Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şunları Alsam Nasıl olur?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında BerkerK tarafından paylaşıldı.

1. BerkerK

BerkerK Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba değerli bisikletforum üyeleri. Aranıza yeni katıldım. Amacım tabii ki de bütçeme ve kendime uygun bir bisiklet almak. Bisiklet olarak 2011 model bir Kron XC1000 düşünüyorum. Performansbisiklette 895 TL fiyatı var. Aksesuar olarak Sigma 1009 km saati, sedona eldiven,matara tutacağı ve matara ve tabii ki de sağlam bir kask düşünüyorum. İlk adam akıllı bisikletim olacak. Yorumlarınız nelerdir. Bisikletten memnun kalır mıyım? Çok büyük sorunlar çıkartır mı? Carraro 436 daytona var. O nasıldır? 900 liraya bulabilir miyim? şimdiden teşekkürler :)

2. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Berk aramıza Hoş Geldin.

Bence Kron XC 1000 derim.Carraro Disk Fren pahalı tamiri zor masraflı olur.Ayrıca Kron için sıkı bi pazarlık,paranın artan kısmına diğer ihtiyaçlarını alırsın.Birde Kron daha Klas duruyor...

3. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    forumda kron xc 1000 kadrolar hatalı diye yazı vardı.bayiye tekrar sormanı tavsiye ederim.şikayet bir kac kiside vardi.kron xc 1000 baslangic donanımı olarak en iyisi ve kadrosu xc 2000-xc 3000-xc 4000 de mevcut.donanım yukseltmeye cok elverisli.mekanik disk frenden uzak dur.t.v fren iyi hafif.hata yoksa alinir.

4. ergin111

ergin111 Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    xc 1000 2012 si hatalı.2011 kullanıcısıyım kaçırma çok memnunum.20 inç bnm kadro snn alıcağın kaç inç

5. BerkerK

BerkerK Yeni Üye

Seviye:
    Daha uzamam tamamlanmadı. Boyum 1.76. 18 inç mi almalıyım?

6. ergin111

ergin111 Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    herkes 18 almanın doğru olacağını söylicektir sana.benimde 176 ben 20 kullanıyorum şehir içinde çok usta değilsen denge problemi yaşıyabilirsin 20 inçle.18 le 20 nin renkleri ayrıdır.18 i gördüm 20 nin kadrosu daha hoş (bence).Arkadaşım ilk gördüğünde nazi subaylarının 2. dünya savaşı sırasındaki motorlarına benzetmişti.

7. BerkerK

BerkerK Yeni Üye

Seviye:
    Forumu detaylıca okuyunca Krondan şikayetçi bir sürü insan var. Bunlar ne kadar doğrudur acaba? Yoksa tamamen marka taraftarlığı mı?

8. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kullandığım carraro daytonayı öneririm sana.

9. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Açıkçası Carraro ve Kron arasında gidip geliyorum bende.... ama genel olarak yorumlara bakılınca Carraro ağır basıyor..Kron şikayetçileri fazla.

10. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bütçe müsaitse Carraro 436 Daytona, yok bütçeyi zorluyor o deniyorsa Carraro 419 Grunge derim. Kullananlarla da görüşmüşlüğüm var, sürerlerken de gördüm. Gayet iyi mtb ler. Yani sonuçta profesyonel değiliz, ne beklentimiz var bisikletlerden. Her türlü iş görüyorlar..

11. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    carra daytona 436 da fevkalede donanım ve kadroya sahip sorunsuz rijit bisikletdir.kimsede sikayetci yorum gorulmedi.almaya deger.kron diyorsan tercih onunda xc 1000 modeli donanım iyi.ama carrao 436 donanım daha ust seviyede bayag bir fark var.http://www.velespit.com/asp/menu_items.asp?ID=30 burdan kadro boyunu bulursun.17''-17.5''-18'' sana uygun.mekanik disk frenden uzak dur.v fren iyidir. olacaksa hidrolik disk fren olması lazim.

12. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    419 aldım memnunum.. Sele hariç:) onu da değiştim.. Pabuçlar erisin 3 renk baradine aldım mı tamam.. İki hafta sonra da bedava bakım geliyor... Cillop yani;) fazla değil 6-7 gün çıktım iki haftada yaklaşık 200 km yaptım bir kez arka lastik patladı başka sıkıntı yok tas gibi.. Yalnız forumda yazdım sol elin yüzük parmağının ucunda uyuşma oldu bir haftadır tam olarak geçmedi hafifledi ama daha var uyuşma.. Barend aldım jelli eldiven aldım sele boyum 5 cm kadar yanlışmış onu hallettim bakalım ne olacak :)

13. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    durumunuz müsaitse daytonayı önereceğim kullanan birkaç arkadaşıma sordum bu modeli gayet memnunlar

14. BerkerK

BerkerK Yeni Üye

Seviye:
    Evet forumu detaylıca okuyunca Krondan soğudum. İlk başlarda inanmıyordum ama herkes illahlah etmiş. İyi bir indirim olursa 436 daytona veya Sedona 721 HD düşünüyorum.

15. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    bir sedona 721 kullanıcısı olarak kesinlikle öneririm :D