street bir bmx'in en fazla ağırlığı ne kadar olmalıdır.

Tepki
4
evet arkadaşlar..

street bir bmx'in en fazla ağırlığı ne kadar olmalıdır.

cevaplarınızı bekliyorum..

Scudo

rane

Aktif Üye
Tepki
11
13 taş patlasın 14 dür bence...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
15olabilir ama bu senn güçüne we tekniğine bağlı aslında ağırlık önmli tabikide ancak teknik we güç olursa ağırlığı azaltmış olursun

• Beğen
Tepkiler: Hakkı Özen

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
bende 15 kg derim ama cem abinin sölediği gibi senin gücün ne kadar çoksa ağırlık senin için o kadar az olur.

BursALı BMX

Aktif Üye
Tepki
110
Cem abiye katılıyorum.Street binen bi abimiz var forumda.Adı Muhammed.Onun Street BMX'inin 20 kg olduğunu söylemişti.Ama yapılı olduğum için farketmiyor demişti.Yani Street BMX'inin ağırlığı pek önemli değil.Ağırlık Flatland'de önemlidir. ;)

• Beğen

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
Ne 20 kg mu?Muhammed abinin bmx parçalarının hepsi marka parçalar.Ağır olma ihtimali yok gibi gelio ama neyse sorarız tekrar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kardeşim bak şunuda düşün kaliteli olabilir markada olabilir bu sadece o arkadaş için geçerli değil bu her bmxci için geçerli kaliteli diye marka diye hafif olıcakdiye bi kaide yok bnce şöle düşünürsek markaların parts ları war örneğin crank ama bu crank inde modeli war haff olanı war ağırı war içi boş crank war dolusu war parçanın yapımında kullanılan malzeme farkı war böle yola cık bnce

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
Haklısın ama abi Muhammed abinin bmxlerinin 20 kg olacağını düşünmüorm açıkçası.İçi boş sistemi ve dolu sistemi biliorm.İçi boş sisteme Tubular sistem deniyor.Sende biliosun.

kacak

Aktif Üye
Tepki
43
ne yirmisi arkadaşlar ya , foruma açılan konuları hiç mi okumadınız . Foruma açılan konuda bisikletin 17 kg olduğuu yazmıış muhammed abi ne ''20'' si :eek:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kaçak anlamadım sn bmx cimisn fr dh mi her style a konu açmısın dengesizsin bnce konuşmaların yanlış düzelt bnce

Tepki
4
teşşekür ederim arkadaşlar basket oynadığımdan dolayı kaldırma kuvvetim iyidir yapılıyım 83 kiloda kilomdur ozaman ağırlık pek öenmli değil ama tabiki 20 kg yi geçmezsede iyi olur gibime geliyor herşey icin teşşekürler arkadaşlar.

AEnT

Aktif Üye
Tepki
60
@BursALı BMX

20 kilo değil arkadaşım düzeltiyorum yaklaşk 17 kilo lütfen kafanzdan rakamlar vermeyin,uydurmayın ii forumlar!

• Beğen
Tepkiler: İbrahimBAKAN

bünyamin

Forum Demirbaşı
Tepki
437
neyse abilerim kimse kimseye karışmasında yönetiçiler karar weriri....

bende şunu diyorum ağırlık önelidir street te tabikide ama kişinin boy uzunluğuda öneli sen tutupta şimdik boyu 1.55 gelen adama uzun bir street kadrosu wersen al bunu diz kulan dersen olmaz çok uzun olur hafifte olsa kaldıramaz adam akılı boya gör uzunluk olucak kadroda.... ve bir arkimizde demişki street te ağırlığın önemi yok bence çok var ben 15 kiloluk bbmxide 80 cm den atliorum şunaki bmximde 10.5 gelior hafifletim 15 ten şuanki haliylede atliorum ama çok rahat kenime we bmxime zarar wermiorum yani ağırlığın önemi wardır bence unutmayın oke arkilerim abileri saygılar (ADANA TEAM By-MisTi)

psychobmx!

Daimi Üye
Tepki
453
arkadaşlar benim eski hoffman condor bisikletimin ağırlığı net olarak 20 kilo idi

şimdiki kullandığım gt jamie bestwick ise net olarak 17 kg'dır.

ama ben bi street ve rampa kullanıcısı olarak size tavsiyem ağır bisiklet kullanmayın bisikletinizin ağırlığı 17kgyi geçmesin 17 bile ağır ama yapılı ve tekniğini iyi kullanan için sorun değil elbet . rampada ise ağırlığın inanın hiçbir önemi yok. havadasınız ve hareket yapıyosunuz yerçekimine karşı koyuyosunuz. ama street yapıcak arkadaşlara tavsiyem ağır bisiklet kullanmayın ağır bisikleti ancak iyi bi noktaya geldiğinizde başarılı olarak kullanabilir ve yönetebilirsiniz.

saygılarımla (psychobmx!)

• Beğen

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
Gereken cevap geldi.Herşey yerine oturdu.Bu arada muhammed abi hoffman condorun kadroda ağır heralde ben öyle duydum.Zaten hoffmanların geneli ağır oluyor.

• Beğen
Tepkiler: psychobmx!

psychobmx!

Daimi Üye
Tepki
453
tam aksine kadro ağır değildi bende ağır sanıyodum ama söküp baktığımda hiçte öyle olmadığını gördüm. kadro çok hafifti ama benim parçalarım biraz fazla ağırdı;)ama yinede hayatımda kullandığım en deli makineydi.

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
bende kadronun ağır olduğunu biliyordum.Çünkü genellikle rampaya hitap eden bir bmx firmasıydı.Ama şimdi tam olarak street bmxleri çıkarıyor mu bilmiyorum.

psychobmx!

Daimi Üye
Tepki
453
evet sitesine girersen hoffmanın şuanda street üzerine yoğunlaştıklarını görürsün;) çok deli videolar var sitede izlemenizi tavsiye ederim..

• Beğen
Tepkiler: İbrahimBAKAN