Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Strava'da anlık segment kontrolü

Konu, 'Bahadır Gürel' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. Bahadır Gürel

  Bahadır Gürel Onursal Üye

  Yaş:
  49
  Kayıt:
  7 Haziran 2011
  Mesajlar:
  2.078
  Beğeniler:
  8.088
  Şehir:
  Maltepe/İstanbul
  Adı:
  Bahadır Gürel
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Arkadaşlar selam, geçen hafta bir ameliyat nedeniyle bisikletten uzak kaldım; sanırım bir ay daha durum böyle gidecek. Tabii bisikletten uzak kalınca yeni çıkan gelişmeleri çaresizce takip ediyorum. Ben kullanamasam da buradan paylaşmak istediğim bir özellik var.

  Tüm antrenman ve gezi turlarımı Strava'ya yüklüyorum. Bilenlere tekrar anlatmaya gerek yok, Strava'da bisikletçiyi motive edecek çok sayıda fonksiyon var. Ama geçen hafta çıkan iki özellik gerçekten de çok güzel. Strava premium üyeleri bunu duymuşlardır ama bir çoğumuzun da bilmesini isterim.

  Strava'da segment davası var bilirsiniz, özellikle İstanbul'un belirli yerlerinde bu segment olayı kıran kırana geçer. Böyle yerlerde bırakın KOM olmayı, ilk 10'a girmek bile harbiden iyi bisikletçi olmayı gerektiriyor. Diyelim ki arkadaşlarınızla bir antrenmana çıktınız ve dereceni geliştirmek istediğin bir segment'e geldin. Strava'nın bu yeni özelliği, bu segment'i geçtiğinde dereceni aşıp aşamadığını anında ekrana yazıyor, bundan iyi motivasyon kaynağı olur mu :) Tabii Strava bununla kalmıyor; Strava'da takip ettiğin veya seni takip eden bisikletçilerin de -eğer canlı segment özelliğini kullanıyorlarsa- bu segment'te ne yaptıklarını anında görebiliyorsun. Yani arkadaşlarınla birlikte turluyorsun ve segment'i geçtikten sonra arkadaşlarının da aynı segment'te ne yaptıklarını onlara sormadan görebiliyorsun. Bu özellik Premium abonelik gerektiriyor, tanıtıcı video da var: https://www.dropbox.com/s/fordb1f53atpz8p/Starfox_demo_1.mp4
   
  Edip Dinçer ve Gökhan Toros bunu beğendi.
 2. Gökhan Toros

  Gökhan Toros Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Haziran 2010
  Mesajlar:
  4.511
  Beğeniler:
  7.511
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Telefonla kullananlar için iyi bir özellik ama, benim gibi Garmin üzerinden kullananlar için pek işe yarar bir özellik değil.
   
  Edip Dinçer bunu beğendi.