Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Suntour XCMV3-XCTV3 Nasıldır?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Rıdvan D tarafından paylaşıldı.

1. Rıdvan D

Rıdvan D Yeni Üye

Seviye:
    V fren kron xc250 lira için istiyorum arkadaşlar fazla bir para harcamak istemiyorum sizce nasıldır bunlar? XCR3 varmış ama o pahalı sanırım.Hafta içi maşa kilitli olacak hafta sonu 1 gün araziye çıkacağım.

2. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    Hafta içi kilitli olacak haftasonu açılacak diyorsan gidondan kilitlemeye de ihtiyacın yok mis gibi. Ben yaklaşık2 yıldır xcm sf9 mlo kullanıyorum. Yaz kış durmaksızın bisiklete binmeme rağmen ( arazi koşullarında çok kullanmadan ) daha geçen hafta maşayı yağlama ihtiyacı hissettim ve yağladım. Sonuç, ilk günkü gibi yola devam. Giriş seviyesi, fiyatı da makul olan seni de eğer, maşayı arazi şartlarında çok zorlamayacaksan en azından 2 yıl boyunca idare edecek bir amortisördür. Biraz üst bişey bakıyım dediğin zaman zaten misli misli para çıkıyor cebinden öyle de bir sıkıntı var.

3. Rıdvan D

Rıdvan D Yeni Üye

Seviye:
    Cevap için teşekkürler hocam elime para geçerse xcr geçmezse xcm alacağım ama nereye baksam disk fren uyumlu umarım v fren uyumlu 0 bulabilirim Konya'da.

4. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hocam XCM serisi sizin işinizi görür. Suntour markasının XCT < XCM < XCR şeklinde gider modelleri. siz bunlardan rahatlıkla 55-60 TL'ye ikinci el XCM V3 (MLO, RLO, HLO) tarzı bulabilirsiniz ve bu maşalarda sizi idare eder. Eğer yok derseniz XCR alın onlarda 90-130 TL arası ikinci elleri.

Bunun dışında RST de alabilirsiniz. RST Gila öneririm. Biz arkadaşa RST Gila aldık ve şuan çok memnun. (50 TL'ye sıfır gibi bulmuştuk)

yani size tavsiyem bütcenize göre Suntour XCM V2 veya V3, RST'den Gila alabilirsiniz.

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  5. Rıdvan D

Rıdvan D Yeni Üye

Seviye:
    Peki hocam mlo-rlo-hlo farkı ne geçen bir konuda aynısı soruldu arkadaş link vermiş buyur incele diye ama ben bu işe yeni başladım parçadan gram anlamam bu 3ü arasındaki farkı birkaç kelimeyle anlatırsanız yeter aklımın köşesinde yer edinsin ona göre seçeyim.Dediğiniz RST Gilaya da bakacağım sağolun

6. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    MLO: Mekanik Lock Out, bisikletin üzerinde iken maşayı kilitleyip açamazsınız bisikleti durdurup öyle açıp kapatabilirsiniz.
    RLO: Remote Lock Out, yani Gidondan kilitleme. istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz, gidonda kilitleyip açma parçası var.
    HLO: Hidrolik Lock Out, bundan tam emin değilim ama hareket halinde iken maşayı kilitleyip açabiliyorsunuz tabi maşanın üzerinden.

7. Rıdvan D

Rıdvan D Yeni Üye

Seviye:
    Cevap için çok teşekkürler hocam

8. Rıdvan D

Rıdvan D Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bana xcmv3 rlo ve xcr gidondan kitlemeli maşaların fiyatlarını söyleyebilir misiniz ben internette düzgün bir fiyat bulamadım bunlar için.Fazla para ödemeyelim diye diyorum örneğin bisikletçim xcmv3 gidondan kitleme için 150 normali için 120 fiyat verdi nasıldır sizce fiyat?

9. ctorhan

ctorhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    fiyat normal bende geçen hafta xcm v2 kilitlemesiz olandan aldım 120 tl ye ama hemen keçeleri aşındı ben daha sağlam olmasını beklemiştim

10. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    3 ü arasında aşırı bir fark göremezsiniz rahat olun fazla aşırıya kaçmayın.

11. Taygun Hasoğlu

Taygun Hasoğlu Üye

Seviye:
    SUNTOUR 26"SF11-XCT V3 DISC 100mm elimde 2.el olarak mevcut.
    60 TL ye bırakıyorum.Vuruğu,çürüğü yok sorunsuz şekilde çalışıyor.
    Ufak tefek çizikleri var.