Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

suntour axon r LD nasıl bir maşa?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında eylem tarafından paylaşıldı.

1. eylem

eylem Yeni Üye

Seviye:
    merhaba, suntour axon r LD modeli 1660g agırlıgı ve remote kontrol ozelliğiyle vede 225€ fiyatıyla çok cazip geldi. ama diğer üst düzey markalar kadar dayanıklımıdır ondan emin değilim. bu ayarda daha markalı bir maşanın fiyatı en asagı 400 €falan sanırım. benım cıkabilecegim en fazla 300€ sanırım o bile değil herhalde. bu model için ne diyorsunuz? tavsiyeleriniz bekliyorum iyi pedallar.

2. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    axon d-rl kullaniyorum. sanirim bu amortisörün bir eski modeli oluyor. ben çok zorlayan bir kullanımda bulunmuyorum(sert düşüşler-downhill, freeride şeklinde bir kullanımım yok) standart XC kullanımına uyuyor sanirim kullanımım. Bu şekilde gayet şık yeterli bir alet, sekiz ay kadardır hava kaçırması olmadı, ufak bir boşluğu var kilitleyince farkediliyor fakat her yükseklikte kilitlenebildiğinden çok hafif bastirip kilitleyince bu farkedilmiyor. benim tecrübelerim bunlar umarim yardimci olur.

eylem bunu beğendi.
  3. XES

XES Aktif Üye

Seviye:
    Ben de Axon D-RL kullanıyorum ama D-RL modeli zaten havalı değil, yaylı modeldir. Ben 2006 model maşamın bir hatasını görmedim ama 2008 RLD'ler hakkında gelecek olan yorumları da merakla bekliyorum.

eylem bunu beğendi.
  4. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Suntour Axon RL-D ; havalı Axon S-RL'lerin yerine çıkarılmış, özellik bakımından daha iyiler.

Yaylı Axon D-RL'ler le karıştırmayın onların yerini XCR alacakmış artık.

Bu fiyata RockShox'dan Tora-318 solo air alınabilir (250eu) ama remote-lock'u yok
    ve 400gr daha ağır.

eylem ve Bulunmaz bunu beğendi.
  5. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    ben yanlişlikla d-rl demişim. s-rl benim maşam. eski d-rl maşa benim kiloma uymadığı için hatuna verdim, ben kendime s-rl aldım, karıştırmışım. rl-d onun s-rl yerine çıktıysa zaten sorun yok demektir güzel maşa yalniz yeni modelde var mi bilmiyorum da eskisinde rebound ayarı mevcut değildi, bu bir eksi.

6. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    1/3 fiyatına sid performansı veriyor diye bir yorum okumustum ama ne kadar dogru bilemem kolay gelsin isin biraz zor :)

eylem bunu beğendi.
  7. eylem

eylem Yeni Üye

Seviye:
    hayırlısı sedona 2008 991 scandium alıyorum maşası r LD görücez nasılmış performansı =)
    teşekkür ederim yorumlar için