suntour maşama sol serlik parcası? acil!!!!

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
Slm Aekadaslar çok acil birr sorunum var. yaklaşık 3 aydan buyana gezmedigim bisikletçi kalmadı SUNTOUR MAŞAMA SOL SERLİK AYARI YAPILAN PARCAM KIRILDI.
BU KONUDA BANA YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM YADA ELİNDE OLAN YADA TAVSİYE EDECEGİ BİSİKLETÇİ? servisleri
sizler yakın arkadslarınız da bulursa irtibata gece biliriz daha 1 yıllık masam nasıl olurda sertleştimede kırılır insanın alına gelmez lütfen arkadslar yardıma ihtıyacım var nolursunuz.
fotosunu koycm ama makınayı odunc alcam ozaman eklerım tşk..

irtibat : (bixefatih@hotmail.com)

Scudo

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
Slm Aekadaslar çok acil birr sorunum var. yaklaşık 3 aydan buyana gezmedigim bisikletçi kalmadı SUNTOUR MAŞAMA SOL SERLİK AYARI YAPILAN PARCAM KIRILDI.
BU KONUDA BANA YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM YADA ELİNDE OLAN YADA TAVSİYE EDECEGİ BİSİKLETÇİ? servisleri
sizler yakın arkadslarınız da bulursa irtibata gece biliriz daha 1 yıllık masam nasıl olurda sertleştimede kırılır insanın alına gelmez lütfen arkadslar yardıma ihtıyacım var nolursunuz.
fotosunu koycm ama makınayı odunc alcam ozaman eklerım tşk..

irtibat : (bixefatih@hotmail.com)

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
(link)(link)
arkadslar uzun zaman oldu halen bir parca bulamadım yardımlarınızı bekliyom..

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Eğer maşayı sonuna kadar sıktıysanız, zorlamadan dolayı kırılmış olabilir. Ya da maşayı tamamen sıktıktan sonra, bir turu gevşetmek gerekli. Yoksa böyle bir durum ile karşılaşabiliniyor.

Bir de sanyorum, çok açıp kapatmışsınız. Açarkende orada olması gereken dişleri göremedim. Bu açma kapama sırasında da zedelenmiş ve siz ayar yapayım derken kırılmış olabilir.

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
@Tech. Türk
(link)
(link)
resimdeki parcayı cıkartıyom ama asırı zorlama oldogundan yay dısarı atıyor.
masa saglam calısıyor kitlemede hiç bir sorun yok
yanlızca masaya sertlik ayarı yapılmıyor

(link)
(link)

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
@Haşim Okyay
dişleri saglamdı sertlik ayarı yaparken yolda kırıldı.:mad: bir süre sonra bi baktım soldan yay dısarı cıkmıs .eve geldim cıkarmak için aparatı kullandık.cıkmamak için inad ediyordu bike tamirçi de farklı bir aparatla
denyınce böyle oldu ama sonunda cıktı simdi yeni yada ona uygun bir parca arıyom..

NKORHANK

Aktif Üye
Tepki
108
Bence bu hali ile kullanılır. Sertlik ayarı çok mühim değilse kullanımınızda boşuna vakit ve moral israfına değmez. Aynı maşayı kullanıyorum kırılan yeride anladım. Ben kendi adıma hiç ayarını değiştirmiyorumş. Sadece kilidi aç kapa yapıyorum ki siz de aynısını yapıyorsunuz sanırım. En iyisi böyle idare edip canınızı sıkmamak.

İyi Sürüşler...

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
@NKORHANK
sorun işte o kapak kısmını masaya tam oturtmak zaten kendi aletini kullandım dişleri kalmadı baska birsey yapmam lazım ama ney sizce..

NKORHANK

Aktif Üye
Tepki
108
Eğer yay çok basınç yapıyorsa belki de en iyi yöntem içeriden bir parçayı tepesine kaynak yapmak. Daha sonra burayı siyah bant ile bantlayıp makyajlayabilirsiniz. Yada kaynaktan sonra boya yaparsınız.

Ama bisikletimde hele o bölgede kaynak istemiyorum derseniz ve yayın tepme kuvvetine dayanır derseniz. dişlileri erimiş kapayı teflon bant ile bir tur bantlayıp( teflon bant bütün tesisatçılarda vardır. 10 cmlik birşey rica edersiniz yada nalburdan alırsınız) çevire çevire biraz yüklenerek oraya oturtursunuz en azından kapağı orjinal olur.

Japon bu işte pek faydalı olmaz gibi geliyor ama isterseniz bir de onu denersiniz

Ozetle

1) Kaynak
2)Teflon bant derim.

Ama ben amator gozuyle cevap veriyorum denek lazım kesin konuşmak için

İyi Sürüşler..

• Beğen
Tepkiler: Bixekolik

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
maşanın modeli nedir?
aynı olay benimde başıma geldi. dikkat etmek gereken şey o parçayı takarken güzel sıkmanız yoksa tekrar gevşeyip beklemediğiniz bir anda fırlayıp size bir zarar verebilir. benim çenemin yanına çarptı şuan oradan sakal çıkmıyor :D

eğer 40 lira civarı verebilirseniz ucuz bir suntour xcm maşa alın 2.elden. onun kapağını çıkartıp takın. bende var fakat çıkma parçalarla toplayacağım bisikletimde kullanacapımdan ihtiyacım var ;)

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
tavsiyeni deniycam umarım tekrar firlamaz aksi olursa vay benim halıme bir anda fırlıyo on insan sanki bisikletten atlayacak gibi oluyor

Bixekolik

Daimi Üye
Tepki
193
merhaba SUNTOUR masama sol sertlik ayarı parcası lazım cıkma maslarda elinde oln varmıydı acaba yada baska fikir ne olabilir?