Nomad

Nomad Flâneur

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
  5. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Türkiye distribütörü inanılmaz pahalı. Kadroset yurtdışından 1000-1100 TL'ye kadar alınabilirken bu sitede 1700-1800 TL. inanılmaz bir fiyat.

Kerim BEŞER bunu beğendi.
  6. Jabbar

Jabbar Yeni Üye

Bence Türkiye fiyatı ciddi anlamda pahalı .

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

-Paşa- bunu beğendi.
  7. Okan A

Okan A Aktif Üye

Seviye:
    Ben de Surly getirtmeyi ya da parça parça toplamayı düşünüyordum, sonra donanım olarak istediğim bileşenlere sahip olan VSF Fahrrad Manufaktur'un xt - 400 modelinin Türkiye'de Almanya fiyatlarında satıldığını gördüm ve bu bisikleti almak daha makul geldi. Link şu; VSF fahrradmanufaktur ‹ Bisiklet Gezgini

Surly Amerika'da 1100 usd ye satılırken bu fiyat Avrupa'da 1200 Euro'ya çıkıyor. Türkiye'ye geldiğinde ise 2000 Euro'nun üstüne çıkıyor fiyat. Çelik kadrolu bisiklet için Türkiye'deki en iyi alternatif Melsa'nin ithal ettiği, 960 usd ye satılan Fuji Touring ile VSF görülüyor bence...

Neyse bu konuyu ben de takip edeceğim.

-Paşa- bunu beğendi.
  8. Can Vural

Can Vural Aktif Üye

Seviye:
    Kadro Tayvan'da üretiliyor herhalde. Üstünde öyle yazıyor en azından.

Ben internetten kargo dahil 392 euroya aldım kadroyu. Kapıdada 110 lira vergi ödedim.

-Paşa- bunu beğendi.
  9. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Başlığı açan arkadaş istediği kadroyu almış olmalı ki o zamandan beri foruma da yazmamış.

-Paşa- bunu beğendi.