sudüşen şelalesi......

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
eveeeeet. geldik arkadaşlar.uzun zaman oldu şehir içi tur düzenlemeyeli.bazı arkadaşlarda haklı olarak isyan etti önceki yıllarda mangal turları gece turları off road turları yapıyordun birden elin ayağın kesildi diye..haklısınız.bu sene bi kaptırdık kendimizi uzun mesafeli şehirlerarası turlara gidiyoruz. aslında yarın için düşünüyordum ama tatilin son günü güneşte uyuya kalınca çok pişmiş ıstakoz modeuna girdiğimden yarın evden çıkamayacağım.ama 1 temmuz pazar günü süper doğa güzelliklerine gidiyoruz.nereyemi, yalova sudüşen şelalesine.. 1 temmuz pazar günü sabah saat 8:15 de beşiktaşda buluşuyoruz ve yalovaya doğru hareket ediyoruz.şimdi önümüzde iki seçenek var.birincisi (ki bence birinci seçenek daha mantıklı) beşiktaşda buluşup sirkeciden saat 9'daki feribot ile yalovaya gidip orada daha çok zaman geçirmek ve dönüşde de güneşin etkisini yitirdiği saatlerde pedal basarak dönmek.feribot tercihinde kişi başı ücret 28 lira.ama orada geçirilen zaman için değer bence...yalovadan da 15-20 km yaparak şelaleye daha çabuk ulaşırız ve bol bol suya girer muhabbet ederiz.ikinci seçenek ise beşiktaşda toplandıktan sonra motor ile üsküdara geçer oradan caddebostan sahilinden vururuz kazmayı beline misali 56 km pedal basarız eskihisar ido'ya kadar.oradan da kişi başı (2 sene önce 5 liraydı şimdi emin değilim)10 lira verip sudüşene doğru 30 km yaparız.ama 56 km den sonra bir çok arkadaş şelaleye doğru 2-3 km'lik baba rampayı çıkamayabilir..tercihler bu şekilde.bana sorarsanız 28 lira verip erken gidelim dönüşte de şelaleden beşiktaşa kadar ortalama 80 km pedal basarak geri döneriz...ido sirkeciden 1 temmuz pazar günü sabah saat 9da feribot var..bu sebeple gelmeyi düşünenler bence yerlerini ayırtsınlar..pazar günleri kalabalık olabilir...yinede her türlü fikiri tartışabiliriz...
1. TERCİH: beşiktaşda buluşup sirkeciden adam başı 28 lira ücret ile direk yalovaya geçip oradan 20 km pedal basıp şelaye gitmek ve zaman kazanmak.dönüşte de 80 km pedal basmak.
2. TERCİH: beşiktaşda buluşup motor ile üsküdara geçerek caddebostan sahilden gebzeye kadar 56 km pedal basarak eskihisara oradan da feribot ile topçulara geçip sudüşene doğru 30 km pedal basmak..

evet fikirleri alalım..

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
enver başarılar ..pendik -yenikapı ve eskihisar feribot hatlatı bana artık kapalı eskihisardan da artık para alınmakta 3.5 lira ordan gelirdim gerçi ama artık olmuyor bu idoya ne yapmak lazım bilmiyorum ..motorda tuz biber yahu....14 kağıt gidiş ve dönüş çüşünüz...yahu...;)

aykut yiğitel

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
Cube
Enver gecen sene duzenledigin sudusen turunun tadi damagimizda kalmisti. Yalovadan katilan arkadaslarla birlikte 25-30 kisilik bir keyif yasamistik.

Benim tercihim bisikletle eskihisar, feribiotla topcular, bisikletle sudusen, donuste bisikletle yalova, idoyla istanbul ;)

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
teşekkür ederim aykut.geçen sene turdan bir gün önce istemeyerek de olsa izmire gitmem gerektiğinden gelememiştim.bu defa yanınızdayım.umarım geçen sene özkan baba ve görkem'in yaşattığı zevki aratmayız.. kişisel olarak benim de tercihim 1 numaralı seçenek ama gelen arkadaşların kaçı bunu kaldırabilir onu düşünüyorum.ama ilk seçeneğe karar verirsek gelmeye niyetlilerde kendilerini ona göre ayarlasınlar.elbette o yorgunluk üzerine şelale süper olur.ardından da mangalı yakmaya başlarız..ooooo,şimdiden sabırsızlanmaya başladım :D

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
hasan basri toros
çağlar kalaycıoğlu
vatan aşığı duman
kenan çırak
adem sönmez
furkan pekiyi
.....
şu anda ilk tercih daha çok talep görür gibi...

