Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şu parçalar hakkında önerilerinizi bekliyorum.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SNkaraoglu tarafından paylaşıldı.

1. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba.

Şu an kullandığım Çelik yıgınını adam etme konusunda ısrarlıyım. Gelecek ayın başında Aşagıdaki parçaları sipariş etmek istiyorum. Yani daha doğrusu yeni bir bisiklet toplamış olacagım. sizden ricam, "fiyatı fazla artırmadan, hangi parçaları değişirsem daha hafif ve verimli bir bisiklet toplarım?" sorusuna cevap vermeniz.

Kadro: Geotech expert. (aslında sd 761 gibi birşeyler düşünüyordum, ama 56 Euro farkla bisikletimi 260 gramdan cok daha fazla hafifletirim diye düşündüm.

Maşa: Suntour m5000 (bu parça bisikletin üzerinde. Yenisini alma şansım yok. ama gerek de yok, hafif sayılır.)

Gidon: Amoeba vitra 160 gr 21 euro
    Gidon boğazı:Amoeba vitra 137 gr 16 euro

Furc: Cane creek vp, Fazla pahalıya gitmek istemedim. Bu konuda pek birşey bilmiyorum. Neco marka olanı 15 euroydu, bu 8 euro.

Fren: Shimano deore ön-arka: 22 euro

Lastik: Schwalbe kojak: 295 gram ve slick. 19 euro. Yolda cok avantaj saglar diye düşündüm. iç lastik Schwalbe AV her biri 160 gr. 5 euro. ayrıca Schwalbe Dog Blue Patlak Önleyici Sıvı 10 euro.

Arka göbek: Shimano deore qr dahil 452 gr. Bu da bisikletimin üzerinde, değişmeyecegim.

Ön göbek: Bianchi oriondan kalma quando göbek. Agırlıgı hakkında bir fikrim yok. Ama gayet memnunum.

Arka jant: rigida zac 19. Bu da üzerinde.
    Ön jant: Dediğim gibi, marka, model bir fikrim yok. Kısacası jant setlerine ve maşaya dokunmuyorum şimdilik.

Aynakol: shimano alivio 22 Euro. Eger 2. el deore bulursam onu da alabilirim.

Ruble: Shimano alivio 8li kaset dişli.

Pedal: Wellgo LU-C214 düşünüyorum 548 gr, 11 euro. Hangi pedallar hafiftir, pek bir fikrim yok. yardım istiyorum.

Km saati: sigma sport 506 16 Euro.

PUCK SPREY ZİNCİR GRESİ 7 Euro. (bunuda yazmış oluyum, belki daha uygunu tavsiye edilir)

Toplam 248 Euro harcanmış oluyor. Ortaya 11 kg civarı bir xc çıkıyor.

2. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence bu bısıklete bakım yapacaksan nasıl yazıldını bılmıyorum ve hafıflık kalıte ıstıyosan goodyear bısıklet lastıklerı var bırazz daha ucuz hem bence onlardan dusunmelısın aynı zman da bence fıyatlar cok pahalı bu fıyatları nerden buldun...tesekkur..

3. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Fiyatlar heryerde aynı. Erdoğanlar bisiklet, delta bisiklet, istanbul bisiklet. bu üç magazanın fiyatları.

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bencede fiyatlar normal çok pahalı değil... Ama bisiklet 11kg dan biraz daha fazla olabilir... 11kg diye planlayıp fazla gelirse aklında olsun...

Bence güzel bir yatırım olur elindeki para için uygun malzemeler...

SNkaraoglu bunu beğendi.