Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sunding SD-563A Km Saati aldım fakat ayarlama yapamıyorum hiç bir şekilde..

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Ali Haydar Güleç tarafından paylaşıldı.

1. Ali Haydar Güleç

Ali Haydar Güleç Yeni Üye

bu ürünü aldım iki gün önce ve monte ettim, ancak ayar kısmına giremedim ya da farkedemedim.. Kullanan varmı bu üründen? Saati-teker ile iligli değerin girileceği yeri vs hiç açamıyorum.. Tuşlara bassam da bir değişiklik olmuyor..

Gürdal TUR bunu beğendi.
  2. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    şu sayaçların ayarını yapmak emin olun foruma konu açmakdan daha kolay bütün tuşlara sırası ile 3 er saniye basılı tutma azmini gösterirseniz başarabilirsiniz.

Termiksi bunu beğendi.
  3. Ali Haydar Güleç

Ali Haydar Güleç Yeni Üye

Tartışma yapmak istemem ama, sizde önce yazdığım mesajı okuyabilirsiniz. Değil 3 4- 5- 6-7şer saniye bastım hepsine, ki ayrıca özellikle bu ürünü ismi ve resmiyle yayınladım, acaba başka kullanan varsa yapabilmiş mi diye!?

4. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    tartışma yapacak bişi zaten yok. aynı sayacı ve çin malları sayaclarn nerdeyse hepsini kullandım. menüler farklı yerdeyken mode ye basılı tutacaksın mesala dts de iken basılı tutugunda bi ayara gider odo da iken basılı tuttugunda baska ayara girer mode ye 1 sefer basıp bulundugun ekranı değiştir ondan sonra basılı tut gene yapamazsan ayarsız kullan :)

5. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Dostum aynı marka var bende.Bende önce baya bocaladım ama buldum:))Pili çıkart tekrar takar takmaz ekranda sayılar belirecek 2135 küsür gibi ordan ayarlayabilirsin.

6. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Satıcıdan kullanım belgesini isteyiniz yoksa, benim çin malı bir saatim vardı onun kullanım klavuzu yoktu.Satıcı pdf olarak yolladı sonra. Hala takır takır çalışıyor.

7. Ayhan Eminoğlu

Ayhan Eminoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba dx.com'dan aynı marka bir saat aldım,
    http://dx.com/p/sunding-electronic-bicycle-computer-speedometer-24075

Bu gün deneme fırsatı buldum ve şu şekilde ölçümler aldım (bu arada lastik ölçüsünü falan forumdaki başka bir tarifte yapıldığı gibi yaptım, yani doğru olduğunu düşünüyorum)....

ODO: 2121.1 - Bu değer nasıl oldu anlayamadım,
    DST: 13.118 - Bu rakamı bence doğru ölçtü, kullandığım mesafe arabaylada ölçünce benzer rakam çıkıyor...
    MXS: 67,6 - eğer bu ulaştığım maksimum hız ise imkansız gibi, bisikletim dağ bisikleti ve dişli lastik takılı,
    AVS: 13,3 - MXS değeri yanlış ise muhtemelen bu değer de yanlıştır değil mi?
    TM: 0:58:35 - bu süre doğru diye düşünüyorum...

Sormak istediğim ODO değeri neden o kadar yüksek çıkmış olabilir, MXS değeri neden bu kadar yüksek çıkmış olabilir? Nerede hata yapıyorum bu problemleri nasıl düzeltebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

8. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ben kendi tecrübemden yola çıkıyorum çin malı başka bir saat kullanan olarak,,eğer ayarlarınız da yanlışlık yok ise,bende max hızda ilk kullandığımda 80li değerler görülüyordu sıfırladım bir daha bir daha derken tekrar yanlışlık hiç olmadı tel.dan da doğruluyorum.ayarlarınızı kullanma kılavuzuna göre yapın akışına bırakın derim:)

9. Ayhan Eminoğlu

Ayhan Eminoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Birkaç defa resetleyince düzelecek mi yani?

10. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bilemiyorum ama bende olanı söylüyorum kendi kendine düzgün çalışmaya başladı pili değiştirdim halada hiç sıkıntısı yok

11. Ayhan Eminoğlu

Ayhan Eminoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ekrem bey sanırım benimki de düzgün çalışıyor, dün ve bu gün deneme şansım oldu..

12. Gürdal TUR

Gürdal TUR Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Evet ben de aynı dertten muzdariptim, beraberinde gelen kullanım kılavuzu da çok yetersiz, kullanımı çok iyi olan bir km sayacı ancak ayar konusunda sıkıntı vardı. Daha önce yapmıştım ancak yeniden yapmam gerekiyordu ve bir hayli kurcalamam gerekti... kısaca yaptığımı anlatayım size de. sağ tarafta ki set tuşuna basılı tutuyorsunuz 3 sn, sonrasında sizi ayar menüsü olarak teker teker dolaştırıyor. önce sıcaklık birimini, değiştirebileceğiniz ekrana atıyor, tekrar set tuşuna basarsanız sizi 12-24 saat seçimine atıyor,tekrar set tuşuyla diğer seçeneklere geçebiliyorsunuz, son olarak yanıp sönme durumu bittiğinde ayarlar tamamlanmış oluyor...

13. enginckc

enginckc Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Konuyu Hortlatmak gibi olmasin ama benim ki 2-3 günde bir değerler sıfırlanıyor kendiliğinden. .
    Tekrar ayar yapmak zorunda kalıyorum.
    ODO bilgisi de sıfırlanıyor..
    Akşamları eve çıkarken yanıma alıyorum yuvasından çıkartıp. O yüzden olabilir mi ?

14. Mustafa Kemal Saglam

Mustafa Kemal Saglam Yeni Üye

Adı:
    Mustafa Kemal Sağlam
    Bisiklet:
    Diğer
    Hız göstermiyor ne yapmalıyım?

15. ManisAli45

ManisAli45 Yeni Üye

Adı:
    Aliosman
    Bisiklet:
    Carraro
    Arkadaslar forumda yeniyim.Ben bisikleti aldıgımda bu km saati üzerinde geldi.Kullanma kılavuzu falan da yok.Kullanan arakadaslar varsa yardımcı olabilirmisiniz? Özellikle saatini ayarlıyamıyorum.Simdiden Tesekkür ediyorum.

Ekli Dosyalar: