Street için tavsiye

cagkan

Üye
Tepki
20
Selamlar izlediğim vidyolardan gaza gelip bmx'e başlamaya karar verdim.Daha önce günlük olarak bisiklete biniyordum günde ort. 15 km civarı daha sonra dizimde oluşan problem nedeniyle 2 buçuk yıldır bu işten uzak kaldım şimdi tekrar başlamak istiyorum ama Street BMX konusunda çekincelerim var.

Öncelikle 1.80 boyundayım 80 kiloyum bmx için uygun muyumdur? :D biliyorum saçma bir soru ama aklımı kurcalamıyor değil

2. nasıl bir bisiklet tavsiye edersiniz fiyat konusunda fazla uçmadan? varsa 2. el de düşünebilirim.

3. Yakuplu - Beylikdüzü civarında bir tane bmx için yapılmış alan var oraya giden oluyor mu?

Scudo

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
mtb ye gecmeni tavsiye ederim.. ki boyunda uzunmuş bmx senın için problem yaratabilr artı diz problemını tam anlıyamadım ama hissim olarak sanırım siz bmxte çok sarsıntı geçirmissinz yanı düm düz bir biisklet ne ön amartsörü var nede dişli yumuşak bir lastiği ki bildiğim kadarıylan dizlerin bu yüzden yıpranmış olabilr düşüncesiyle ..bunlar olağan şeyler eğer rahatsızlıgın o bile değilse, başkalrında da bu tip durumlar kesındır bmx vücudu daha çok yorar ve sarsıntı yapar kemiklerinde vücudunda ağrılar zararlar yaratır kamburlaşma riskide yüksek,boyunda oynama oluşuruz uzamaz kısalır.. lafı kısa kesmek gerekirse size street mtb-dağ bisiklet tarzını tavsiye ediyorum.

cagkan

Üye
Tepki
20
günlük olarak Trek 4900SL kullanıyordum hardtail bir bisiklet zaten sizde biliyosunuzdur onunla bayaa rahatım.

2 buçuk sene öncesine kadar hergün bisiklete biner baketbol oynadım daha sonra bir süre ara verince diz bağlarında gevşeme sonucu ödem toplanması ve kıkırdak yumuşaması geçirdim.İlaç ve fizik tedavi sonunda iyileştim ama sanırım bmx street benim için vidyolarda kaldı ben yine hafif arazide takılmaya devam edicem gibi duruyor:)

Teşekkürler cevap için

Başka cevaplayan?

Tepki
13
Diz probleminiz yüzünden pek uygun olmayabilir tekrar nüks edebilecek bir durumsa bunu tetikleyecektir bmx. Ancak boy ve kilo problem olmaz o videolardaki insanlarında ortalama boyu kilosu sizinkine çok yakındır. Arkadaşın dediği gibi bmx de amortisör sizsiniz darbeyi lastikten sonra kadro ve siz soğuruyorsunuz. Buna göre karar verin ikinci el 500 600 tl bulabilirsiniz orta düzey bir bmx.