Adem Sönmez

Aktif Üye
Tepki
76
Enver Merhaba,

İdo'nun yenikapıdan olan seferlerine baktım az önce fiyatlar gayet iyi görünüyor:

SEFER BİLGİLERİ

GİDİŞ
01.07.2012Yenikapi - Yalova
GİDİŞ: 09:45 Varış: 11:00
DÖNÜŞ
01.07.2012Yalova - Yenikapi
GİDİŞ: 17:30 Varış: 18:45
Yolcu Bilgileri

ARAÇ

Kişi
1 Tam 0 Araç 1 Kişi
ÜCRET BİLGİLERİ

GİDİŞ
DÖNÜŞ
ENECO ENECO Araç Toplamı: 0 TL 0 TL
1 Tam 7 TL 7 TL Yolcu Toplamı: 7 TL 7 TL
Hizmet Bedeli: 2 TL
Genel Toplam: 16 TL+10 lira bisiklet için vericez

Yani gidiş dönüş toplam 26 lira bisikletler dahil

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
hasan basri toros
çağlar kalaycıoğlu
vatan aşığı duman
kenan çırak
adem sönmez
furkan pekiyi
fidan k
serdar doğan
adem sönmez
.....
şu anda ilk tercih daha çok talep görür gibi...

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
arkadaşlar ilk tercih revaçta...kimse alınmasın..hasan sen alınabilirsin :D

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Adem Sönmez

adem seni araştırmalardan sorumlu bisikletçi ilan ediyuorum.benim baktığım yerde kişi başı 28 lira ve ilk hareket saati de 9 olarak görünüyordu.ido olayında herkes seni takip etsin.hatta rezervasyon gerekirmi diye de araştırma yaparsan herkes minnettar kalır... sen bu işleri hallet şelale ücretin benden ;)

Adem Sönmez

Aktif Üye
Tepki
76
Arkadaşlar üzgünüm bahsettiğim bilet fiyatının olduğu koltuklar bugün itibariyle dolmuş, sadece 1-2 boş yer var oda bize yaramaz.

Son durum ise şöyle:
Eğer yenikapı-yalova-yenikapı yaparsak;
SEFER BİLGİLERİ

GİDİŞ
01/07/2012Yenikapi - Yalova
GİDİŞ: 09:45 Varış: 11:00
DÖNÜŞ
01/07/2012Yalova - Yenikapi
GİDİŞ: 19:30 Varış: 20:45
Yolcu Bilgileri

ARAÇ

Kişi
1 Tam 0 Araç 1 Kişi
ÜCRET BİLGİLERİ

GİDİŞ
DÖNÜŞ
ECO ECO Araç Toplamı: 0 TL 0 TL 1 Tam 18 TL 18 TL Yolcu Toplamı: 18 TL 18 TL Koltuk Ücreti Toplamı: 0 TL Hizmet Bedeli: 2 TL Genel Toplam: 38 TL

Bisikletler dahil gidiş-dönüş:48 lira

Diğer seçenek belirleyeceğimiz bir yerde toplanıp pendiğe kadar pedal basarak
Pendik-yalova-pendik yaparsak;

SEFER BİLGİLERİ

GİDİŞ
01/07/2012Pendik - Yalova
GİDİŞ: 08:15 Varış: 09:00
DÖNÜŞ
01/07/2012Yalova - Pendik
GİDİŞ: 19:00 Varış: 19:45
Yolcu Bilgileri

ARAÇ

Kişi
1 Tam 0 Araç 1 Kişi
ÜCRET BİLGİLERİ

GİDİŞ
DÖNÜŞ
ECO ECO Araç Toplamı: 0 TL 0 TL 1 Tam 8 TL 12 TL Yolcu Toplamı: 8 TL 12 TL Koltuk Ücreti Toplamı: 0 TL Hizmet Bedeli: 2 TL Genel Toplam: 22 TL
Bisiklet dahil toplam fiyat 32 lira

Pendik hem daha hesaplı hemde bize bol zaman bırakıyor.

Bu bahsettiğim seferler içinde bence en geç yarın biletleri almalıyız, çünkü çok fazla boş koltuk yok.

Sabah gidişte 08:15 erken derseniz 09:30 da da bir sefer var

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
ortak bir karar verebilirsek biletimi rezerve edicem.. Pendik - Yalova- Pendik rotası çok mantıklı...

Hasan Bahri Toros

Forum Demirbaşı
Tepki
684
Bisiklet
Scott
@enver avcı

Enver paşa ben Eskihisardan topçulara geçip Yalovada buluşacağım. 26 liraya siz geçin ;) 3.5 lirayada ben geçerim ;) Benim

bildiğim Bir günde 300 km pedal çeviren Enver paşa eskihisarada pedal çevirir. Özkan abi duymasın sakın :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
eski dostlar burda salı günü kötü bir kaza geçirdim basamaklardan aşağı sağ omzumda bisiklet ile 17 basamak uçarak indim arap sabunu ile yıkamış yukardaki dernek işletenler ben uçtum kafayı vurduk oraya 3 dikiş attılar köprücük kemiği kırıldı omuzluk verdiler bu omuzluk ile bir ay yatacağım ayak bilek şişti ama bu gün indi şimdi sağ elime sıcak su pansuman yaptım açıldı feleğin işine bak sen tekirdağlara kelle koltukta git bi şey olmasın apartmanın basamaklarından kayarak düş...bu felek iyi çarptı bizi..;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hasan Bahri Toros

hasan eski dostum çok sağolasın moralim çok bozuk ama toparlayacağım korkum şu 54 yaşa göre inşallah köprücük kemiği kaynar bi ayda yoksa ameliyat yandık gitti......bu boyunduruk ne belaymış yav...:mad: