STX donanımlı bisan bisikletimin donanımı yükseltmek için fikir teatisi

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Yunus ilkinci tarafından paylaşıldı.

 1. Yunus ilkinci

  Yunus ilkinci Yeni Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2013
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  İst
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  ..
  Arkadaşalar herkese selamlar. Sanırım forumdaki ilk mesajım olacak. Yaklaşık onbeş senelik bisan montana bisikletimi olabildiğince hızlı ve sağlam hale getirmek istiyorum. Bu konuda fikirlerinizi alabilirsem daha doğru kararlar verebilirim. Sanırım daha hızlı bir bisiklet için işe lastiklerden başlamalı. Şu an üzerinde normal mtb lastiği var. Bunların yerine rubena'nın 1,50'lik şu lastiğini düşünüyorum; http://www.sahibinden.com/ilan/alis...istem-plusreflektorlu-rubena-128349397/detay/
  Bunun yanında bisikletin donanımı şu şekilde:
  Bisikletin yürüründeki çoğu parça Shimano STX. Bu parçalar şunlar; ön ve arka aktarıcılar, vites kolları, aynakol, pedallar, jant göbekleri. Aynakoldaki orta dişlideyaklaşık yedi sekiz kadar yırtıklar var. Bunları üsküdar atilla bisikletçide kaynak yaptırabilirim diye düşünüyorum. Olmadığı takdirde santour'un şu aynakolu var. http://www.performansbisiklet.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=258 Bi aynakol bisikletin sürüşüne ne derece etki eder benim aynakol yerine bu aynakol iyi olur mu bilmiyorum. Santour'un aynakolunda yağdan koruyan plastik muhafaza avantajı var. Bunun yanında zincir konusunda da yardımınıza ihtiyacım var gibi.
  Şimdilik aklıma takılan bunlar gibi.. Hiç uğraşma yeni bisiklet al derseniz onu da düşünüyorum fakat bu bisikleti de toparlayıp kenarda tutmak istiyorum. Sonuçta mazisi var. Herkese teşekkürler..