Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Suntour Raidon (Havalı) Maşadaki Problem

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Aytuğ Berke Arıcan tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar yaklaşık bir yıldır kullandığım havalı raidon maşam kilitli durumdayken yüklendiğimde çok yavaş bir şekilde kaçırıyor.Sürekli kilitli durumdayken açtığımda maşa zaten açıkmış gibi geri tepiyor.Bu durum normal midir? Yoksa benim maşamda mı problem var? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  1. sadıkumut

sadıkumut Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kaçırıyordan kastın pistonların 1 2 cm içeri girmesi ise bu havalı maşalarda normal bir durumdur benim eski maşam da raidon du şimdiki rock shox recon da kilitli haldeyken 1 2 cm esniyor yani maşanda problem olduğunu sanmıyorum . peki ben bişey sorucam kilitli halde yokuş çıkarken maşandan tık tık diye ses geliyor mu ?

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  2. Yüklendiğimde bacaklar sürekli olarak yavaş yavaş esniyor.Yüklenmeyi bıraktığımda resmen zaten açıkmış gibi tepiyor.Anlatmak istediğim pistonlar esnemeye başladığı zaman bir daha durmuyor.Biraz garip bir durum değil mi? Maşamda yokuş çıkarken farkettiğim bir ses olmadı şu ana kadar.Yorumunuz ve alakanız için teşekkür ederim.

3. Arkadaşlar bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

4. Ugur Cakmak

Ugur Cakmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İlk önce bakman geken olgu, kendi vücut ağırlığına göre maşaya hava basman geketir. Düşük ps varsa içeri esnemesi doğaldır. İlk önce ağırlığına göre ps uygula, sorun devam ederse tekrar bakalım. ( 100. Yıl Koşar Petroldeki hava tabancası uygun hava basmaya )

5. Emrah Catak

Emrah Catak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aynı sorun benim Axon maşadada var bu bir sorun değil deniyor ama can sıkıcı. Senin konunun bir kaç tane altına bakabilirsin.

6. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    maşanız hava kaçırıyorsa bir süre sonra havası bitip dip yapacaktır. yok kilitli iken maşanız sürekli içeri giriyorsa. muhtemelen sağ bacağınızda bulunan kilit damperinin keçelerinde veya içindeki yapıda bir sıkıntı vardır. suntourun yetkili servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz.Tercihim eğer bulabilirseniz keçelerin yenisi ile değiştirmek olacaktır..

Sabahtan beri keçe diyorum ama onların asıl adı sızdırmazlık bantlarıdır. Millet keçe diyince anlıyor nedense..:D

emre öztürk bunu beğendi.
  7. emre öztürk

emre öztürk Yeni Üye

Seviye:
    benim bildgim keçe frendiskte geçen bir terimdir

8. Okan Bozkurt

Okan Bozkurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Havalı amortisörler kilitli halde olsalar da bir miktar esner, bu bir problem değil.

9. Yorumlarınız ve ilginiz için teşekkürler.

10. ahmet burhan kara

ahmet burhan kara Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bendede epicon x2 var maşayı içeri esnetip kilitledigim zaman geri çıkıyor bu bir sorun mu