Street Kadrolar

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott

Beyler Street yapmak için kadro alacağım kadro boyu hakkında kararsız kaldım 14 yada 13 inç kadro alıp kadronun eğik durmasının sizce avantajı var mı dezavantajı varmı kaç inç kadro almalıyım ve 13"-14" kadroların avantajları ve dezavantajları nelerdir?

• Beğen
Tepkiler: bmx26 ve bmxserdar
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sokak sürüşü için boyunla orantılı olarak 13'' ile 15'' arasında tercih yapmalısın.
Avantajı bu tarz sürüş için en uygun ölçü,
Dezavantajı uzun yola çıkacaksan uygun değil.
Markalı bi hareket kadrosu seçersen daha iyi olur,hem uzun seneler kullanırsın,hem de kırıldığında garantiden yararlanabilirsin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kadro ufak olursa hareket kabileiyetin ve bisikleti kontrolün artar.Forumda Atilla [burnout_54 (kendiside cvp yazmışş :)] bi ara 18'' kadro ile street yapıyordu :D eğer bütcen varsa cannondale chase , giant stp , specialized p , scott voltage serisinden bi kadro alabilirsin.eğer çok fazla bütcen yoksa sedona x11,mosso slalom m2,drag climbber gibi kadrolara yönelebilirsin.her iki gruptaki kadrolarda kendi aralarında birbirlerinden sağlamlar. ben bi kere alacam ve çook uzun süre kullanacam diyorsan kesinlikle ilk gruptaki prof. kadrolara yönelmelisin.diğer gruptaki kadrolar bir zaman sonra yetersiz geliyor ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
18inç kadrodan 13.5inç kadroya geçtiğimde birçok hareketi aslında bildiğimi ama yapamadığımı keşfettim:),büyük kadroda en büyük sorun yüksek bunny çektiğinizde bisikletin arkası çoğu zaman ön tekerin yarısına kadar kalkıyor,sokak'ın da olmassa olmazı bunny'dir zaten. Trialden bahsetmiyorum bile,unutun:D

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
teşekkürler beyler şimdilik ameoba hussar dirt jump almayı düşünüyorum daha sonra profesyonel kadrolara yönelecem

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
harekette sorun çıkaracaksa sedona x-11 alırım boyum 1.78 ameoba hussar dirt jump kadronun tam olarak boyu 15.75 inç ne dersiniz sedona x-11 mi alayım?

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
paranın üstüne biraz daha koy ve voltage al. mosso dj kullanan biri voltageye bindiği zaman daha kontrollü manual ve bunny hop yapılıyor diyor. hussara hiç binmedim ama kıranlar var x11 ise çok yeni bir kadro açıları itibariyle streette fazla iyi değil. mosso yu örnek verdim çünki x11 den daha iyibir kadro. voltage artık kolay bulunan bir bisiklet ve garanti süresi diğerlerinden daha fazla. ve kıran şuana kadar tr de yok.

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
byler bi sorum daha olacak specialized p1 kadro üst düzey ve sağlam bir kadro mudur ve kaç inçdir

• Beğen
Tepkiler: bmx26

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@İbrahimBAKAN

bayaa üst seviye kadrodur sanırım 13'' kadro.bildiğim kadarıyla kadro satışı yktu ama bayiisine sorabilirsiniz ;) ayrıca p1 arkada 24'' jant kullnıyor ;)