Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şubat tatilinde 1 haftalık tur?

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ASinanB tarafından paylaşıldı.

1. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkeze selam, iş durumları nedeniyle yıllık iznimi sömestr tatilinde kullanabilicem. Şubat ayında 8-10 günlük bir tura çıkmak istiyorum (İzmir'den) Turun başlangıç noktası İzmir olmak zorunda değil, bir noktaya otobüs ile gidip oradan da başlayabilirim, aynı yolu geri dönmemek için dönüşü de otobüs ile yapabilirim (zaman kısıtlı çünkü). Şubat ayında gidebileceğim rota önerilerine ihtiyacım var acilen. (Önceleri Kuzey ege sahillerini düşünmüştüm ancak hava soğuk olur kuzeyde, büyük ihtimal akdenize inicem, ama rota önerileriniz bekliyorum, teşekkürler.)

2. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    fikri olanların fikirlerine ihtiyacım var, kışın tur yapanlar özellikle, yardım...

3. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kış için önerebileceğim en iyi rota (ki benim de yapmayı düşündüğüm) Ürdün olacak. Sebep ve ayrıntılarını daha sonra yazarım,dilerseniz.

4. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    nedenini öğrenebilir miyiz? :D

5. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba,
    Öncelikle ürdünde bulunmadığımı ama giden dostlarımdan ve internette gezginlerin yaptığı tüm gezi ve yorumları toplayıp yorumladığımı belirtmek isterim.

Ürdün'ü seçmek için sebeplerden bazıları şöyle:
    - Ülkenin Şubat sıcaklık ortalamaları gündüz 13,gece 5 derece. Bisiklet gezisi için oldukça iyi değerler. Sadece çadır konaklamasında iyi bir uyku tulumuna ihtiyaç olacaktır.
    - Amman,Wadi Rum,Ölü Deniz ve özellikle dünyanın yeni 7 harikasından biri seçilen Petra antik kenti muhteşem. Mutlaka görülmeli.
    - Ammandan başlayıp ülkenin güney ucu olan Kızıl Deniz'e kadar olan dağlık yol üzerinde kısa mesafelerde bir çok köy,kasaba,kent vs. yerleşim merkezi var.
    _ Halkının dünyanın en misafirperver insanları olduğu söyleniyor. Üstelik Türklere karşı olan sevgileri daha da yoğunmuş.
    - Ülke oldukça ucuz kabul ediliyor. Sadece (Petra antik kentine girişin 110 TL olması beni biraz şaşırttı:)
    - Dağlar arasından güneye inen yoldan başka bir de çöl otobanı var. Ülkenin otantik havasını koklamak için bu düz ve tepelik olmayan yol da Amman'a dönüşte denenebilir.
    daha başka sebep ve ilgi çekici şeyler de vardı ama acele cevaptan bazıları aklıma gelmemiş olabilir.
    Ayrıca bu yıl Roma- Mekke bisiklet organizasyonuna katılan forumdaşımızz Serkan Taşdelen bize çok daha faydalı bilgiler verebilir.
    Gerekirse daha sonra bazı linkleri toparlayıp gönderebilirim.

ASinanB bunu beğendi.
  6. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bazı linkler ;
    Burada
    ve burada
    ve burada

ASinanB bunu beğendi.
  7. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Afedersinizde Ürdüne nerden gideceksiniz Irak üzerinden gidecekseniz savaş var,suriye üzeri gidecekseniz isyan var.E o zaman???

8. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Akdeniz sahilleri dışında alternatif yokmuş gibi göründü bana. İzmirden güneye doğru gidebildiğiniz kadar gidip, tatilinizin son günü geri otobüsle geri dönersiniz :)

ASinanB bunu beğendi.
  9. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    O küçük ayrıntıyı atlamışız :) :)
    Böyle bir gezi için uçakla direk Amman'a gidilip tura oradan başlanıyor.

ASinanB bunu beğendi.
  10. Cafer Adıgüzel

Cafer Adıgüzel Üye

Seviye:
    dostum bence sen kelebek vadisine doğru bir uzan gel savaşlar bitene kadar :D

ASinanB bunu beğendi.
  11. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hangi savaştan bahsettiğini anlamadım. Ürdün şu anda dünyanın en sakin ülkelerinden biri. Savaşlar bitene kadar demişken, bugün kendi topraklarımızda 15 gencimizin şehit düştüğünü de unutmayalım.

12. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Amman'a direk uçakla gitmek seçeneğini öngörmeden yapmışlar yorumu ;)

13. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aslında hata bende. Bu tur için kendimi öyle şartlandırıp üzerinde düşünüyorum ki,sanki heerkes benim oraya uçakla gideceğimi bilmesi gerekiyor gibi saçma bir düşünceye kapılmışım. :)