Sürekli banlamalar ve sürekli yeni üyelikler.

Lobo

Aktif Üye
Tepki
255
Sürekli banlamalar yaşanıyor. Büyük harf kullanmak yasakmış. Forum yönetimine "özel mesaj yaz" mesajları. Üstelik bu mesajlar Akdeniz bölgesine Ankara bölgesinden geliyor. (Bu arkadaşın işi gücü yok herhalde.) Ben İstanbul bölgesinde kim ne yazmış diye bakmıyorum.

Bir arkadaş yeni bir konu açarak bir sorunu dile getirince niye tersleniyor?

Bunu biraz açıklasanız sevinirim.

Banladığınız kişi en geç 3 gün sonra yeni bir isim altında foruma üye oluyor.

Beğenilmeyen yazı forum kirliliği oluyorda. Aynı kişinin 29 uncu defa üye olması üye kirliliği olmuyormu?

Mademki Bölgesel bir forum alt başlığı açılmış. Bırakın bu bölgedeki arkadaşlar bu bölgesel başlık altında yazışmalarını sürdürsünler.

Her ufak yazıdan rahatsız olmayın artık.

Bu ufak yazılar yanlışda olsa.

Scudo

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Kimlerin ne amaçla ne yazdığını,kimlerin kimi mesaj konuları nereye çekmek istediklerini 5 yılın verdiği tecrübeyle bütün forum yönetimi iyi bilmekte,hissetmekte ve gereğini yapmaktadır.

Altını çizerek yazıyorum,sadece banlanan kişilere açıklama yaparız ve banlamadan önce gereği kadar uyarırız.Kimseyi de terslemeyiz.

Konudaki ana unsur özel mesaj sistemidir.Banlanacak kişi defalarca özel mesajla uyarılır,kurallara davet edilir.Bütün bunları es geçerek binlerce kişinin önüne sanki bir tek uyarı ve özel mesaj almamış gibi çıkar ve konu açarsa bu pişkinliğinin bedelini öder.Kim olursa olsun.

Bisikletforum her dönem aynı sorunlu kişilerin ekseninde olamaz.Buna müsade etmez.Bu kararlılık herkes içindir.Forumun bütününün kalitesi içindir.

Bisikletforum.com kurallarla işler ve bugün geldiği nezih ve saygın ortama kurallar bütününün işletilmesinin katkısı büyüktür.Unutmayın,kurallara uyan rahat eder,uymayan kendini kapının önünde bulur.

Banlanan kişilerin yeni üyelikleri ergeç tespit edilir.O yönde kirliliğin devamına müsade edilmez.

Bırakın yazışmaları sürdürsünler derken iki kıstas var sayın Lobo;

Birincisi zaten kurallara uygun 430.000 mesaj şu an yayındadır ve herkes tarafından yazılmıştır.Yazışmaların sürdürülmesi engellenmemiştir.

İkincisi yine aynı konu.Kuralları aşanları bırakmayız.Mesajları alır,atanı siteden atarız.

Lütfen kurallar konusunda esnek olmamazı beklemeyin.

Sayın HER.

Bu çocuk oyuncağı lafınız uygulamalarımızı küçümser yöndedir ve yeri gelmişken sizide uyarıyorum.

Dipnot:Forumdaki 22200 üyeden sadece 350 kişi banlanmıştır.Bunun yüzdelik oranı ise %1.5 tur.

Bu da herşeyin yolunda olduğunu göstermektedir.

Saygılarımla.

cihangil

Forum Demirbaşı
Tepki
57
eger ki bir insan sürekli banlanıyorsa bu arkadasımızın kişilerle iletişim pratigi yapması daha dogru olacaktır! sistemi kişilere göre degiştirmek nekadar dogru? bırakın sistem kendi icinde calişsın!

Volkan Bilirli

Forum Bağımlısı
Tepki
550
Bir canlı organizma gibidir Forum! Yönetmek de kolay olmasa gerek,

Forum Yönetimi bu organizmayı canlı tutmayı başardığı gözle görülüyor,

Benim de bir login sorunum olmuştu ,Galiba Sitenin Hosting işlemi ile ilgili bir çalışması olmuştu,o sırada benim kullanıcı adım ve mesajlarımda silinmiş oldu,

Üzülmedim de değil doğrusu!

Burada bulunan üyeler Bisiklete ,Özgürlüğü Gönül vermiş , Heryerde Sayğılı insanlar olarak görmekteyim,

Pozitif bakmak ve bakılmasını sağlamak en büyük görev olduğunu düşünüyorum,

Herkese Saygılar :)

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan

Lobo

Aktif Üye
Tepki
255
Merhaba,

Murat Reis'e öncelikle konuya gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederim. Elbette kurallara uymak gerekir. Biz 5 kişilik bir aile olarak bile belli kurallar koyduk kendimize. Ama anne ve baba olarak bile bazen hatalarımız olmuyor değil.

Yapıcı eleştirilere açık olmak gerekir.

Bu konuyu bir müddet kapatmayıp, Antalaya daki arkadaşların konuyu tartışmalarını sağlamak sağlıklı olabilir diye düşünüyorum.

Banlanan şahıs arkadışımız (küçüğümüz). Aslında pırlanta gibi bir genç. Forumdaki yanlış davranışları elbette benimde dikkatimden kaçmadı. Bu ilk değil. Ama elbette bir gün son olacak.

Ama forumda ayrı bir kişiliğe bürünüp ayrı bir ağız ile konuşmak sadece bu arkadaşımıza mahsus bir şey değil. (Akdeniz bölgesi - Antalya birimi için yazıyorum burada, başkaları üstlerine alınmasınlar.)

