Şu Başarıya Bi Bakın

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kartal GOL GOL GOL
Kartal GOL GOL GOL

hangi taraftarda böyle bir coşku var ??

Ama şunuda kabullenmek gerekirki en başarılı klübümüzde avrupa çapında Galatasaray . Maalesef ben beşiktaşlı olarak hiçbir zevk alamıyorum beşiktaş'ın avrupa maçlarından :(

Feneri maçlarıi daha zevkli geliyor nedense .

• Beğen
Tepkiler: torres_9
Scudo

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
@MeLiSBuRCu

Ne yazık ki yorumunu aşırı holiganca buldum :)
Gerçek bir fenerbahçeli olarak ben her zaman galatasarayın avrupa başarılarıyla gurur duydum.Beşiktaşın Barcelonayı ezerek yenmesinden ayrı bir tad aldım..Fenerbahçenin 40 sene boyunca kendi sahasında yenilmemiş M.United'i yere sermesine sevindirik oldum...

Amma velakin siz ve sizin gibi ateşli takım taraftarları asla kendi tuttuğu takımın ve taraftarlarının eksilerini hiç görmezler...
*Fenerbahçe taraftarlarının küçük bir kısmı barlarda sokak aralarında bira içip stada küfür etmek için giriyorlar gözümle gördüm..
*Beşiktaş taraftarları ellerinde Esrar gezdirirken gördüm..Stadda maç seyrederken.İkram bile ettiler sağolsunlar :) O kadar cana yakın insanlar...Beşiktaş çarşı Grubu katıksız psikopatlar...Galatasaraylı bir çucoğu linç ederlerken gördüm gözümle..Ama efendi çocuklar :)

Her takımında Holigan taraftarı vardır..Ama en holigan taraftar ne yazık ki beşiktaşda bunu gözümle gördüm...Tabi onlar otobüslerin camlarını kırma gibi dandik eylemler değilde daha yaratıcılar :) Döner bıçağından kendine KATANA (kill bill vol.1-2) yapan ve karpuz gibi insanların omuzlarını/baldırlarını yaranları gördüm ki siz hiç yakından birisinin omzunda karpuzdan bir dilim alınmış gibi bir yara gördünüz mü?Hiç tavsiye etmem.Kendime 1 hafta gelemedim.Tabi bir dahada BJK maçına gitmedim arkadaşlarımla..Kafa dumanlı tabi :) Bence yakından görmedikce o kadar kesin konuşmayınız efenim :) Bu paragrafın başında dediğim gibi her takımın taraftarları arasında holiganlar mevcut ne yazık ki BJK de daha fazla var.

Galatasarayın UEFA ve SÜPER kupa alarak avrupada artık adımızı duyurması sadece Fenerin değil beşiktaşında işine yaradı...Ha kullanabildiler mi? Hayır :)

Fenerbahçe-Galatasaray maçlarının tadı bu ülkede ne yazık ki hiçbir maçda yok..Elbette kaliteli maçlar çıkıyor ama bu derbi başka bir derbi :)

Kadro ve istenilen adamların rahatça alınabilmesi Fenerbahçeyi kötü bir takım yapıyorda olabilir sizin gözünüzde ama o çuvalla paralar ne yazık ki Klüpden çıkmıyor :) Fenerbahçe taraftarı o yıldız futbolcuyu alıyor :)
Bknz=ÖRN:Roberto Carlos Fiyatı=satılan forma sayısı X forma fiyatı
Roberto Carlos Fiyatı=Bedava :)
Aziz Yıldırım çok iyi bir ticaret kafası var ve takımıda gittikçe büyütüyor..Ne yapalım parası var takımın istediği oyuncuyu alıyor :)

Yazınız aslında güzel ama nedir bu fenerbahçe düşmanlığı onu anlayamadım?Hadi Galatasarayda olur çünkü ezeli rakip olarak sadece Fenerbahçeyi görüyor :) Ama bjk??

