Sulukta tercihiniz hangisi: zefal, elite?

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@kuşlar gibi özgür amazona üye olun (akıl vermek gibi olmasın) 2+1 satışlarda var. Shipping Turkey seçimi yaparsınız ürünlere daha hızlı ulaşırsınız.
Biraz önce 26.99$ yine çift buldum ama Pembe ve Siyah. siz yinede bakın kurcalayın. Şimdiden hayırlı olsun.

Scudo

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@Üye Adı
Teşekkürler tekrardan :) Bakıyorum, üyeyim zaten. Hiç aklımda yokken bu konu sayesinde matara alıyorum

@Üye Adı
Selamlar :) siparişim geldi, sizinkinin 720 ml olanı baya kaliteli ama sanki kapağından çok sıcaklık kaçırıyor gibi geldi, kapak alev alev oluyor, normal midir?

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@kuşlar gibi özgür kapağın sıcak olması normal, bende durum aynı. Ama size bir tavsiyede bulunacağım içine koyduğunuz sıcak seyi hemen tüketmeye çalışmayın 2 saat sonra tüketin ve dikkatli içmeye çalışın. Benim gibi dudaklarınızı ve ağzınızı yakabilirsiniz.
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
Resim atında görelim, almak isteyen arkadaşlarada fikir olur.
Nerden aldınız kaça aldınız link gibi eklemeler yaparsanız daha faydalı olur diye düşünüyorum.

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@Üye Adı
Yarına konu açacağım detaylı bir şekilde incelemeye çalışacağım. Bu da fotoğrafı 1476002023322-636331166.jpg 1476002083391-219819842.jpg

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
MERLİN den camelbak ice aldım 48tl.
(link)
Fazla bekletmeden tükettiğim ve hafif olmasını istediğim için tercih ettim. 750ml lik big chill den daha soğuk tutacağı iddiası var ortada kullanınca göreceğiz.
Daha önce 1.5 luk pet i sırt çantasında taşıyordum soğuk kalıyor ama çantayı aç çıkar geri koy derdi oluyordu. Sırtta 1.5 kg taşımak da ayrı sikintiydi.

Big chill i 15 gündür her gün kullandım dün 87km lik dağ gezisinde de bisikletin üstündeydi. Bir kaç saat bekletince plastik kokusu geliyor. Ne denirse ne kadar sağlıklı olduğu söylense de öyle (aşırı derecede değil rahatsızlık vermiyor) çift katmanlı diye de muhteşem olduğu söylenemez.
Artıları ise bisikletin üzerinde iken hafifçe siktiginizda hortumdan puskurtur gibi ağzınıza suyu doldurması. Süper bir durum çok işe yarıyor çünkü kafaya dikme işini bisikletteyken yapamıyoruz. Anladığım kadarıyla piyasadaki en kaliteli suluk camelbak.
Termos olayı ise başka mevzu... bununla karıştırmamak lazım
Sonuç: tavsiye ederim
İlk aldığınızda evde içine biraz sıcak su koyun bekletin dökün. Bu işlemi birkaç kez yaparsanız plastikten gelen o kokuyu azaltirsiniz.
Plastik sertleştirme işlemi sırasında klor ile sertleştirme görür koku buradan geliyor. Bu nedenle kanserojen maddeler içinde yer alır. Termos larda bile iç kısımda camelbak in kullandığı malzemelerin kullanildigini gorunce saydığım sebeplerden ötürü fazla dusunmedim.

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@alper 76 ilk kullanımdan önce biraz diş macunu ile bekletin falan diye tavsiye ettiler , dalga mı geçtiler doğru mu bilemiyorum , zaten bende suluk almadım henüz alınca yaparım gibi geliyor ne kaybederim ki?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Savaş Acıboz ,
Diş macunu nu hiç bilmiyorum bir yorum yapamam. Suyu fazla bekletmeden icecekseniz sırt çantamı ağır olmasın diyorsanız suluk alınabilir. Ancak yukarıdaki arkadaşların aldıkları içi çelik olan mağaralar eğer bir de ustune kılıf geçirilirse en iyisi bence. Daha sağlıklı
Eksileri: ağırl olmaları ve suruslerde icemezsiniz, bir yudum için bile durmaniz gerekir.

@kuşlar gibi özgür termosunuz çok hoş daha önce baktım ancak pahalı gelmişti. Şimdi dönüp aldıklarıma bakınca aynı fiyata geldiğini görüyorum

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@alper 76
Amazondan aldım, tanesi 60 liraya geldi, Türkiye'de 130 lira :) Birazdan konu açacağım zaten

(link)

Tepki
105
Bisiklet
Lapierre
Sağlık konusundan kaliteli markaların belli bir kalitenin üsttünde ürettiği aşikarr.. çünkü plasiktteki kanserojebn maddeleri içermedikleri söyleniyo. .bu durumda elite ile zefal arasında bariz bi fark olacağını sanmam... ama termoss sulukllar soğuğu soğuk tutma konusunda cidden başarılı .. decathlondan aldığım btwin termoss suluk yazın bisiklet festivalinde aşırı sıcakta herkesin suyu ısınmışken bana hal serin su içirebiliyodu...