Teşekkürler

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
En fazla iki defa uyarmalı bence üçüncüye gereğini yapmak gerekir. Herkes kurallara uymalıdır uymayan sonucuna katlanmayı bilmelidir. Sonuçta forumdan banlanmak kötü bişey ama hayatta daha kötü banlanmalar yaşanabilir özellikle genç arkadaşlar dikkatli olmalıdır.

Bir banlanma bin nasihata bedeldir.

Ug90

Üye
Tepki
45
Ufak yazım yanlışlarını görmezden gelinmesini isteyen sevgili arkadaşlara bu forumun " Dünya'nın En Büyük Bisiklet Forumu " başlığını hatırlatmak isterim.
Bu başlığın dikkate alınmaması; forumun dikkate alınmaması anlamına gelir kanımca. Bana göre kurallar kaliteyi arttırıyor ve sürekliliği gerekmektedir.

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bu site kalitesiyle ve devamlılığıyla örnek durumda bir sitedir. 22000 üyesi vardır ve bisiklet tutkusu olan herkes için mihenk taşı kanumunda olan bir sitedir. Bu güne de bu kurallar ve bu moderatörler ile gelmiştir. Bu kurallara ve uygulamaya çalışanlara da saygı göstermek gerekli diye düşünüyorum. İkaz alan kişiler, daha dik gitmek yerine yaptığı hatayı inceleseler daha olumlu olacaktır. Belli bir seviye ve üslup olmazsa Bisikletforum bu kalitesini koruyamaz. Ben siteyi bu haliyle seviyorum.

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
banlanan arkadaş aslında çok iyi biri ama forumda da bazı üyelerimiz karşısındaki kişini yaşına boyuna posuna yada ciddiyetine bakmadan dostum ahbap birader koçum bro gibi terimlerle ifadeler ediliyor buda üyeler arasında bi gerginliğe sebep olabiliyor bazı üyeler alakasız yerlere alakasız kendisi ile ilgisi olamyan yerlere mekanı karıştırmak için mesajlar yazıyor ben bildiğim kadarıyla zatn bu arkadaşlara moderatörlerimiz tarafından uyarı lar gidiyo heralde uyarıldığı taktirde hala hata devam ediyosa gereği yapılması kaçınılmaz olcak heralde

Ug90

Üye
Tepki
45
@Ug90

Ufak görünen önemli bi eksik ile yazmışım yorumu. " Dünya'nın En Büyük Bisiklet Forumu " değil, "Dünya'nın En Büyük Türkçe Bisiklet Forumu" olacaktı bildiğiniz gibi. Benim bu eksikliği görmezden gelmek içime sinmedi. Konuyla ilgili kullanıcılar tarafından af ola. :)

• Beğen
Tepkiler: bisikletcanavari

Lobo

Aktif Üye
Tepki
255
Ben açıkcası Antalyalı arkadaşlardan burada biraz fikir beyan etmelerini kendileriile yüzleşmelerini arzu ederdim. Ama onlar her zaman bildiğimiz gibi. :)

• Beğen
Tepkiler: emre arıkan

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@Lobo

abi neyi yüzleşicezki herkes hergün foruma girip mesajları okuyo ama kimse bu konu altında neyi tartışacağını bilmediğinden dolayı farkındaysanız kimse bişey yazamıyo aslında çok tartışılcak bişey değil abi ya ha ama aklınızdan geçen konular varsa sunalım yorumlayalım kendi aramızda çözüm yollarına gidelim

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
@Ontario

Kullandığınız kelimeler biraz abartılı olmuş, neden forumun çivisi çıktı yazarsanız biz de öğrenmiş oluruz?

E.GURCAN

Daimi Üye
Tepki
231
İsim
Erol
Bisiklet
Focus
Kulandığım kelimelerde gerekli sansürlemeyi yaptım sanıyodum ama demeki olmamış.

Neyse ama anladımki banlanmak bu kadar kolay bende öğrenmiş oldum.

Forum 2 yıllık üyesini bu kadar kolay banlıyorsa artık yapcak bişey yok.

Bu konuyu burda boşuna tartışıyoruz .

• Beğen
Tepkiler: extremunction

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bugün forumda ben böyle hakaret etsem, bugün yönetim beni de banlar. Bu "aa bak bu bizim 3-5 yillik üyemiz, su kadarlik moderatörümüz vs" diyerek degil, forumun kurallar bütününe bakilarak yapilan bir eylem.

Ve nedense hepimiz sikayet ettigimiz bir konuda "ahkam kesmekten" geri kalmiyoruz. Bilgimiz olmadan fikir sahibi oluyor, kötüyü elestirirken terazinin ayarini kaciriyor ama is olumlu bir fikir sunmaya, yanlis gördügümüzü düzeltmeye gelince susup kaliyoruz.

Kerem GÜNDOĞDU

Forum Bağımlısı
Tepki
383
@HaliliOzturk

foruma karikatür koymadan önce daha önceden koyulan karikatürlere bakıpta terbiye sınırını ona göre ayarladığım karikatürleri koymama rağmen uyarı aldım ve itiraz etmem sonucunda banlandım
itirazımda diğer karikatürler aylardır senelerdir duruyor benimki neden silindiydi ve tartışma buradan uzadı
ee sonra ne oldu yeni üyelik açtım bi girdim diğer kötü içerikli karikatürler silinmiş ve ben suçluymuşum gibi gösterildi arkadaşlarıma
tabi iyi ki --bazılarına iyi de ben bunlara bakıp koymuştum diyerek diğerlerini göstermiştim-- ve böyle bana hak verdiler

neyse hatalar hep oluyor yeterki belirttiğim gibi kasıtlı yapılan hatalar olmasın

saygılar...

• Beğen
Tepkiler: Taner Yavuz