Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Suntour raidon hava basıncı tablosu olan var ?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında seckin girgin tarafından paylaşıldı.

1. seckin girgin

seckin girgin Yeni Üye

Seviye:
    raidon kiloya gore hava basıncı tablosuna saip olan var mı ?

2. isa yılmaz

isa yılmaz Üye

Seviye:
  3. seckin girgin

seckin girgin Yeni Üye

Seviye:
    ilginize tessekkurler. pompa almanıza gerek yok bence cok lazım olan bir sey değil yılda 1-2 bilemdin 3
    dekatlon magazası varsa yakınlarda 50 ytl gibi fiyata var

4. isa yılmaz

isa yılmaz Üye

Seviye:
    Rica ederim az lazım olcak farkındayım ama almak zorundadım çünkü normal pompalan basamadım hava,bizim bisikletçilerdede yok amortisör pompası bende sipariş verdim pro marka 70 tl.

5. Kerem İldeş

Kerem İldeş Kıdemli Üye

Seviye:
    Artık yeni modeller için bir hava basınç tablosu diye birşey yoktur, SF9 serileri yani 2010dan ve sonrası serilerde SAG kısaltması ile maşanın bisikletin üstünde kendi ağırlığınızla ne kadar içeri girdiğine dair bir test yapılıyor.

Yani sağ veya sol bacaklardan birine ince bir kör plastik kelepçe takın ve dibe kadar indirin, şimdi bisikletin üstüne oturun ve maşanın ne kadar içeri girdiğini cm cinsinden ölçün...

100 mm çalışma mesafesinde bir suntour maşadan %20 ila 25 çalışma mesafesi beklenir yani ölçtüğünüz değerin 20 ila 25 mm arası bir değer olması gerekir...Eğer %30dan fazla ise biraz daha hava bastırmanız gerekir. Ama ortalama 110 ila 125 Psi basınca tekabul ediyor...

6. isa yılmaz

isa yılmaz Üye

Seviye:
    Pompa geldi bugün ayar yaptım Kerem İldeş in dediği gibi tablolan alakası yok ben 73 kiloyum tabloya göre 125 psi yaptım ve kilitli gibi yinede SAG testini yaptım beni doğruladı bu şekilde deneyek yanılarak 85 psi a kadar geldim yaklaşık 17mm üstündeken içeri giriyor doğru olduğuna inanıyorum fakat birde arazide deniceğim.

@ Kerem İldeş uyarı için teşekkürler sr suntour için 20-25 mm beklenmesinin bi nedeni varmı yoksa rs fox vb. ile aynı değerler geçerlimi?

7. Kerem İldeş

Kerem İldeş Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayır benim söylediklerim suntour için geçerli ama rockshox maşanın üstünde bile basınç tablosu veriyor, markanın kendine özgü bir sistem. Kilona göre hava basıncın normal diye düşünüyorum bi tereddüt yaşamana gerek yok ama yinede test ederek gömek en güzeli, iyi pedallar..:)

isa yılmaz bunu beğendi.