Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Su Geçirmeyen Uygun Fiyatlı Çadır?

Konu, 'Outdoor' kısmında Tamer KAMIŞLI tarafından paylaşıldı.

1. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar selamlar...

Baumaxx'ta satılan 20-30 TL'ye alınan klasik yazlık çadırlardan kullanıyorum. Fakat ufukta bir Doğu Karadeniz turu var. Havalarında yağışlı gitmesiyle acaba çadır mı alsam diye düşünmeye başladım. İlk etapta benim için en önemli olan kısmı su geçirmemesi ve uygun fiyatlı olması. Çadıra 200-300 TL veremem açıkçası. Hafiflik biraz daha 2. planda kalıyor ama yine de çok çok ağır olmamalı. 4-5 kiloluk çadır taşımaya gerek yok kısacası.

Bir yandan da çadır almayıp bu sene bununla bir şekilde idare etsem mi diye düşünüyorum. Acaba 2x3 metre civarında bir naylon branda kestirsem ve çadırın üzerine serip altlardan direklere mandallasam veya bir şekilde tuttursam yağmuru keser fakat havalandırma açısından çok büyük sorun yaratır mı? Havanın sadece yağışa elverişli olduğu gecelerde yapacağım bu uygulamayı. Eğer ki çok çok büyük bir sorun yaratmaz denirse 2-3 gece biraz da olsa cefa çekmeye razıyım.

Bildiğiniz su geçirmeyen uygun fiyatlı bir çadır varsa önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Şuan kullandığım çadır;

2. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çift katlı çadırlar su geçirmezdir hocam. Mesela ben Igloo marka bir çadır kullanıyorum 2008 de 50TL gibi bir fiyata almıştım. Tura tek başınıza çıkacaksanız büyük çadır gereksiz hammallık olur. Bugün bir konuda verdiğim Tabut gibi bir çadır vardı sanırım o çok işinize yarar. Vaktiniz varsa e-bay dan alabilirsiniz.

gerçi fiyatı uygun değil, belki Türkiye de uygun fiyatlı bu tip bir şey bulabilirsiniz

Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
  3. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Vakit açıkçası yok son 1 hafta kaldı, eğer ki alacaksam bir an önce almam gerekiyor kısacası :) Büyük çadır bence de gereksiz, tek kişilik max 2 kişilik bir çadır işimi görür. Hatta eşyaları da koyacağım için 2 kişilik daha rahat oluyor. Çift katlı çadır araştırmalarına başlıyorum o zaman.

4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ufukta görülen tur karadeniz ise zamanlaması uygun değil zira temmuz karadenizde şiddetli yağışlarla geçer.Bu şiddetli yağışlar Ağustos başına kadar sürer.Hatta Rize ve daha doğusunda,kısmen Ağustosta bile sellerle boğuşulur.Yok,ben illa çıkarım dersen Tamer kardeşim;o zaman çadır değil,güzel bir şişme bot al:) çünkü o düşündüğün sistemi karadeniz yağmurunda kullanmayı düşünüyorsan,ihtiyacın olan şey iyi bir çadır değil,iyi bir bot olur.

Çadırın tek kişilik,iyi ve hafif olmalı bu bir;ikincisi,ucuz ve su geçiren bir çadır artı naylonu nasıl taşıyacaksın?Ağır olur.Bu arada,Karadeniz için en uygun yaz ayı Haziranın ortasıdır.

5. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Derya abi teşekkürler, su geçirmeyen bir çadır alıcaz o zaman el mecbur. Birkaç ürün buldum bir bakar mısınız?

http://www.k2outdoor.com.tr/Comet-200-2-Kisilik-Cadir,PR-2346.html
    http://www.atlaskamp.com/loap-sund-cadir-20807050301-/
    http://www.hizlial.com/u22.960.4078.0031/and-64029-bike-combo-set-64029#
    http://www.hizlial.com/u22.960.4078.0032/igloo-63177-1-dort-mevsim-cadir-63177#

İlk linkteki anladığım kadarıyla hem 3 mevsim hemde 1.8 kg. Son link ise 4 mevsim diye geçiyor.

6. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Derya Bey;

Sanırım size yakında bir Nirvana turu gözüküyor. Neredeyse her hastalığa ilaçsınız... Aklıma takılan her konuda size danışmak için izin talep ediyorum...

7. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    gezenbilir.com'dan detaylı bilgi bulabilirsin Tamer...

8. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tamer kardeşim.Ben çadırın nasıl "Olmaması" gerektiğini,Karadeniz iklimi ekseninde esprili bir dille anlattım.Hayatımda hiç çadırda kalmadım.Gazete kağıdından uyku tulumu yapıp,çok yatmişlığımız olsa da,çadır işi bana göre değil.Yani,çadırın nasıl olması gerektiği hakkında bir fikir veremeyeceğim.Sadece tarihlere dikkat et;bir de kamp kuracağın yere.Daima yüksek yerleri seç.Karadeniz yüzlerce kilometre boyunca bir yamaç bir vadi;dere ve nehir yatağı sırasıyla gider.Sahil seviyesindeki düzlükler daima sele açıktır.

9. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gökhan teşekkürler incelicem bugün.

Anlıyorum Derya abi teşekkürler önerin için. Fakat benim stajımdan dolayı yaz tatili içinde en uygun zamanımız 1 hafta sonrası. Otobüs biletlerimizi de aldık Batum'a. Hava şartları son 3 gündür tur için çok müsait, sel felaketini unutturdu diyebilirim. Umarım bu şekilde devam eder ve bir sıkıntı yaşamadan turumuzu tamamlarız :)

10. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tamer benim almayı düşündüğüm çadır bu linkteki
    http://www.atlaskamp.com/evolite-summit-bir-kisilik-cadir-4-mevsim-evo-02/
    4 mevsim üstten 5000mm alttan 8000mm su geçirmez, boy olarakta uzun ben 192cm boyundayım 205cm lik çadırlarda rahat edemiyorum açıkcası. Bu çadır hem uzun hem de çantları vs.. koymak için bagaj yeri mevcut, ağırlığı da fena değil

11. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Abi teşekkür ederim ama çok masraf yaptım bu ara ve çadıra bu kadar bütçe ayırmam ne yazık ki şuan için imkansız.

http://www.outdoor.com.tr/product.php?id_product=1026

Böyle bir çadır buldum bana gayet iyiymiş gibi geldi, ne dersin?