BJK kötü bir takım değil..Alt yapısı Türkiyenin en iyi takımı...Takım olarakda çok iyiler ama bana Ne bir galatasaray nede bir fenerbahçe tadı veriyor o ayrı...
(Sergen,Ertuğrul,Şifo Mehmetli zamanları hariç)

Ama beşiktaş taraftarlarının en sevmediğim özelliği kendi takımlarını övmekden daha çok Galatasarayı övüyorlar..Tabi galatasaray karşılarına çıkıncada ana avrat küfür ediyorlar o ayrı...Kafalar dumanlı :D

Arkadaşlar hepinizi çok seviyorum :) Hangi takımlı olursanız olun hepiniz pedalcısınız ya dünyaya bakış açınız daha güzel.Bir holigana göre :)

Bu arada Tirübünlerde en az KÜFÜR ne yazık ki Fenerbahçe taraftarında..Onuda Aziz Yıldırım düzeltti ki onuda ayrıca kutluyorum..Bir uygulama gerçekleştirdi ve küfürü başlatanları stada almama kararı aldı..Bu kararından dolayı bu adama ayrı bir sempati duyuyorum o ayrı...

qeqeqe

Daimi Üye
Tepki
35
@MeLiSBuRCu

Bu sıralamayı yapanlar ya hiç bu video yu izlememiş,yada İnonu'de hiç maç seyretmemiş :D
Ben bu küfür konularındada bir kaç yorum yapmak istiyorum..
Bence Fenerlilerin tahrik edici bir tarafı var..Kimse üstüne alınmasın gücenmesin kendi yorumlarım..Spor Yazarlarından olsun taraftarından başkanına kadar herkes tahrik edici..Tahrik ediyolar sonra küfür etti filan..
Çok derin konular ama şunu da belirtmek isterim,BJK seyircisine küfürbaz diye bakılmasın..Once Fenerin maçları izlensin.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Futbol konuşmayalım burda. 22 tane işi gücü olmayan adam topu 2 direğin arasından geçirmeye çalışıyor.millet bunun için sayfalarca yazı yazıyor Futbol spor mu??? futbol oyun oyun...Ayrıca futbol kouşmayıda bilmiyoruz.Herkes başka takıma laf atıyor. konu galatasarayın başarısı diye açılmış( ki chelsea den liverpooldan arsenalden,lyondan,laziodan daha başarılıymış!!! :D:D:D: zühaaa:D:D euheuheuheuhe. uçmayın arkadaşlar) direk o takım küfrediyor, onun seyircisi holigan o fanatik, o bizi kıskanıyor, birileri birine yetişmeye çalışıyorr.... vb ne bu???? futbol mu konuştuğunuz. Güldürmeyin beni...

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
@Oksal Özdöl

arkadaşım sen kafana göre takıl, ister gül ister ağla ama sporda herzaman rekabet vardır, herzaman dostça bitmesi gerekir ama sataşmalar mutlaka olacaktır ve olmalıdır da, yoksa bu işin tadı çıkmaz, şimdi fenerbahçeliler galatasaraylılar birbirlerine laf atmasalardı sence dünyanın sayılı derbileri arasında gösterilir miydi maçları ??? fenerbahçeliler ''aaa tebrik ederim bizi çok güzel yendiniz deseydi'' yada bir galatasaraylı ''alex'de topu tam 90'a çaktı valla bravo bizim kaleci öylee bakakaldı'' deseydi bu maçlara bu kadar önem verilirmiydi sence??? sataşmaların hepsi sahiplenme duygusundan kaynaklanıyor, adam takımını artık kendi parçası olarak görüyor ve ona göre davranıyor,bunu söylerken de herkes küfretsin, birbirini doğrasın demiyoruz, bayanlar futboldan anlamaz derler ama senden daha iyi anladığımdan eminim,hayatında bir defa bile maça gitmeyip gelip burda ahlak dersi vermekle olmuyor .

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
cevap verirdimde neyse...

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Keşke Saraçoğlu civarında Gs'li, BJK'lilerce Kurtuluş Savaşı döneminde milletine büyük yardım sağlamış; Atatürk'ün tuttuğu takım olan Fenerbahçeli taraftarlar silahlı saldırıya maruz kalmasa, olaylara girmese. Spor olarak futbol büyük bir para kaynağı, pazarlama imkanı sunuyor ve hal böyle olunca kirli oyunlar da dönüyor.

Ben yine de Fenerbahçeli'yim ve Allaha şükür ekonomik güçlük çekmedim, stadıma haciz geldiydi, stadımın ihalesi olacaktı, iptal olduydu, yabancı oyuncumun parasını ödememişler, elimizden kaçırdık şimdi bütün dünya talip gibi trajikomik olaylara maruz kalmadım, Fransız generallerinden takımıma Kurtuluş Savaşında yabancılara gösterdiği yardımdan dolayı teşekkür mektubu gelmedi.
Futbol artık sadece gol değil, ekonomik güç demektir.

