Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Suntour Axon RLD hava basma sorunu?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında TRD8138 tarafından paylaşıldı.

1. TRD8138

TRD8138 Aktif Üye

Seviye:
    SR Suntour Axon RLD havali, gidondan kilitli, rebound ayarli maşam var. Yalnız kaç hava basılacığını bir türlü bulamadım kilom 60kg kendime göre bir türlü ayar tuturamıyorum havanın matematiksel bir oranı varmı.Elimde orjinal bakım ve kullanım kağıtları olmadığı için çözüm bulamıyorum.Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Havanın şu şekilde bir matematiksel oranı var....

ilk olarak kullanım tarzınıza göre maşanın çalışma mesafesinin %20 (performans kullanımı), %25 (konfor kullanımı), %10-15 (şehir kullanımı) olarak mm cinsinden uzunlukları belirleyin...

İkinci adımda maşanıza bir miktar hava basın abartmadan. ve Maşanın sağ yada sol bacağına çok fazla sıkıştırmadan plastik cırt takın (rahat hareket edebilecek kadar gevşek, kendi aşağıya kaymayacak kadar sıkı olsun)

Daha sonra bisikletin üstüne çok fazla abanmadan oturarak 1-2m bisikletinize binin ve gene fazla zorlamadan inin ve plastik cırtın ne kadar yukarı çıktığını ölçün...

Plastik cırtın hareket mesafesi sizin kullanım tarzınıza göre belirlediğiniz mm cinsinden olan değere yada yakınlarına gelene kadar hava basın yada havasını indirin...

Kolay gelsin...

Furkan DURU ve TRD8138 bunu beğendi.
  3. TRD8138

TRD8138 Aktif Üye

Seviye:
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
    :in:

4. TRD8138

TRD8138 Aktif Üye

Seviye:
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.:in: