Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sürekli patlayan iç lastik hakkında

Konu, 'Tekerlekler' kısmında kadir aşnaz tarafından paylaşıldı.

1. kadir aşnaz

kadir aşnaz Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar selamlar

schwalbe lugano 700x23 dış lastikle beraber kullandığım focus crater lake bisikletimde ciddi bir lastik patlama problemi yaşıyorum..

son 1 haftada 4 kere lastiğim patladı ve hepside jant kesiği yüzünden oldu.. anlayamadığım ortalama 120 psi dan aşağıda basıncı tutmuyorum ve ufacık bir kaldırım ya da tümsekten gectiğimde patlamasından o kadar çok sıkıldımki 2 hafta sonra çıkacağım tur için ne yapacağımı şaşırmış durumdayım..

jantın telleri ile ilgili bir sıkıntıda yok..

anlayan beri gelsin vallahi!

2. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    120 psi kac bar yapar? 8,2-8,3 bar yapar. Yani siz 95-100 kilo filan olmaniz lazim, ki yine de jant kesecek agirliginiz yok demektir.
    Kaldirim ufacik geciyorum diyorsunuz! :( Ne kadar ufacik? Siz yol bisikletini kaldirim keskin yerine vurup mu cikiyorsunuz?

Diger yandan bahsettiginiz 120 psi dogru mu? göstergede hata olmasin. 120 psi basincla sismis lastigi elle cokertemezsiniz, yani beton gibi sert olur.

3. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    120 psi tas gibi olur ben 100 psi civarinda basiyorum bazen daha az heryere giriyorum patlamiyor jantin ic yuzeyinde bir sıkıntı olabilir.Lastiklerimde ayni sizinkilerle lugano