Suntour Raidon (Havalı) Maşadaki Problem

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar yaklaşık bir yıldır kullandığım havalı raidon maşam kilitli durumdayken yüklendiğimde çok yavaş bir şekilde kaçırıyor.Sürekli kilitli durumdayken açtığımda maşa zaten açıkmış gibi geri tepiyor.Bu durum normal midir? Yoksa benim maşamda mı problem var? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Scudo

sadıkumut

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
kaçırıyordan kastın pistonların 1 2 cm içeri girmesi ise bu havalı maşalarda normal bir durumdur benim eski maşam da raidon du şimdiki rock shox recon da kilitli haldeyken 1 2 cm esniyor yani maşanda problem olduğunu sanmıyorum . peki ben bişey sorucam kilitli halde yokuş çıkarken maşandan tık tık diye ses geliyor mu ?

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Ö.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yüklendiğimde bacaklar sürekli olarak yavaş yavaş esniyor.Yüklenmeyi bıraktığımda resmen zaten açıkmış gibi tepiyor.Anlatmak istediğim pistonlar esnemeye başladığı zaman bir daha durmuyor.Biraz garip bir durum değil mi? Maşamda yokuş çıkarken farkettiğim bir ses olmadı şu ana kadar.Yorumunuz ve alakanız için teşekkür ederim.

Ugur Cakmak

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Giant
İlk önce bakman geken olgu, kendi vücut ağırlığına göre maşaya hava basman geketir. Düşük ps varsa içeri esnemesi doğaldır. İlk önce ağırlığına göre ps uygula, sorun devam ederse tekrar bakalım. ( 100. Yıl Koşar Petroldeki hava tabancası uygun hava basmaya )

Emrah Catak

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Sedona
Aynı sorun benim Axon maşadada var bu bir sorun değil deniyor ama can sıkıcı. Senin konunun bir kaç tane altına bakabilirsin.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
maşanız hava kaçırıyorsa bir süre sonra havası bitip dip yapacaktır. yok kilitli iken maşanız sürekli içeri giriyorsa. muhtemelen sağ bacağınızda bulunan kilit damperinin keçelerinde veya içindeki yapıda bir sıkıntı vardır. suntourun yetkili servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz.Tercihim eğer bulabilirseniz keçelerin yenisi ile değiştirmek olacaktır..

Sabahtan beri keçe diyorum ama onların asıl adı sızdırmazlık bantlarıdır. Millet keçe diyince anlıyor nedense..:D

• Beğen
Tepkiler: emre öztürk

Okan Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
119
Havalı amortisörler kilitli halde olsalar da bir miktar esner, bu bir problem değil.

Tepki
0
Bisiklet
Kron
bendede epicon x2 var maşayı içeri esnetip kilitledigim zaman geri çıkıyor bu bir sorun mu