Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SuperMoto'dan BMX'e Sizce Tercihim Nasıl ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yiğit Can tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Can

Yiğit Can Yeni Üye

Hepinize iyi forumlar. Adım Yiğit. 21 Yaşındayım. Motosiklet kullanıcısıyım. Uzun zamandır BMX alma fikri var aklımda. Bilen birilerine sormak istedim fakat etrafımda kimse yok. Bu forumu buldum. BMX hakkında hiç tecrübem yok ama 2 teker tutkunuyuz yavaş yavaş öğreniriz. 1.82 boy 78 kiloyum. BMX terimlerini pek bilmiyorum. BMX Flatland falan nedir hiçbir fikrim yok. Ben atlayıp zıplayabilceğim. Teker yapabilceğim bir bmx istiyorum. Motosikletten bildiğim üzere KTM kaliteli bir firma bisikletleri nasıldır bilmiyorum ama şu bisiklet hoşuma gitti. Sizce nasıldır?
    Motosiklette kullandığım koruma ekipmanlarımı bisiklettede kullanabilirim.
    Şuanda kullandığım motosiklet ve ekipmanlarım bunlar.

2. Yiğit Can

Yiğit Can Yeni Üye

Yeni başlayan için nasıldır bu KTM nerede bu BMX kullanıcıları ?? :rolleyes:

3. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    benzinsiz hoplamak zıplamak istiyorsun akıllıca :)

4. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Fotoğrafa bakarak sadece güzelmiş yorumu yapılabilir :) Özelliklerini ve fiyatını da yazarsanız mutlaka bilen arkadaşlar fikir beyan edecekleridir.

5. Yiğit Can

Yiğit Can Yeni Üye

colours black
    frame type Rigid
    frame material Steel
    gears Single speed
    wheel size 20 inch
    brakeset Tektro U-Brake Tektro U-Brake Tektro
    chainset 3-teilig CrMo
    cassette 3-teilig CrMo
    wheels Jalco Felgen 20, 48Loch"

Ayrıca 14.5 Kilo. Başka markalara baktığımda 11-12 Kilo bu 1-2 kilo çok etkiler mi sürüşü ?

Fiyat 1.000 TL

6. Yiğit Can

Yiğit Can Yeni Üye

Birde bunu buldum fiyatı 1.200 TL
    Özellikleri; Alman malı KHE marka yeni bmxe başlanyanlara önerilen bir modeldir.Root 180 modelidir. Kadro Hi-Ten çelik furş A-Head sistemdir.Maşası yine Hi-Ten çelik 14 mm dir. Gidon 2 parçalı Hi-Ten çelik 8 inch yüksekliktedir, Gidon boğazı ise üstten sıkma Aluminyum, Ellikler Prism klasik modeli kaucuk ,Ayna Kol Prism marka 3 parcadır ve Cr-Mo dendir.Orta göbek ise Mid BB bilya tiptir.Ayna yapragı ise KHE nin Çelik 25 diş olanı,Zincir ise KMC 1/2 x 1/8" standart siyahtır. Pedal ise plastik kırmızı portakal rengi,sele sele borusu kombine PRİSM marka olup kaplamasızdır. Fren ise arka F-Set U ön fren ise opsiyonel olarak verilemektedir.Ön jant Prism Easy0 çift kat 14 mm akslı 36 delik , Arka jant ise Prism EasyO çift kat jant 36 delik 14 mm aks ve 9 diş rublelidir. Lastikler ise PRISM FAT modeli ön ve arka 20 x 2.30" dir. Sele kelepcesi Prism markadır. Zincir gerdirmesi extra üzerinde verilmektedir.Pegsiz satılmaktadır. Ağırlık ise 11,8 kg dır.