"Futbol asla sadece futbol değildir."

Spor ve futbol deyince; ister istemez, uzun uzun düşünmek gerekir... "Çünkü alışılmış "önermeler"in dışında; spor da, futbol da bir "oyun" olarak ne nötr ne "sınıflar üstü" ne "masum", ne de salt "oyun"dur... Sporun en üst "düzeyi" olarak anılan olimpiyatlardan, küresel bir çılgınlığa dönüşen futbola dek egemen manipülasyonun bir parçası olan bu olguya ilişkin olarak Umberto Eco, "Bir pazar günü futbol maçı varken devrim yapmak mümkün mü?" diye sorarak ekler: "Futbol günümüzün en yaygın batıl inancıdır. Futbol halkın afyonudur..."

Portekizi yönetme şekli 3F’dir. Futbol, Fado, Fiesta. Kısaca, halkı oyalama ve uyutma dertleridir.

KEşke futbol sadece spor olarak kalsa, rüşvetlerin döndüğü bir mecra olmasa; bisiklet yarışlarında dopingler, elde edilen başarılara gölge bırakmasa.
Bütünlüğümüzü bozacak bir oyun benim için. Alevi-sünni; Fenerbahçeli, Gs’li…. Yabancı düşmanlar çok iyi biliyor milletlerin nasıl sömürüleceğini.
Yeni dünya düzeni maalesef fakirleri daha da sömürmekten ibaret. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Ekonomik bağımsızlıklarını elde edememiş ülkeler, tam bağımsız sayılmazlar.”

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Okumayı sevmediğimiz için adını avrupada duyuran Türk takımı gibi cümlelerle , bunlar tahrikli ve forum içinde tehlikeli mesajlar. Önemli olan ilkleri yapmaksa Fenerbahçe bunu zaten 1923'de işgal kuvvetleri karmasını yenerek aldığı kupayla yapmıştır. Kuzey Afrika'da adını duyurmuştur, gönüllü bir çok Afrikalı Fener marşını, bayraklarını benimsemiştir.

Önemli olan istikrarı korumak. Uefa kupasını almakla iş bitmiyor. Para derdini kupaları satarak mı halledeceksiniz. İnternette başkanınızın bir sürü dilenirken ki hali karikatür olarak çıktı. Futbolcularınızı elinizden kaçırıyorsunuz. İstatikler önemli değil. Gerçekler ortada.

Bisiklet önceliğini geriye itiyor ama kütüphaneci olarak bazı bilgileri sizlere sunmam lazım, umarım okursunuz.

Sarı Lacivert Kurtuluş Kurtuluş Savaşı'nda Fenerbahçe ve Atatürk
Sinan Meydan
Truva Yayınları ;
İstanbul, 2006, 224 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9944975230

Siz Fenerbahçeli Olmayabilirsiniz! ..

Ama Onlar Fenerbahçeliydi! ..

Kurtuluş Savaşı'nda İngiliz İşgal Kuvvetleri Komutanı General Harrıngton'ın Arabasını Çalıp Mustafa Kemal'e Hediye Eden Fenerbahçeli Futbolcu Casuslar..

Kulüp Bu Hırsızlık Olayından Dolayı General Tarafından Basılıp Kapatılmak İstenince Ayaklanan Bir Anadolu Halkı! ..

Balıkçılık Yapıyoruz Diye İngiliz Askerleri Kandırıp Anadolu'daki Kurtuluşa Silah Kaçakçılığı Yapan Kaleciler, Defans Oyuncuları, Forvetler...

Ve Atatürk'ün Nasıl Koyu Bir Fenerbahçeli Olduğu..

Hepsi Bu Kitapta..

Harrington, tepkilere daha fazla dayanamadı,70 gün sonra Fenerbahçe'nin yeniden açılması kararını imzalarken içinden şöyle düşünüyordu:

'Bu ne tuhaf bir millet! Ülkelerini işgal ettik bu kadar tepki göstermediler. Feneri kapattık hepsi ayaklandı.. Neredeyse silaha sarılacaklar.'

Fenerbahçe sadece bir futbol kulübü değildir.

