Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Suntour XCT v2 Kilitlenebilir Maşa Hakkında

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Erdal YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi Suntour XCT v2 marka ve model bir maşa kullanıyorum. Bisikletimi %90 şehir içerisinde kullandığım için çok fazla arazi tipi yerlere girdiğim söylenemez. Kaldırım yada benzeri yerlerden nadirde olsa inip çıkıyorum o kadar.

Asıl merak ettiğim konusu ise bahsettiğim bu maşa'nın nasıl bir kaliteye sahip olduğudur. Giriş seviyesi mi yoksa daha alt bir seviyede mi bunu merak ediyorum. Ayrıca değişmek gerekli midir.

Forumda arama yaptım ancak detaylı bir konuya ulaşamadım. Değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.:)

2. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    giriş seviyesinde bir maşadır. şehir içinde kullandığınız için değiştirmenize gerek yok bence. ama değişirseniz xcr öneririm.

3. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bildiğim kadaryıla XCM, XCT filan hep giriş seviyesi. Bende de XCM v3 var, şehir içinde yeterli elbette.

Güncelleme yapacaksanız illa, XCR de değil, en azından bi Epicon (ikinci el olabilir) almak lazım diye düşünüyorum. Diğeleri arasında aman aman bir fark yok. Belki gidondan kilitleme mekanizması olur en fazla, ama ağırlık olarak kar etmek istiyorsanız daha üst seviye bi şey araştırmanızı öneririm.

4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Maşayı şu an için değişmeyi düşünmüyorum, ağırlıkta çok sorun değil ancak kullanmakta olduğum maşa biraz sert. Forumdan okuduğum kadarıyla maşa üzerinden bu sertlik ayarı yapılabiliyor. Tabi bu ayar suntour xct v2 için ne kadar etkili olur ve nasıl yapılabilir bunu tam olarak anlayabilmiş değilim. :)

Düzeltme: Bisiklet yaklaşık 6-7 aylık, bu zaman zarfında servise bir kaç kez gösterdim fakat yağlama yada bakımın şu an için gerekli olmadığını söylediler. Yani bu sertlik maşanın yağlanıp yağlanmaması ile ilgili mi onu şu an için kestiremiyorum. :D

5. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    maşanın üstünde döndürme kolu olması lazım + ve - yönünde. - yönüne çevirin en sonuna kadar. daha sonra yağlayın biraz. hiç sorunu kalmayacaktır.

6. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Cengiz Bey söylediğiniz gibi (-) yöne çevirdim ancak bir kademe döndü, ben de daha fazla zorlamadım. Sanırım bu ayar sonda. :) Teşekkürler.