Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SuperOnline İnternet Kullanan var mı ?(Çağlayan Kağıthane civarında)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında murat aslan tarafından paylaşıldı.

1. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Merhaba daha önce ttnetten sitem etmiş. Diğer internet bağlantısı sağlayıcalar hakkında bilgi istemiştim. Aşağı yukarı ttnetten daha iyi olduğunu biliyoruz superonline ın hızının.

Bu sefer artık çok ciddi anlamda geçiş yapmak istediğim için oturduğum bölgede kullanan var mı ? Var ise memnunlar mı ? Özellikle kendi bölgemi sormamdaki amaç
    internet hızlarının bölge bölge hatta santral santral değişmesindendir. Konuyla ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim :)

2. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    sanırım oturduğum bölgede superonline kullanıcısı yok ?????? yakın yerlerde olur az çok bilgi sahibi oluruz. Şişli M.köy Omeydanı tarafında da mı yok kullanan?=

3. Mehmet Satı

Mehmet Satı Üye

Seviye:
    Ankara'da yenimahalle semtindeyim 5 aydan bu yana süperonline kullanıyorum 2 yıl sınırsız aylık 50 tl ödüyorum.internet hızı tt netten bence daha hızlı.5 aydan bu yana internet kopması veya herhangi bir bağlantı sorunu şükür yaşamadım.ama son karar sana ait.

4. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    internet hızınızı ölçtünüz mü acaba ?

5. Mehmet Satı

Mehmet Satı Üye

Seviye:
    internet hız ölçümü yapmadım fakat hız konusunda her hangi bir yavaşlık görmedim.

veya şöyle bir örnek vereyim 120 mb'lik bir dosyayı yaklaşık 3.5 yada 4 dakikada download edebiliyorum.

murat aslan bunu beğendi.
  6. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bende en iyi ihtimal 30 dk da indiriyorum. Buda benim hızımın ortalama 9 10 kat daha hızlısı demek.

7. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eğer ADSL hatlarından bahsediyorsan, altyapı olarak Türk Telekom hatları kullanıldığından firmalar arasında büyük bir fark olmayacaktır. Ancak diğer hizmetlerde fark olabilir - örneğin bir arıza durumunda ne kadar sürede sorunun çözülür, vb.

Eğer bağlantı hızının düşük olduğunu düşünüyorsan ya santrale uzaksındır ya da size gelen hattın sinyal kalitesi düşüktür. Bu durumda hangi firmaya geçsen fark etmeyecektir.

Bazen santrale yakın olsan da sokaktaki kutudan binaya gelen hatta sorun olabiliyor. Böyle bir durumu tespit ettirebilirsen müşteri hizmetleri ile biraz uğraşıp saha ekiplerinin binaya yeni hat çekmesini bile sağlayabilirsin. Bunu yaptıranlar olduğunu okumuştum. Ama adamların dilinden anlamak ve çok uğraşmak gerekiyor.

Alternatif olarak -eğer binanızda varsa, henüz çok yaygın değil- fiber interneti düşünebilirsin. Ya da ttnet'in Hipernet diye başka bir hizmeti var. Onu araştırabilirsin.