Suluk Temizlemek İçin Muhteşem Ürün SS'li

Tepki
15
Bisiklet
Kron
Annemin Bim'den almış olduğu bulaşık temizleme aparatı ile artık suluk temizlemenin kolay yolunu bulmuş olduk. Suluğum artık kokmaya başlamıştı baktım mutfakta bu sünger var yedek başlıklardan birini takıp bir güzel giriştim suluğa :) Sanki suluk için icat edilmiş . Ürün bu;
https://i.hizliresim.com/e2z5VO.jpg
Borusunun içine bulaşık deterjanı ekliyorsunuz ve suluğun her tarafını bir güzel temizliyorsunuz. Ürünü Bim'de bula bilirsiniz, fiyatı 3 Tl.
Bolca durulamayı unutmayın!

Scudo

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
Aslında onun yerine bebeklerin biberonlarını temizlemek için satılan ürünler var, uzun ve ince bir yapıda, muhtemelen eczanelerde satılıyordur.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
içinde su ile uzun süre bekledikleri zaman kokuyor suluklar.
bunu fark ettiğim günden beri, antrenmandan gelince suluğumu boşaltır, çeşmede içini-dışını sudan geçirip, çalkalar ve kurumaya bırakırım. bu şekilde kokması imkansız oluyor
öneririrm :in:

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Suluk temizlemenin en iyi yollarindan birisi kuruduktan sonra icine 1/5 hacminde kaba ögütülmüs kalin tuz koyup(kayatuzu) ici bembeyaz oluncaya kadar calkalamak! Bu tuzu 10-15 defa kullanabilirsiniz. Ben o miktardaki tuzu bütün sene bütün su bidonlarini temizlemek icin kullaniyorum. Ne kimyevi bir sey, ne de sonra uzun boylu yikama derdi yok. Bir kere calkalamak yeterli. Sonra zeten suya biraz tuz karistirdigimiz tad farki da yok. Prolarin pek cogu da ayni metodu kullanir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bende alimünyum suluk var. Plastik gibi kokmuyor.

Ama kayatuzu çok iyi metodmuş, teşekkürler.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Şişe temizlemek için fırça sünger karışımı şeyler var.

@ihtiyar

Taşla temizlemek (zımparalamak) gibi bir yöntem. İç yüzey bozulmuyor mu?

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Çelik matara kullanıyorum. Her kullanımdan sonra yıkıyorum. Hafif bir metalik koku olduğunu farkettiğimden beri, bir çimdik kuru naneyi parmak uçlarımda ezerek yıkanıp kurutulmuş olan mataranın içine bırakıyorum. Mis gibi bir koku veriyor. Daha sonra su koymadan önce naneyi boşaltıyorum, hatta aynı miktar naneyi bir küçük kapta bekletip yeniden kullanarak birkaç sefer idare bile ediyorum (ne tutumluluk ama :) ). İçerken de su çok hoş nane rahiyalı oluyor.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@cenkduran
Hiç bir şey olmaz. Kullanılan fırçalardan daha sert bir şey değil ki zaten!!

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Ben suluğu sadece sıcak suyla yıkıyor ve kuru bırakıyorum. Bu şekilde koku yapmıyor. Arada bir de sıcak su ve sirke karışımını bekletiyorum içinde dezenfeksiyon için. O şekilde deterjanla suluğun içini yıkayınca kalıntılar tam anlamıyla temizlenebilir gibi gelmiyor bana. Ayrıca suluk ne kadar iyi durularsanız durulayın deterjan kokuyor ve su içerken midemi bulandırıyor...

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@KaanG
Googledan plastik siseler nasil temizlenir seklinde ararsaniz, pek cok yerde sirke ve tuzun beraber kullanildigini görürsünüz. Deterjan yaglari temizlemek icin kullanilir, eger sulugun icine süt filan koymuyorsaniz, deterjan kullanmanin zaten bir manasi yok! :)

• Beğen
Tepkiler: Emrah GÜLEZ