Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Street...

Konu, 'Street & DJ' kısmında Ayhan_Işık tarafından paylaşıldı.

1. Ayhan_Işık

Ayhan_Işık Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar streete yeni başladım, teknikleri tam olarak bilmiyorum drop-bunny hop-manuel gibi hareketleri yapsamda geliştiremiyorum.Öncelikle hangi hareketleri öğrenmeliyim,bir harekete çalışmak için ne kadar zaman ayırmalıyım, daha çok hangi mekanlarda çalışmalıyım,bisiklete zarar veren hareketler nelerdir,istanbuldaki skate parklar nerelerdedir?Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    istanbuldasınız, hafta sonları caddebostanda süren kişiler oluyor, onlarla iletişime geç, birlikte sür, tekniklerini anlamaya çalış burdan bişey yazarak street öğrenilmez.

bisiklete zarar veren hareket yoktur, bisiklete zarar verecek teknik vardır. tekniğiniz ne kadar iyi olursa bisiklet o kadar az zarar görür.

istanbulda açık olarak büyükçekmece ve halkalıda park var, kapalı park istersen beşiktaşta 720 extreme , kadıköyde alçak skatepark var.

bunun dışında bisiklete tam olarak uygun olan en iyi park ise izmit seka parktır, orayada istanbuldan 1 saatlik tren yolculuğuyla ulaşabilirsin.

EmirhanKarasu ve Ayhan_Işık bunu beğendi.
  3. Ayhan_Işık

Ayhan_Işık Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim amacım burdan yazarak hareket öğrenmek değil,neler yapabileceğimi öğrenmektir.Ayrıca Caddebostan'da hep sürmek isterim ama avrupa yakasındayım bana uzak kalıyor.Halkalıdaki parkın tam olarak adresi varsa yazabilirmisin. Teşekkürler.

4. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    soyak olimpia kentin içinde yer alıyor.

bunny hop, street sürüşünün temel hareketidir, ilk başta buna çalışmanızı öneririm. sonrasında 180, abubaca, x-up diye devam edersiniz.

pink bike'a girin ve videoları seyredin, tekniğini kavramaya çalışın teoride başarabileceğinizi düşünmeye başladığınız an pratiğe geçin, deneyin,deneyin. bunun tek yolu budur

EmirhanKarasu ve Ayhan_Işık bunu beğendi.
  5. Emirhan Kocamaz

Emirhan Kocamaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gürkan sen istanbuldamı yaşıyorsun balıkesirdemi:)Ben bile bu kadar yer bilmiyorum:)

6. Ayhan_Işık

Ayhan_Işık Kıdemli Üye

Seviye:
    Saolun,aslında başarabileceğimi düşünüyorum video izlerken sanki yapcakmışım gibi gaz geliyor bisiklete binince iş değişiyor.Sizinde dediğiniz gibi en iyisi denemek denemek ama tekniğini bilmediğim için denerken bisiklete zarar vermek istemiyorum.

7. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    araştırmayı severim :D

8. Aparijo

Aparijo Üye

Seviye:
    Gaz iyidir. Ama herkes bisikleti alır almaz hareket yapayım moduna giriyor. Bu spor , sabır ve zaman ister. Önce sürekli sürerek sürüş tekniğinizi geliştirmeniz ki aynı zamanda da bisiklete olan hakimiyetiniz de gelişecek , bunlarla beraber hareketler de gelmeye başlayacaktır. Benim tavsiyem , bisikletinizi mümkün olduğu kadar ayakta sürün. Pedal çevirmediğiniz de ise ayaklarınız yere paralel şekilde dursun...

9. Ayhan_Işık

Ayhan_Işık Kıdemli Üye

Seviye:
    Yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler bende böyle bi açıklama bekliyordum.