Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sub40, Sirrus Sport Ve Fx7.2 Hangisi Yardım Lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında MUSTAFA MURAT ARIKAN tarafından paylaşıldı.

1. MUSTAFA MURAT ARIKAN

MUSTAFA MURAT ARIKAN Yeni Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu şehir/tur bisikleti almaya karar verdim. Ancak hangisini almalıyıma karar vermek hepsinden daha zor, bir tarafta kadro kalitesi, güzelliği vs. diğer tarafta donanım. Ancak şunu söylemeliyim ki sirrus sportu gördükten sonra donanım şu an en son düşündüğüm şey götüntüsüne resmen aşık oldum genede karar verme aşamasında bu bisikletleri kullanan arkadaşların yorumu benim için çok değerli. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

Bütçe 1.300-1500TL arası ve almışken uzun süre zevkle binmek istiyorum. Bunlara ilave olarak specialized marka bisikleti satan Afyon civarı veya alternatif olarak Eskişehir ve Bursa illerinde mağazalar biliyorsanız bu konuda da yardımcı olmanızı bekliyorum.

Son olarak sirrusun elit modeli ile sport modeli arasında da fikir sahibi arkadaşların yorumlarını almak isterim. Herkese değerli görüşlerinden dolayı çok teşekkür ederim.

2. Cihat Özinan

Cihat Özinan Aktif Üye

Seviye:
    http://www.aydinmotobike.com/ Bursa da bu adreste istediğin markayı bulabilirsin.link te specialized gözükmemesine rağmen ellerinde mevcut sanırım.

MUSTAFA MURAT ARIKAN bunu beğendi.
  3. Anıl Aşkın

Anıl Aşkın Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Bahsettiğiniz klasmanda ve bütçede bisiklet bakınca sanırım bu 3 model kıyaslanıyor. :) Yaklaşık 2 hafta önce sizin gibi düşünen bir arkadaşıma fx 7.2 aldık ikinci el. Aklı specialized'da kaldı biraz tabi; benzer aşık olma durumunu o da yaşamıştı sanırım. Ayrıca sirrus sportla elite arasındaki en büyük fark, elite'in maşasının karbondur. Bu kıyaslamayla ilgili daha teknik analize dair konular bulabilirsiniz: forumda ''Markaya göre Destek Hattı'' üst başlığında bu söylediklerim.

Kolay gelsin :)

4. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    İlginize teşekkürler. Dün Bursadaydım, söylediğiniz yere bakma fırsatım olmadı. Ama tekrar geldiğimde bakacağım. Umarım ilgilendiğim tüm modeller mevcuttur stoklarında.
    Bursaya selamlar.

5. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben connandale quick serisini de düşünün derim...sirrus ikinci el düşünürseniz ankara'da gayet temiz, sorunsuz, az kullanılmış sirrus satan bir arkadaş var. tekerlek setini iyileştirmişti. sanırım 950 TL istiyordu...

6. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    Teşekkürler vakit ayırıp cevap yazdığınız için; evet fx 7.2 benide çok düşündürüyor. Forumlardan okuduğum kadarıyla da kullananlar gayet memnun. Sirrusla ilgilide aklımda soru işaretleri oluştu, dayanıklılık konusunda, keşke kullanan arkadaşlar da olumlu olumsuz birşeyler yazsalar da karar vermek kolaylaşsa.

7. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    Tavsiye için teşekkürler, quick serisine baktım, yalnız quick 5 pek cezbetmedi doğrusu, quick CX çok güzel bir bisiklet ama o da biraz pahalı düşüyor. Eğer onu alırsam ekipman ve aksesuara pek para ayıramam o yüzden canondale serisini elemek zorunda kaldım. Bahsettiğiniz bisikleti gördüm ama ne bileyim 2. elde pek içime sinmeyecek gibi, yine de düşünüyorum çok sağolun. Birde galiba siz canondale kullanıyorsunuz ama modelini tam kavrayamadım. Model ve memnuniyet/şikayet varsa belirtirseniz memnun olurum.

8. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba,

Kısa süre önce sattığım 2011 model Trek fx 7.2 ile 1300 km yol yaptım. Sağanak yağmur altında uzun yolculuklar yaptığımda oldu. Defalarca cam kırıklarından geçtim, bozuk yollarda hatta hafif arazi koşullarında kullanmama rağmen lastiği bile patlamadı. 1300 km boyunca en ufak masraf çıkarmadı. 1 kere bile yolda bırakmadı. Sağlamlık olarak Trek hakkında şüpheniz olmasın. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim gayet hızlı çok dayanıklı bir bisiklet. Yanlız bu modelde konfor beklemeyin. Asfalt yolda uzun mesafeleri hızlı şekilde almak için idealdir. Ama parke taşlı yola girince yaşayacağınız sarsıntıdan sonra hemen asfalta dönmek istersiniz.

Diğer markaları yakından inceleme ve kullanma fırsatım olmadığından birşey diyemiyorum.

Umarım iyi bir tercih yaparsınız.

9. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    sedona 321 öneririm. Bu markalara ederinden fazla para vermekten iyidir.

10. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    Tavsiyeniz benim için çok önemli, teşekkür ederim. Trekler hakkında selenin dışında herhangi bir şikayet duymadım şimdiye kadar. Almayı düşündüğüm bisikletlerin hepsi düz maşalı, muhtemelen parke taşlı yollarda hepsinde aynı sıkıntı olacaktır. Ama genel olarak da çoğu kullanıcı şehir/tur bisikletlerinde düz maşanın avantajlarından bahsediyor. Bende kararımı buna göre vermeye çalışıyorum. Dediğiniz gibi iyi bir tercih yapmaya çalışıyorum ama içimdeki bisiklet canavarı da sabırsızlık çekiyor :D

11. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    Uğur Bey tavsiye için teşekkürler, yalnız bu markaların fiyat olarak ederinin üstünde bir talepte bulunduklarını sanmıyorum. Tamam pahalı her zaman kalitelidir gibi birşey söylemiyorum ama kaliteli ürünler bence tam parasının karşılığında satılıyor ve verilen ücreti genelde de sonuna kadar hakediyorlar. Verilen bu fazla ücret size müşteri memnuniyeti ve daha uzun kullanım ömrü olarak geri dönüyor. Marka takıntım yok ama bu zamana kadar ki tecrübelerim hep bu yönde oldu.

Ucuz mal alacak kadar zengin değilim. (İngiliz atasözü olması lazım)
    Ucuz etin yahnisi yavan olur. (Bu da bizden olsun :D)

Saygı ve sevgilerimle

12. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim bisikletim cannondale quick 5...1000 km. ye yakın yol yaptım, özetle söylersem yol da çok akıcı, hafif, sağlam, üzerindeki donanımın kalitesinden de memnunum..hiç bir sorun çıkartmadı...sadece asfalt değil farklı yol koşullarında da güvenilir bir sürüş sağlıyor...bisikletin geometrisi önemli bir artı benim için...4-5 saat aralıksız kullandığım oldu ve hiç yormadı...