Sulukta tercihiniz hangisi: zefal, elite?

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@devilmycarlos
bence uyar kafese. fakat kılıf almanızı da tavsiye ederim, ses çıkarmaması açısından özellikle. matara termal değil ve çevir aç kapaklı, sürüş esnasında su içmek için değil yani. bisiklet dışında, doğa yürüyüşleri veya kamp yaptığınızda, hatta tatillerde de kullanabileceğiniz bir ürün tabii. ben bisiklette kullanmadan önce; enerji içeceği, alkollü kokteyller, sıkma meyve suyu, bira vb. soğuk içecekler için kullanmıştım. sonuçta, memnun kalacağınıza eminim ;)

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos
Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
zefal plastik zefal çelik cervelo vs derken en son elite iceberg termal suluk lardan aldım çelik zefaller kadar uzun süre soğuk tutmasada çok daha kullanışlı

şimdiye kadar mataralara boşuna para vermişim saydım evde 8 tane matara olmuş :D

(link) çelik ve son derece ağır olmasına rağmen çok uzun süre suyu soğuk tutabiliyor yalnız plastık suluk kafeslerıne kucuk gelıyor metal kafeslerdede çok ses çıkarıyor eksi yonlerı

6 saatlık turda bıle suyu soğuk tutmayı başardı artı olarak.

(link) son derece hafif 750 gram su almasına rağmen 500 gram olan çelik zefal mataradan daha hafif.

(link) 2 saate kadar suyu soğuk tutuyor kapak koruması var. su içmek daha kolay hareketliyken dökülme vs olmuyor.

yurdışından kargo vs almaya kalksak camellere baktım da aynı paraya bunlardan ıkı tane alınabılır

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
@x-rayted

Katılıyorum. Bu fiyata Camelbak varken maceraya hiç gerek yok.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@devilmycarlos
o site dediğiniz mağaza Ankara'da Yıba çarşısında. sitesinde görünmüyor evet ama ellerinde var. normalde 15 tl kılıf fakat cepten iletişime geçtiğinizde bir miktar daha havale indirimi yaparlar 2 ürün için. Erkan beyin arkadaşları vasıtasıyla derseniz kolaylık yaparlar ;) siz bence telefonla görüşün.

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Camelbak suluk almayı düşünüyorsanız ''Camelbak Podium Chill'' olanını tercih edin. İçinde suyu bir nebze daha soğuk tutan tabaka mevcut. Ayrıca yurt dışından almayı düşünürseniz, ebay da satılan suluk kafesleri fiyat performans olarak gayet iyi ve yeterli.

(link)

(link)

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba resimde Görülen Zefal Artica yı kullanıyorum. Tavsiye ederimimage.jpg

• Beğen
Tepkiler: Yoldakiseruven

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@Barış Özenir Bende aynı şekilde düşünüyordum ama sabah turlarına çıktığımda performans odaklı sürüşler yapıyorum, dolayısıyla su kayıpları oluyor. iki saat boyunca pedal çeviriyorum, sürekli durup çantamdan su çıkarıp içmek zor ve ekstra sırtınıza ağırlık biniyor. Bu mataralar ile bisikletten inmeden 10 dakikaya bir birkaç yudum su içip vücuda sürekli su takviyesi yapabilirsiniz. Pedal çevirirken pek farketmiyorsunuz ama eve gelince vücudun çok susuz kaldığı belli oluyor.

• Beğen
Tepkiler: phoenix48

GoGoRa

Üye
Tepki
53
Bisiklet
Dahon
Elite iceberg nasıl arkadaşlar ,kapağı olmasından dolayı ilgimi çekti.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@GoGoRa
Ben gecen gun 650 ml olani satin aldim, bisiklet ustunde tek elle kullanim mumkun, ama daha montajlayamadim cunku pompa ustune taktigimdan civata kisa geldi.

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Nano jelli elite suluk

Ahmet A. Atalay

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
b'Twin
Elite Forever;)
Yarışçılar bile elite kullanıyor. 2senedir elitenin aynı model 2 farklı matarasini kullandım bir sıkıntı yaşamadım öneririm.

Tepki
83
İsim
çağlar
Kafama bir şey takıldı. Camelbak suluğu herkes çok övüyor fakat suluğun ağız kısmının çalışma prensibi nasıldır? kapak olmadığı için ağır kısmının toz, çamur vb.. olma ihtimali var mı? fotoğraflardan ağız kısmıyla ilgili fikir yürütemedim.

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
913
Bisiklet
Focus
@cyurdasiper sürekli açık olan bir ağız yapısı var dolayısıyla toz kir toplamaya müsait.Bir çeşit conta sistemi bulunuyor baskı uygulamadığınız sürece su çıkmıyor içinden ters çevirseniz dahi, birde tamamen kilitlenebiliyor hiçbir şekilde su akışı olmuyor. Kısacası gerçekten başarılı bir sistem çok kullanışlı.

• Beğen
Tepkiler: cyurdasiper
Tepki
83
İsim
çağlar
@akgulcemal teşekkür ederim. bende almayı düşünüyorum merlin üzerinden de kafama takılmıştı bu durum. o zaman ilk bir kaç damlayı akıtarak toz olayından da kurtulunabilir mi acaba? yoksa elite sulukların kapaklı olanlarını mı tercih etmek gerekir?

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
@cyurdasiper

camelbak'lerde ilginç bir yapı var, su az akmıyor, her zaman şişeyi sıktığınızda basınç ile geliyor. Biraz şu ters duran ketçap şişelerindekine benzer bir yapı. Ağzı her zaman açık doğru fakat basınç ile dışarı bakan kapaklar kenara kıvrılıyor ve su aradan fışkırıyor, yani tozlanan kısıma nispeten su değmiyor. Elite'lerdeki gibi komple kapak tabii ki daha fazla koruyacaktır ama şahsen 2 yıl elite'i kapaksız kullandıktan sonra camelbak'e geçtim. sadece yağmur çamur olan zamanlarda, yoldaki su ile komple yıkandığım günlerde elite'i tekrar çıkartıyorum.

• Beğen

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@cyurdasiper camelbak ın suluklarından aldım ben de yeni geldi. 610 luk. Çok güzel bir sistemi bar, dişinizle çevirip akar hale getirebiliyorsunuz. Sizma falan yapmıyor. Yorumlarda da 2-3 saat sıcak/soğuk tuttuğu yazıyor ama kendim denemedim.
ağız kısmındaki emzik(türkçeye böle çevirdim:)) ler de çıkıp yıkanabiliyor.

Bu arada merlinde sadece gri-mor (indigo diye geçiyor) kalmış bilginiz olsun.

• Beğen