Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Süpriz Kartepe Zirve Tırmanışı

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Aytekin Erzan tarafından paylaşıldı.

1. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar...
    sevgili Harun bana geçen yıl buradan Yalova Bursa ve Uludağ tırmanışını teklif ettiğinde nasıl olacak diye sormadan edemedim aynen şöyle söyledi feribotla Yalovaya geçer oradan direkt basar Uludağa kadar gideriz ve döneriz dedi çevirirkende yemek işini hallederiz demişti ozaman böyle birşey benim için mümkün olmadığı gibi bu adam ne diyor demiştim kendi kendime fakat bugün baktığımda bisikletten inmeden gittiğim mesafe 152km biraz şaşırtıcı ama gerçek...

Sevgili Harun Güney ile uzun zamandır görüşemiyorduk birkaçgün önce birden ortaya çıktı ve apar topar bir tur yapmaya karar verdik son günlerin gündemindeki Kartepe turu geldi aklımıza hemen planımızı yapıp uyguladık
    ben metrobüs ile Söğütlüçeşmeye gittim oradan Bostancı Harun zaten Anadolu yakasında Bostancıda buluşup çevirmeye başladık yolların durumunu bilmediğimiz için mtb bisikletlerimizle gittik bu tam bir keşif turu anlamındaydı aslında ama Kartepe tırmanışına gelince sanki bana biraz antreman havası kokusu geldi daha sonra ise hotelin oradan vericinin olduğu yere tırmanışım benim çapımda bir bisikletçi için sınırların çok ötesindeydiki bunu Harun da fark etti her ikimizde hedefimizi gerçekleştirdik aslında dönüşü de çevirerek yapmayı planlıyorduk fakat yolun gerçekten çok bozuk ve tehlikeli olması bizi Yalovadan feribota binmeye yöneltmiştiki tam mesafeyi ve feribot saatlerini bilemediğimiz için Derbent ten trene binip geri döndük...

not : teknik bilgiler için lütfen sorunuz...

[​IMG][/URL

2. guneyharun

guneyharun Kıdemli Üye

Seviye:
    Biraz daha foto biraz daha:)Bendekilerde yarın gelecek
    Gerçektende beni kırmadığın için sonsuz teşekkürler,seninle pedal çevirmek bir keyifti benim için.Yeni rotalarda yine beraber olmak umuduyla

3. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benimde en çok hoşuma giden aniden verilen tur kararının getirdiği mutluluk.:D

Bir de buna bilmediğin yolu keşfetme birde sıkı bir dost yanına..;)

Ohhh mis gibi..:in:

enis57, çirkin, guneyharun ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. Aytekin Erzan

Seviye:

[​IMG][​IMG]

5. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    anlaşıldı sen bu pazar gelmeyeceksin 1601 tepede darubun pankartını açacağız ve hatta 2 ağustosda bir daha gideceğiz kartepe her vakit gidilecek

6. Aytekin Erzan

Seviye:

7. Aytekin Erzan

Seviye:

8. Aytekin Erzan

Seviye:

9. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    vericilerin olduğu yere otelin olduğu sağ yoldan çıkış ve aynı yerden tekrar otelin olduğu yere iniş bakalım nasıl bir adrenalin iyice heyecanlandım 10 mayısta gittiğimizde asfalt yolu çıkmak kolaydı ama o stabilize yolu tırmanmak esas mesele o darub içinden birileri tırsmaya başladı bile evet zor olana konsantre olmak kartepeden vazgeçeceğimi hiç zannetmiyorum her ay bir tur düşünüyorum o virajlı ve dik yolları özledim:in:

kartepe idolümdür

guneyharun bunu beğendi.
  10. Aytekin Erzan

Seviye:

