Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Stx Rc

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında mcaliskan23 tarafından paylaşıldı.

1. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    STX RC bildiğim kadarıyla Shimano nun eski bir serisi ancak bu serinin seviyesi nedir bilen var mı ? Ve acaba neden üretilmiyor bunları sorarken Shimano nun üretim politikasını da irdelemek istiyorum aslında..

2. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Evet shimanonun eski serilerinden.Şimdilik tabiri caizse lx olarak bütünleşmiş durumda.bu kanıya en çok fren kollarından varıyorum.TAm olarak neden üretimi durdurduklarını bilemiyorum ama bi ara bi abinin stxrc kompenentli biiskleti vardı viteslerde tolerans yoktu.Geçti geçti geçemedi uğraşırsın.aynakoldan vardı bi ara bende gayet güzellerdi.Bildiklerim bukadar....

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Shimano'nun üretim politikası derken?
    Onlar da satışlarını istedikleri seviyede tutmak için sürekli ürünlerini güncelliyorlar. Eğer ciddi anlamda bir fark yarattıklarına inanırlarsa da (belki de bazen sadece kafalarına estiği için :)) komponent gruplarının isimlerini değiştiriyorlar. Çünkü model adlarının eskimesi gibi bir şey söz konusu...

4. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Birde Lx ile STX grubu gerçektende birbirine çok yakın gruplardı gerek teknolojik olsun gerek kullanıldıkları sahalar olsun.Bence sadeleştirmeye gittler...

mcaliskan23 bunu beğendi.
  5. ismail issi

ismail issi Kıdemli Üye

Seviye:
    STX RC 1998 yılında üretilmiş sonrada bidaha üretilmemiş o zamn xt ile lx arasında bi malzemeymiş sanıyorum

6. SerkanEriş

SerkanEriş Bisiklet Meraklısı :)

Seviye:
    benimki atmasyon olacak araştırmadım ama stx ve stxrc gruplarını görmüş biri olarak stxrc stx ile lx arasında bir gruptu... biz hep stx in race versiyonu derdik :D

7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar kendim de kullanmış olarak bazı yanlış bilgileri düzeltmek istiyorum...
    Stx günümüzde Deore serisine takabül eden bir gruptu, yani Lx veya Xt ile ilgisi yok... STX Rc ise bir seneye mahsus özel bir üretim idi farkı ise Stx Rc stikırları ve kromaj kaplaması idi , güzel bir guruptu o zamanlar (sanırım 95-98 yılları gibi) aldığım bisan montana-te bisikletin üzerinde gelmişti bazı parçalarını halen trainer a takılı sabit bisikletimde kullanırım...
    Selamlar,
    Hakan Yazman...

8. beverly

beverly Forum Demirbaşı

Seviye:
    hakan in da dedegi gibi stx ve stx-rc deore serise yakin komponentlerdi.zaten stx rc nin oldugu zamanlarda lx ve xt vardi ama stx serisnin kalitesi kesinlikle lx in altindaydi. o zamanin katologunda bisiklet sporuna baslangic seviyesi gibi bi sey yaziyodu yanlis hatirmiyorsam.

9. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet stx serisi 95-96 lı yılları gibi hatırladığım deoreye denk ekipmanlar ve çok da sağlamdırlar...İnsanlar hale stx aynakol arıyor inanın bana ...Ayrıca stx serisi 8li bir seri idi vede sanırsam talep üzerine stx-rc serisi 9 lu bir set olması açısından üretildi...Bende hala stx-rc göbek kullanıyorum v-fren jantımla ve yarışlarada bu göbeklerle katılıyorum çok memnunum valla ...

10. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Bende STX RC fren kollarındaki esnemezliği çok seviyorum...Bilmiyorum hepsinde öyle mi? Fakat bir iki arkadaşta var ve dikey olarak esnemezliği çok iyi kolların...Onun dışında zaten LX kol hastası olan ben için çok bir şey farketmiyor...Aynakolunun çok sağlam olduğunu duymuştum ama birsürü kişinin arayacağı da aklıma gelmezdi...

11. ismail issi

ismail issi Kıdemli Üye

Seviye:
    kusura bakmayın bn yanlış biliomuşum uyardıgınız icin teşekkürler