suntour yaylı maşa ses sorunu

Tepki
8
Arkadaşlar bisikletim bianchi orion. Bendeki maşanın, yayları koruyan lastik yırtıldığı için yaylar görünüyor.:( Avatarda yayların çok küçük bir kısmı görünüyor. olmazsa maşanın resmini çekip eklerim. Bisikleti 4 senedir kullanıyorum, bu zamana kadar hiç yağlamadım maşadan gıcır gıcır sesler gelmeye başladı çok rahatsız edici bir ses en ufak bir harkette bile ses çıkarıyor. :boese157: Nasıl yağlayabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler..

Scudo

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
resim ekleyebilirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Tepki
8
resim ekleyemiyorum acaba resmin boyutundanmıdır? resmi telefonla çektim o nedenle mi ekleyemiyorum ?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
(link)

Resim eklemek için linkteki konuyu inceleyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: cihan kıran

ercan koç

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Specialized
Bisikleti ters çevir maşanın altında allen vidalar olması lazım onları sökerek yağlayabilirsin, eğer vidalar yoksa maşanın üstündeki kapakların altında olabilir :)

• Beğen
Tepki
8
@ercan koç

maşanın altında vida yok ama üst kapakları açmaya çalıştım açılmadı bende zorlamak istemedim.:mad:

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Açıkta görünen yaylardandır muhtemelen. Onların özellikle alt ve üst bölgelerini yağlamanız sesi kesebilir.

• Beğen
Tepki
8
(link)

bu bisiklet delirtecek beni... ses olayını çözdüm şimdi de gidon boğazının içinden aşağı doğru inen alyanlı mil kırıldı. tam olarak gidon boğazı kapağının hemen altından kırıldı boşluk yapıyo açtım baktım mili çıkartamadım galiba tamirci yolu görünüyor.. :(

ercan koç

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Specialized
Dıştan yaylı maşa ilk defa gördüm :) Tamirci yolu gözükmüş evet, ses konusunu nasıl çözdüğünü yazarsan senden sonra aynı problemle karşılacak olanlara da yol göstermiş olursun.

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@cihan kıran

Onu yukarı doğru çıkaramazsınız. Bir keresinde benimki de kırılmıştı, bisikletçi içerdeki çiçek denilen şeyi üstten çakarak alta ittirdi. Bu şekilde yapınca alt taraftan çıkabiliyor. Sopa gibi bir şey maşanın içine çakılıyor ve çiçek aşağı gidip en alttan düşüyor. Yerine, üst taraftan yeni çiçek takılıyor. Size yeni bir çiçek lazım şimdi.

• Beğen
Tepki
8
@ercan koç

yayların bittiği kısımlara, yani yayların en üst ve en alttaki kısımlarına 1-2 damla makina yağı damlatarak sorunu çözdüm :) (serden us'a teşekkürler):in:

Tepki
19
maşanın alt ve ust kısımlarına parmağınızla gres yağı surun ve kullanın buyuk olasılıkla ses kesilecektir

Oğuzcan Gedik

Aktif Üye
Tepki
54
maşa güzel yayların görünmeside kötü durmuyor bence ama düzenli şekilde yağlamanız lazım