Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

suntour maşa sibobu hakkında?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında sener35 tarafından paylaşıldı.

1. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar elimde 2 tane suntour maşa var ve iki maşanın da sibobu aynı.acaba bu siboplar araba sibobu mu?herhangi bir araba pompası yada benzincide hava basılabilir mi?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Benim maşa araba siboblu ve benzincide hava basabiliyorum.

3. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Benim raidon ve epicon maşam var galiba sibobu araba sibop o zaman.sizin maşanızın marka modeli nedir acaba?

4. Barış Özegemen

Barış Özegemen Swim Bike Run

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bende epicon x2 var ve ben bısıklet pompasıyla bıle sısırdım... araba pompasıda olur bence

5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Masalarda genellikle araba sibobu vardir ama benzinci de hava basilmasi iyi degildir cünkü popayi ayiriken hava kacar ve psi/bar basinci dogru olmaz. Özel masa pompalari cift sibobludur ve cikartirken hava kacirmaz ve dogru psi basinci masanin icin de kalir.
    Birde benzincideki pompalar bar olarak gösterir basinci ve 80kg'lik bir insada 140psi basinc vurulmasi gerekir, 140psi = 9,6 bar demektir. 9.6 bar havayi benzincideki pompayla basmak masaya zarar verebilir... Nedeni hava birden ve hizli bir sekilde masaya girdigi icin.

6. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende de epicon x2 var.orjinal haliyle geldiğinde havası biraz fazla basılmış geldi.bende 65 kilo olduğum için biraz havasını indireyim dedim.fakat fazla indirdim:))
    O yüzden biraz fazla bassam bile suntourun sitesindeki formülle kendi ayarımı bulacam.100 mm için %15-20 içeri kaçması lazım maşanın üzerine bindiğinizde.yani göstergeli pompa şart değil:)

7. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Murat Abi Selamlar..Suntour "Raidon(RLD) Fork Review K"onustugumuz maşayı aldım..Konunu gördüm Bu Hava basıncı icin nerden bulabilirim pompa Murat abi..Pompa aldım İBRELİ sana linkini vereyim ama bu Maşa icin iş görmez sanırım almam gereklimi ki?..
    Maşa ;

Buda Çift Yönlü Pompa Murat Abi...Maşa da araba Sibobu girişi var pomba göstergeli hani olur mu acaba denemedimde Maşada hava basılı..İner basamam bisikletci yolu gözükür diye..Olmuyosa alabılecegımız yer varsa alayım pompa Maşaya uyumlu BAR lı

EDİT : pompayı önceden lastikler icin almıstım...Pompada göstergede Bar Psi yazıyor ve 2 aşamalı sisirme yapıyor olur mu ki

8. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Fotograf cok kücük oldugundan pompa görünmüyor ama pompa lastik pompasina benziyor ve masaya bu pompayla hava basamasin, masa pompalarinin ucu vidalidir ve normal pompaya karsi funksiyonu degisiktir.

TR'de nerede bulabilirsin bilmiyorum ama kesin bulunur ve pahali bir pomoada degildir.

Pompanin özeligini bu videodan göre bilirsin...
    http://www.youtube.com/watch?v=vi1lmr9a0LM

Enis Arslan bunu beğendi.
  9. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Murat Abi Tesekkürler..Kesinlikle Benimki iş görmez izleyince anladım..Benim pombada bar vs var ama imkansız Videodaki fonksiyonları gercekleştirmez..Bisikletcide Hava vurdurayım o zaman şimdilik..Abi ben 62-63 kiloyum kac Psi=bar vurmam gerekli bisikletci bilmiyor maşa orjınalindeki havasında..Maşa 80-120 Travel- 100mm lik..hesabı vardı sanırım ikiye bölüyorduk

SerkanH bunu beğendi.
  10. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Murat Abi %20 %25 aralık olayı ile işi cözdüm..cırt cırt takarak forumda buldum konu Tesekkur ederim halloldu...

11. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bora ben maşayı söktükten sonra borusuna kızımın lastık tokasını taktım. Kırmızı renk. Ne kadar esnediğini oradan görebiliyorum. Hani şu yağ kaybettirdiğim gün vardı ya:)