Fenerbahçe geçmişte 'vatan ve özgürlük mücadelesi' vermiş bir ulusal teşkilatın adıdır. Fenerbahçe, emperyalizme kaşı verilen ilk bağımsızlık savaşının aktif katılımcısı, emperyalist kuşatmayla çevrilen bir ulusun tek moral kaynağı, tek umut ışığıdır. Fenerbahçe, Mustafa Kemal'in önderliğinde gerekleşen Kurtuluş Savaşı'nın sarı-lacivert rengidir. Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in gönül verdiği takımdır.

Bu kitap, Fenerbahçe'nin gizli tarihini Atatürk'ün hayatıyla paralel olarak incelemektedir. Bu kitapta Fenerbahçe ve Atatürk'le birlikte Kurtuluş Savaşı, bu savaşın gizli kahramanlarının penceresinden anlatılmaktadır.

FB-GS rekabetinde sürekli tartışılan konudur Sarı Lacivertlilerin Avrupa'da başarılı olamadığı. Oysa FB'nin GS'ye 5 atan bir dünya takımını yenerek kupayı kazandığı ortaya çıktı...

Fenerbahçe-Galatasaray ezeli rekabetindeki en tartışmalı konu Galatasaray'ın Avrupa'da başarılı olup Fenerbahçe'nin Edirne'den öte başarılı olamadığıdır. Türkiye arenasında Galatasaray'ı Avrupa'da fırtınalar estirdiği dönemde bile üstünlük sağlayabilen Fenerbahçe'nin bir Avrupa kupası olduğu ortaya çıktı.

Bir dönemin dünya takımı Arjantin'in Lanus ekibi (Maradona'nın da doğdu kent) Türkiye'ye Eva Peron adıyla bir kupa getirir. Beyoğlu'nda zamanın ünlü mekanı Konak otelin vitrininde günlerce sergilenen bu kupa Şampiyon Lanus'u yenen takıma verilecektir. 26 Ocak 1952'de Lanus İnönü Stadı'nda Galatasaray'ı 5-0 mağlup eder. Çok güçlü bir ekip olan Lanus'u yenibilmek için dönemin otoriteleri bir sonraki maça karma bir takımla çıkma teklifini ortaya atarlar. Bu ortamda Fenerbahçe yöneticileri Lanus'la finalde oynamayı kabul eder.

Bir gün sonra İnönü Stadı'nda kemik seslerinin geldiği bir maç oynanır. Fenerbahçe, Selahattin, Haluk, Orhan, Nedim, Kamil, Fikret, Fahir, Burhan Mehmet Ali ve Abdullah 11'iyle çıktığı maçta Lanus'u ilk yarıda oynadığı futbolla adeta perişan eder. İlk yarının skoru 3-0'dır. İkinci yarıda Arjantin ekibi Lanus'uun etkili oyunu kendine 2 gol getirir ama maçı Fenerbahçe 3-2 kazanır. Bu tarihi skorla Sarı Lacivertli takım Eva Peron Kupası'nın sahibi olur...

Fenerbahçe futbol takımı, 29 Haziran 1923'te İngiliz işgal güçlerinin İngiltere'den getirttikleri dört profesyonel futbolcuyla takviyeli ''Gardler Karması''nı 2-1 yenmeyi başararak, İngilizlere İstanbul'dan ayrılmadan önce son yenilgiyi tattırdı. Mondros Mütarekesi'nin imzalanmasının ardından İtilaf Devletleri zırhlıları 13 Kasım 1918'de İstanbul Boğazı'na demirledi. Fenerbahçe yönetimi, umutsuzluk içindeki halkın moralini yüksek tutmak amacıyla ''futbol meraklısı'' İngiliz ve Fransız işgal güçlerine maç teklif edilmesini kararlaştırdı. İlk maç işgalden on bir gün sonra Fransızlar ile yapıldı ve Fenerbahçe maçı 3-1 kazandı. Fransız General Franchet d'Esperey'in 8 Şubat 1919'da beyaz bir atın üstünde törenle İstanbul'a girişinden sonra, generali getiren zırhlının takımıyla 16 Mart 1919'da yapılan maçı, Fenerbahçe bu kez 5-1 kazanmayı başardı. İyi hazırlanamadıklarını bahane ederek rövanş isteyen Fransız takımı 7-0 yenilmekten kurtulamadı. İşgal güçlerine yenilgiler tattıran Fenerbahçe'ye halk büyük ilgi gösteriyor ve Fenerbahçe Türk halkının sahalardaki temsilcisi haline geliyordu.

