Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şubat Ayında Eskişehir'den Adıyaman'a Tek Başına Bisiklet Turu 1700 km civarı

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Doğa Can Yaman tarafından paylaşıldı.

1. Doğa Can Yaman

Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, şubat tatilini boş geçirmemek için böyle bir tur planladım. Geçeceğim yerleri bilen arkadaşların önerilerini almak istiyorum. Sırasıyla:
    Kütahya, Burdur, Isparta, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Maraş ve Adıyaman illerinden geçeceğim. Daha sonra Malatya'ya çıkıp trenle geri dönmeyi planlıyorum. Kışın çadır işleri zor olduğundan şehir merkezlerine gireceğim yerlerde bisikletçi arkadaşların evlerinde konaklamak isterim. Yolculuğu toplam 20 gün planlıyorum 4-5 gün içinde hazırlıkları tamamlayıp yola çıkacağım. Hazırlanmak her şeyden zor... Buraları seçme nedenim, Burdur'dan birkaç enstrüman almak (orada çok güzel atölyeler var), Frig vadisi kalıntılarını görmek, Konya' da bir tanıdığa uğramak, Peri bacalarının çevresinde bisiklet sürmek, Burdur, Eğirdir ve Beyşehir göllerinde konaklamak, Adana'da sahilde sürmek ve en son Adıyaman'da tütün tarlalarını görmek istemem.
    Yardım, fikir, soru ve önerilere açığım...
    Check out this map on MapMyRide: 1,564.99 km A 1565.9 km Bike Ride mapped on Mon Jan 21 2013
    Distance: 1,564.99 km
    http://www.mapmyride.com/routes/view/167477730
    Uploaded with ImageShack.us

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hayırlı yolculuklar Doğa.Biliyorsun her türlü teknik destek bir telefon uzağında :)

Doğa Can Yaman bunu beğendi.
  3. yusuf can çakır

yusuf can çakır Yeni Üye

büyük cesaret takdir ettim abi kazasız belasız yolculuklar inşallah

4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayırlı yolculuklar Doğa, uyku tulumu arıyordun buldun sanırım. Havlar soğuk tedbiri elden bırakmamak lazım, çadırda kalmak durumunda da kalabilirsin, olmadık yerde de. Hayırlı yolculuklar şimdiden.

5. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Adana - Hatay - Antakya gidip ordan dönüşte Kilis - Gaziantep -Adıyaman - Malatya de yapabilirsin... İç kesimlerdeki yolculuğun biraz zorlu olacak... Hava çok soğuk olacaktır.. Yer yer karlı havalardada gidebilirsin... Allah yolunu açık etsin...

6. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Hayırlı yolculuklar. Bu turun fotoğraflarını merakla bekliyorum..

7. Çağrı Tuğrul

Çağrı Tuğrul Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    büyük cesaret hayırlı yolculuklar hocam..soğuk hava seni en zorlayacak etmen bence...umarım sıkıntı yaşamazsın.

8. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Doğa öncelikle yolun açık olsun, Eser abi zaten söylemiş tedbirli olmanda fayda var çadırda yatmak zorunda da kalabilirsin. Özellikle geceleri ve sabaha karşı 3-4 gibi dondurucu bir soğuk olur. Hoş zaten sende Eskişehir'desin havaları az çok tahmin ediyorsundur. Bol şans :)

9. Doğa Can Yaman

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    İyi dilekler için sağolun, bu yolculukta bir sürü fotograf ve video kaydetmeyi planlıyorum en zorlu kısmı o olacak gibi ve sürekli yağış olursa çadır kurup kaldırma olayları da zor olur. Genelde çadırda kalmayı planlıyorum zaten anca birisi görür de evine davet ederse ben de o gün gitmem gereken mesafeyi gitmişsem evde kalırım. Hazırlıklar tamam, alüminyum çaydanlık vardı onu tamir ettirmek için uğraşıyordum yaptıramadım hiçbir türlü yarından sonraki gün çıkıyorum.

Uploaded with ImageShack.us

10. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yolun acık olsun.

11. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayırlı yolculuklar.Tek başına büyük iş... Fotoğraf ve videoları sabırsızlıkla bekliyorum. Yolun açık olsun...

12. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Kolay gelsin. Merakla tur görsellerini bekliyorum ama bir yandan da endişe ediyor insan. Güvenlik en önemli konu. Planlamasını yapmadıysa yola çıkmayın derim. Türkiye'de yaşıyoruz, her şeyin mümkün olduğu topraklar burası.

13. Tamer Varol

Tamer Varol Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aksaraydayım her daim hangi saat olursa olsun beklerim her zaman kapım açıktır.. Sevgiler...

14. Tamer Varol

Tamer Varol Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    05370226868. Yakınlarda yardıma ihtiyacın olursa call me dostum :)

15. Doğa Can Yaman

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Şu anda Isparta ile Konya arasında Şarkikaraağaç diye bir yerdeyim. Buraya kadar rüzgar ve bozuk köy yolları çok büyük engel oldu benim için ve açıkçası ızdırap haline getirdi. 2 gündür şiddetli yağmur ve rüzgar altında sürüyorum bu rüzgar hep mi karşıdan eser arkadaş 50 kiloluk bisikletin tekerleri yerden kesildi bugün. Ufak kameranın şarjı bitti diğerini de yağmurda çıkaramadığım için 2 gündür çok bir şey çekemedim. Planladığım belgesele başladım ancak şartlar çok zorluyor Konya'ya varıp bisikleti trene atıp geri dönmeyi planlıyorum. Bisikletten inip durup bi fotoğraf çekmek bile 10 dakika alıyor. Video olayına girsen 1 saat civarı. Bunların üzerine çelik ve aşırı yüklü bir bisikletle günde 100 km gitmeye çalışmak benim yapacağım iş değilmiş onu anladım :D benim bisiklet anca akpnin duble yollarda rahat ediyor. Bugün Beyşehir gölüne gitmeye çalışırken dağ yollarında çamura saplandım mecbur geri döndüm ve hiç planlamadığım bir yerdeyim şu an. Soğuktan yana pek sıkıntı yok akşam vardıktan sonra çadırı kurup uyuyana kadar kitap okuyorum sonra tulumu kapatıp yatıyorum. Soğuk sadece hareket kabiliyetimi sınırlıyor bugün misal 2 simit yiyip sabah bütün gün hiçbir şey yemeden 90 km sürdüm. Rüzgarla savaşıyormuş gibi hissettiğim için durup yemek yiyesim bile gelmiyor. Bir de yalnızlık olunca. Dediğim gibi Konya'dan geri döneceğim ancak katılmak isteyen arkadaş varsa devam ederim. Herkese sıcak yataklar!

16. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Soğuk ve rüzgarın insan psikolojisini nasıl bir anda çökerttiğini çok iyi bilirim. Zaten yazının sonunda yazdığın '' Herkese sıcak yataklar'' temennisi içinde bulunduğun durumu anlatmış:). Üstelik yağmurda varsa durum dahada zor. Bu tür fiziksel ve ruhsal dayanıklılık eşiği yüksek turlar tek başına maalesef çok zor oluyor. Ama yinede tebrik ediyorum. Cesaretin ve planlaman taktire şayan. Bana kalırsa geri dönüp iyi bir partnerle tekrar denemelisin. İnan sıkıntılar yarı yarıya düşüyor. Devam edersende Allah yolunu açık etsin. İlgiyle takip ediyorum.

17. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Allah sabır ve kolaylık versin. Dediğin şartlarda zorlamamak en mantıklısı gibi görünüyor.
    Bunda bile bir hayır ve tecrübe vardır deyip bırakmak kesinlikle bir kayıp olmayacaktır.
    Daha müsait zamanlarda başka turlarına tanık olmak dileğiyle, sağlıcakla kal!

18. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ramirez'in de dediği gibi bu mesele birazda psikolojiyle alakalı. Tek başınıza bazen ıssız biryerde, hava soğukken ve önünüzde gidecek onlarca km varken çaresizlik içinde olabiliyorsunuz.:)

19. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Gürkan Genç i tebrik etmek lazım. Abi adam 12 gün çölde tek başına ne demek yahu...

20. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    vazgeçme dostum bitir bu turu...yıllar sonra anlatacağın paylaşacağın bundan güzel ne olabilir..?