Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sun race cekis sistemleri?ve yeni set secimi...yardim lutfen

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında şans topoğraf tarafından paylaşıldı.

1. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkeze merhaba...
    Sun race cekis sistemleri hakkinda bildiginiz,iyi-kotu ne varsa paylasirmisiniz?

- sram-x4 8 li vites kolu...
    - x4 arka attirici(middle cage)...
    - pg 830 11-32 ruble..
    - pg 830 zincir...
    - hussefelt 36 disli aynakol ve e-13 zincir gergisi kullaniyorum...

Bunny yada drop vs..agresif hareketler yapinca,arka vites 1-2 disli assagi kayiyordu,Bende zincirden 2 parca eksilttim fakat gecen pazar gunu,sert bir inis esnasinda arka aktarici jantin arasina girdi..arka aktarici ve zincir resmen paramparca oldu...
    Pazar gunum mahvolmasin diyede x3 bide cikma zincir alip gune devam ettim...
    Simdi cekis sisteminde toplu deisime gidicem...
    ilk secenegim x7 kisa bacak aktarici ile pg950 12-23 disli ruble kombine etmek...
    2. secenek olarakta Bisikletcideki Sun race cekis sistemleri gozume carpti...
    Sun race-csr96 12-25 ruble (270gr) ve Sun race r90 11-27 kisa bacak arka attirici (252gr)

Simdi gelelim sorularima...
    -Sun race sistem nasildir,bu parcalar ekstrem suruse uygunmudur?hussefelt aynakol ve zincir gergisiyle uyum saglar mi?
    -Sun race,shimano gibi 1:2 sistemi kullaniyor..bu durumda shimano 9 lu vites kolu kullanabilirmiyim?
    -x7 arka set ve pg950 mi yoksa Sun race r90 set mi?
    -yada hic ugrsama.. x7 kisa bacak al,rublede degistrme,8 li sistemde x7 aktariciyi kullan mi dersiniz?
    -Fiyat olarak olaya bakarsak...Bulgaristan icin (lv)
    -x7 aktarici 129lv,pg 950 ruble 49 lv,x7 arka vites kol 70lv..TOPLAM:250lv
    -r90 aktarici 70lv,csr ruble 45 lv,m90 arka vites kol 25lv.....TOPLAM:140lv

Sorular hayati onem tasiyor :) yardimlar icin simdiden tesekkurler...

2. şans topoğraf

Seviye:
    kimsenin mi fikri yok?

3. şans topoğraf

Seviye:
    sorum gunceldir...

4. atakibrahim

atakibrahim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sunrace kompnent şuana kadar bu forumda kullanan hiç görmedim.Bu yüzden bu sorunuzun cevabını şuan burda bulmanız biraz güç olabilir bu yüzden avrupadaki forum sitelerinde bulabıleceğinize eminim.Ama bana kalırsa SramX9 short cage arka aktarıcı,24t-12t pg830 dh ruble,32t hussefelt aynakol ile zincir boyu oldukça kısa olacağı için bu parçalar ile çok ıyı verım alabılırsınız...

şans topoğraf bunu beğendi.
  5. şans topoğraf

Seviye:
    Sun race sistemden vazgectim.Cikma pg 950 11-26 ruble satin aldim,pg830a gorede 80gr daha hafif ve 9 lu sistem...cikma 9 lu sistem sram vites kolu bulunca o parcadada ekonomik davranicam fakat arka aktaricida 0 performansi farkli oluyor,tercihim x7 kisa bacak olucak hem x9a nazaran 100tl daha ucuz.Umarim uyum sorunu yasamam,zincir konusunda su an icinde hic bir fikrim yok.Oda ayri bir sorun :)) yinede tesekkurler