Fenerbahçe, 30 Mart 1919'da İngiliz denizcilerini 6-1, İngiliz Lightning'i 3-1, 27 Nisan 1921'de Irish Guard'ı 5-1 yeniyor; gazeteler, ''İngilizler, Fenerbahçe'ye yine yenildi'' başlığını atıyorlardı. Fenerbahçe, Fransız Deniz-Kara Karması'nı da 11-0 gibi farklı skorla yeniyordu. İngiliz takımları da artık Fenerbahçe'nin karşısına en iyi oyunculardan kurulu karma takımlarla çıkıyor, ancak sonuç pek değişmiyordu.

Fenerbahçeliler, bu arada Anadolu'da süren Kurtuluş Savaşı'na; Kurbağalıdere ve Kuşdili çayırındaki kulüp binalarından silah, cephane ve insan kaçırılmasına yardımcı olmaya başlamışlardı. ''Fenerbahçe-Kuruluştan Kurtuluşa'' belgeselinde yer alan bilgiye göre, Fenerbahçe'nin gizli çalışmalarda bulunduğunu öne süren İngiliz işgal güçlerinin komutanı General Harrington, kulübü kapattırdı, ancak tepkiler karşısında 70 gün sonra açılmasına izin vermek zorunda kaldı.

Kurtuluş Savaşı kazanılmış, Lozan görüşmelerinin de sonuna yaklaşılmıştı. İstanbul'u terk etmeden önce ''kendisine saha içinde ve dışında sıkıntılar yaşatan Fenerbahçe''ye ders vermek isteyen General Harrington, İstanbul'daki en güçlü İngiliz takımlarının en iyi oyuncularından bir takım oluşturdu. İşi şansa bırakmak istemeyen Harrington, özel olarak çalıştırılan bu takımı, İngiltere'den getirilen dört profesyonel oyuncuyla takviye etti. ''Gardler Karması'' diye adlandırılan takım, gazetelere ilan vererek, Türk takımlarına meydan okudu. Basın, 1 metrelik gümüş kupa konulan karşılaşma çağrısına geniş yer veriyordu. Fenerbahçe'den cevap gecikmedi ve çağrıyı 24 Haziran 1923'te kabul ettiğini duyurdu. 29 Haziran 1923'te Taksim Stadı'nda yapılacak ve prestij mücadelesine sahne olacak maç, Lozan'da da merakla bekleniyordu. Galibiyetten emin olan Harrington, Malta Valisini de maça çağırmıştı.

Fenerbahçe maça, o sezon İstanbul Cuma liginde gol yemeden 58 gol atarak şampiyon olduğu ''Şekip (Kulaksızoğlu), Hasan Kamil (Sporel), Cafer (Çağatay), Kadri (Göktulga), İsmet (Uluğ), Fahir (Yeniçay), Sabih (Arca), Bedri (Gürsoy), Alaattin (Baydar), Ömer (Tanyeri) ve Zeki Rıza (Sporel)'den'' oluşan on biriyle çıktı. Maçın ilk dakikalarında Fenerbahçe ataktı, Zeki Rıza'nın şutu direğin yanından dışarı çıkmıştı. İngilizler 30. dakikada maçın ilk golünü attı ve ilk yarı bu sonuçla bitti. Fenerbahçe ikinci yarıya ayakkabısının sıkması sonucu sakatlanan Bedri'den yoksun çıktı. 10 kişi mücadele eden Fenerbahçe, Zeki Rıza ile 60. dakikada beraberliği sağladı. Bedri de sahaya döndükten sonra 74. dakikada Harrington'un hayallerini yıkan golü de Zeki Rıza, İngiliz karmasının ağlarına gönderdi.

Halk sokaklara döküldü; İsmet Paşa (İnönü), Lozan'dan Fenerbahçe'ye kutlama telgrafı çekti. Fenerbahçe, yaklaşık beş yıl süren işgal sırasında, İtilaf Devletleri takımlarıyla yaptığı 50 maçın 41'ini kazandı, 4'ünde berabere kaldı, yalnızca 5'ini kaybetti.

