Su tutmama özelliği ?

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
3 yıldır kışın sorunsuz kullandığım Corratech montum ile scott yağmurluk takımım artık üzerine gelen su damlacıklarını uzaklaştıramıyor. Bu özelliği tekrar kazandırmak mümkün müdür?

Scudo

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Merhaba,

Bu özelliği tekrar kazandırmak zor gibi. Deri ürünleri tekrar onarabildiklerini biliyorum ama shoftshell' ler iel ilgili pek bişey yapılabileceğini düşünmüyorum..

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
sanki ürünlerin üzerinde su tutmama özelliğini sağlayan bir madde varmışta bu yağmurda, temizleme esnasında akıp gitmiş gibi bir izlenime kapıldım. Sprey tarzı bir ürünle bu özelliği tekrar kazandırabilir miyim acaba diye düşünmüştüm.

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@iCg

(link) bu vıdeo da adam ayakkabısına uyguluyor ama ne kadar kalıcı , saglıga zararı var mı bılemem .

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@iCg

Ayakkabılar için çok sprey var ama başka spreyler mont ve yağmurluk gibi daha esnek malzemelerde işe yarıyor mu gerçekten; ben de merak ediyorum.

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
o kumaşa uygulanan apre işlemi sırasında yapılan slikondur. kumaş daha uzun rulolar halindeyken yapılıyor eğer tanıdık bir apre fabrikası varsa oradaki apre makinasının içinden montunu geçirirsin ve aynı özelliğe içli dışlı sahip olmuş olur :) makina 40 50m boyunda. yalnız derecesi felan önemli onlar daha iyi bilir.

Caner Kartalgöz

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Sedona
Söyle
(link)

ve söyle bir ürün var
(link)

fakat pahalı ve nefes alabilirlik özelliğini kaybettirdiği için ürünü yeniden almak daha mantıklı gibi nefes almayacak ürünlerde kullanılabilir

iyi sürüşler

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
cok teşekkürler yorumlarınız için ...