11. Aytekin Erzan

Seviye:
    Çavuş selam umarım turu beğenmişsindir birlikte gidemediğimiz için çok üzgünüm fakat kısmet değilmiş Kartepe zirvesinin senin için çok önemli olduğunu biliyorum evet doğa olarak çok güzel ve yoluda muhteşem yakın olmasıda artı avantaj evet devamlı antreman bölgesi olarak sabitlenebilecek bir yer bencede en az iki haftada bir antreman tırmanışı yapılması gerekir biz direkt kadıköyden çevirip devam ettik tırmanmaya bu herkes için pek mümkün olmayabilir ama sizin yaptığınız gibi tren den sonra tırmanış herkesin kendi terciği şimdi sana hotelden sonrası için birşey demiyorum ama istersen gördüğüm herşeyi aktarabilirim
    fakat şunu söyleyeyim hotelden sonraki tırmanıştan aldığım zevk muhteşemdi
    biz Sadiyeden tırmandık ve Maşrukiyeye indik böylesi ilk sefer için daha mantıklıydı her iki tarafıda gördük bence tırmanış Suadiyeden olmalı çünkü daha çok manzara ve su var diğer tarafta iniş için uygun muhteşemm assfalt on numara adneralin çavuş görüşürüz...
    tırsmaya gerek yok yapılamayacak bişey değil Uludağ bundan çok daha fazla zor....

çirkin ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  12. Aytekin Erzan

Seviye:

13. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    tebrikler ;) abartıp vericilere kadar çıksaymışınız, pes diyorum. kasksız bişi gelmedi insallah başına, aman diyeyim inişlerde kask elzem çok 1 kere gerekiyor ama o zaman da koruyor.

tekrar tebrikler

Aytekin Erzan bunu beğendi.
  14. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Tebrikler !

Bacaklarınıza ve kalbinize sağlık , bravo . . .

Tolga Gürgün

guneyharun ve Aytekin Erzan bunu beğendi.
  15. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aytekinim bu kaçak et kesimi değilde nedir bize sağ gösterip sol vuruyorsun bizi maria ile oyaladın sonrada bombayı patlattın bir kartepe turu da bize ayarla ayaklarınıza sağlık tekrar

16. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aytekinim bu fotoları buraya koymakla beni kopardığının bilmem farkındamısın bu maria dan sonra bana vurduğun 2.ölümcül darbe oldu şu anda küçük emrah gibi boynu bükük kaldım

17. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

eyvallah hocam sürekli burayı sayıklamamın nedenini anlamışsındır gerçekten çok güzel yerler olduğu kesin resimlerden belli her daim gidimeli birileri tırstı darubtan ama isim vermeyeyim seni gördüğüm vakit söylerim kim olduğunu
    şimdi otelin orda yandan bir toprak yol giriyor ordan gireceğim zigzaglı bir yol tepeye doğru vericilerin olduğu yere çıkıyor o yolu deneyeceğim tepenin etrafını dönerek tarayacağım tepeden aşağı aynı yerden inip asfalta ulaşıp maşukiyeye inerek ordan arifiye yapacağım dostum sen beni öyle bir iştahlandırdınki sorma gitsin ayağına sağlık şu uludağ meselesi kafamı kurcalıyor şimdi işi hem ucuza getirmek peşindeyim araştıracağım doğu ekspresi bursada duruyormu akşam kaçta bursadan geçiyor valla kafaya fena takdım bu pazar haydarpaşadan sorarak öğreneceğim 2800 rakımdı herhalde
    bu işi yapmak lazım sen şimdi gittin ya gelmezsin benle seni gidi seni :D :D :D :D

18. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    uludağ oteller yaklaşık 1800 m- zirve (kayak pistinden görülen değil göllerin oradaki zirve) ise 2543 m. buarada uludağ otellerden iniş süper oluyor ;) yol bisikleti ile denedim ancak bazı virajlar yoldan dısarı fırlatmaya calışıyor ozellikle yanal ruzgar varken. bir de parke taşlar zaman zaman çileden cıkarıyor yol bisikleti ile.

19. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tebrikler arkadaşlar çok güzel ve sürpriz bir tur yapmışsınız ayağınıza sağlık görüşmek üzere,

guneyharun ve Aytekin Erzan bunu beğendi.
  20. Aytekin Erzan

Seviye:
    öncelikle kasksız bindiğim için herkesten özür diliyorum bunun izhatını daha önceden yapmıştım evet bir süredir kasksız biniyorum doğru ama benimde geçerli sebeplerim var fakat bunun izahatı yok tabii ne deseniz haklısınız deyeceğim bişey yok tekrara herkesten özür diliyorum....

Atila Filmer ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.