• Beğen
Tepkiler: jimi1984 ve sbs

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
ya ortaya öyle laflar atıyorsunuz ki polemik çıkmaması imkansız, abdullah arkadaşım bana Atatürk'ün fenerbahçeyi tuttuğunu ispatlayabilir misin ??? eğer ispatlayamıyorsan bir daha Atatürk fenerbahçeli deme !!! bekliyorum birileri ispatlasın Atatürk'ün fenerbahçeli olduğunu Beşiktaş'ı bırakacam fenerli olacam.bundan daha ağır bir ceza olmaz herhalde bir Beşiktaş'lı için.... bekliyorum

torres_9

Daimi Üye
Tepki
181
Arkadaşlar konu artık saçmaladı Fb-Bjk muhabbeti olucaksa başka konu açalım lütfen ya burda açtığım konuya fenerli yada galatasaraylı beşiktaşlıysanız bi tebrik etmek yeterdi neden böle tartışmalar uzadıki anlamıyorum... bi başarıyla dalga geçenlerede teşekkür ederim ben kendi adıma... vee ulu önderimiz atatürk'ün neden bu konuyla alakası olduğunu bile anlayamadım abdullah abi bu kadar uzun yazmaya hiç gerek yoktu ayrıca savaşlara girmenin bilmem kaç tarihinde alınan zaferlerin yeri değil lütfen artık açtığım konuyu dahada germiyelim bi teşekkür etseydiniz tebrik etseydiniz yeterdi burda böyle yazmak istemezdim ama artık saçmaladı konu lütfen özüne dönelim bjk-fener muhabbetleri kim büyük sıktı gerçekten... burdaki arkadaşlarda kendi takımlarının tarihçelerini çıkarsa bitmez bu konu ya geçmişte olanlarla galatasarayın avrupadaki başarısının ne alakası var yani fener yendiyse galatasarayı avrupaya yollamak içinmi yendi alakasız konuyla...lütfen takımların tarihçelerini ve ilgilendirmeyen yazıları konu özünden çıkmaması için yazmayınız sadece bi tebrik etmeniz yeterliydi teşekkürler saygılar...

• Beğen
Tepkiler: jimi1984

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
@nyx

Anam anam o ne ses tonu "Buyur" :)
Tebrik ediyorum sizi efendim...

Bu arada burda herkez feci şekilde holigan çıktı işler çığrından çıktı arkadaşlar :)
Çok ciddi holigan tavırlar görüyorum :)

Birde şunu söylemeden edemiycem aklımda bir görüntü/video geçti :) gülme krizi yaşıyorum ufak çaplı :)

Burada mesajlaşan herkez bir bisiklet turu gerçekleştirse yolda muhabbet edip eğlenirken konu birden Futbola girse...Kızlı erkekli sağlam bir kavga çıkar...Sele boruları havalarda uçuşur gibi geliyor :D :D :D

Ya arkadaşlar hepimiz tuttuğumuz takımlarla gurur duyuyoruz ve seviyor..Toz konsun istemiyoruz..Herkez her takıma saygı duysa çok güzel olucak :)

Ben bir Fenerbahçeli olarak Galatasarayı çok seviyorum...Beşiktaşın gözlerinden öpüyorum :) Trabzonspora bi ısınamadım :) Her seferinde bizi yeniyorlar :)

Humanist taraftar olun :)
Empatik taraftarlar görmek istiyoruz sahalarda :)

Akşam işindeki stresi sahada küfür ederek,hır,gürültü,şiddet eyleri yapan taraftar değil :)

Hadi biz olamadık bizden sonraki nesil böyle olsun bari :)

Hepinizi seviyorum arkadaşlar...Hangi takımlı olursanız olun...Ortak noktamız var pedalcıyız :)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@nyx

evet buyrun kanıt isteyenler...

sbs

Üye
Tepki
123
Bu basliktaki ilk mesajimda da rakamlarin carpitildigi konusuna dikkat cekmistim. Basligi acan arkadasin iyi niyetinden kuskum yok, kaynak göstererek sayilari bizimle paylasti.
Futbolu takip eden ve basina güvenmeyen birisi olarak olayi kaynagindan ögrenmeye calistim.

Aslan'ın gerisinde bıraktığı denilen takımlarin mac basina aldiklari puanlari hesapladim. Kaynak UEFA arsivi.

Sampiyonlar ligi baz alinarak cikarilmis bir liste.
Galatasaray 0,977
Arsenal 1,275
Valencia 1,291
Lyon 1,222
Chealsea 1,285
Deportivo 1,080
A. Madrid 1,255
Werder Bremen 1,106
Roma 1,000
Lazio 1,133

Bu arada basarilarinizi tebrik ederim.

• Beğen
Tepkiler: jimi1984

torres_9

Daimi Üye
Tepki
181
Önemli olan istikrarı korumak. Uefa kupasını almakla iş bitmiyor. Para derdini kupaları satarak mı halledeceksiniz. İnternette başkanınızın bir sürü dilenirken ki hali karikatür olarak çıktı. Futbolcularınızı elinizden kaçırıyorsunuz. İstatikler önemli değil. Gerçekler ortadademişşiniz
sizin paranız varda noluyokii?
1-stad yaptırdınız o stada şampiyonluk kupasından başka güzel kupa girdimi?
2-Yıldız oyuncular aldınız(brezilya milli takımı türkiye temsilciliği gibi oldu)hangisi sizi bi yere taşıdı yada nereye geldiniz kupamı aldınız?Hayır
3-O uefa kupası dediğiniz şeyi müzenize alında görelim kolaymıymış alması kolaysa fenerbahce neden alamıyor??
4-Tarihçeleriniz şunuda yazzsın o zaman Real madrid bile daha süper kupayı alamadı Galatasaray aldı..
5-Başkanımıza asla laf atamassınız çünkü onun gibi büyük bi başkana böylesi dileniyor demeniz hiç size layık bişey değil+o dilenci dediğiniz başkanımız sizin gibi 1 öncekki sene galatasarayın şampiyonluğunu gündemden düşürmek için istifa ediyorum diyen aziz yıldıvımın millete yalan sölediğini ve sonra galatasarayın şampiyonluk kutlamalarının hepsinde bi saçmalık atarak medyayı oyaladığını unutmayınız.. bizim başkanımız sizi tebrik edecek kadar büyüklük göstermişşe Bırakın o bizim büyüklüğümüz kalsın
6-Türkiye Cumhurriyetinde Fenerbahcenin bi yerinin olduğu kesin ama unutmayınki kendini cumhurriyet torunu sanıp stadda ''Republic Of Fenerbahce''(fenerbahce cumhurriyeti)yazanda sizziniz ama unutmayın ''Cumhurriyet Tektir'' oda büyük Türkiye Cumhurriyetidir
7-Kendi Yıldız oyuncularına söz geçiremeyen takımdan ne başarı gelir ne bişey
8-Ellerle kazandığınız şampiyonlukları unutmadık...
9-:D:D güzel bişey demişşiniz oyuncularını kaçıran Ribery kaçtı tamamda Ya ortega??adam bavulunu topladı gitti direk
10-aziz yıldırımın verdiği yaptığı şikeleri tüm türkiye biliyo eski başkanınızın bir hırsızlık 1de kaçakcılıktan yargılandığını herkez biliyo bumu türkiye cumhurriyetinde katkısı olan fenerbahce??
11-Türkiye için ne yaptınız Sadece türkiyeyi paranız sayesinde tanıttınız
12-Lütfeneri Avrupaya yollamayınız!!
13-O uefa ve super kupayı aldıktan sonra galatasaraya laf atınız
14-Bi ara 25 senelik alamadığınız türkiye kupasını alınız(inş 26 olucak)
15-Bi ara kendi başkanınızın çevirdiği oyunlara bakıp Süperlig'teki tüm takımlarımıza örnek olan başkanımıza saygı duyunuz

Gerçekler diyorsanız bunlarda ortada!!;)

• Beğen
Tepkiler: dodo

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
holiganlık olarak algılanmasın, sonuna kadar galatasaraylıyım..
iddia belirtmiş üstteki,kanıt istenmiş..
o yüzden buldum..

• Beğen
Tepkiler: dodo ve torres_9

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Arkadaşlar bu atışmaların ne yazık ki bir sonu olmayacakdır :)

Burda herkezin kabul etmesi gereken 3 önemli şey var..

1)GS,FB,BJK de türkiyenin en büyük 3 takımıdır ve büyüklükleri ölçülemez..
2)Galatasarayın Avrupayı Osmanlıdan sonra titretmesi asla küçümsenemez hatta final maçı benim için (bir fenerbahçeli olarak) destanlaştırılabilinecek güzelliktedir.
3)Torres_9 sende az holigan değilsin hani :) Bu konu niye böyle sapıttı derken bir yandan da 15 maddelik bir yazı yazmışsın :D

Herkeze iyi akşamlar bu son mesajımdır bu konuyla alakalı
;)

• Beğen
Tepkiler: torres_9
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.