Strava segmentlerinde araçla yapılan rekorları kaldırmanın yolu var mı?

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar bu strava segment kayıtlarında bir çok yerde araçla yapılmış hız değerleri var, ve onların birinci sırada olması insanın şevkini kırıyor bunu kaldırmanın bir yolu varmıdır?

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
evet var solda anahtar var ona basın flag yazıyor onada basın bu kadar :) flaglayın onları :D

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Bulamadım izah ederseniz sevinirim

Şimdi sağdan açılan bi flag buldum ona basınca bir sürü seçenek çıkıyor, tehlikeli kullanıcılar olabilir vs. diğer kişilerin ve kendi kayıtlarımı silmeden sadece o kişilerin kayıdını silmek için hangi yolu izlemeliyim

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
resimde gördüğün gibi ve flag'a tıklayınca sebep soruyor onuda belirtip flaglarsın :)
(link)

@emrah9700
sadece araba ile geçilmiş sürüşü varsa onu flaglayın ben hep diğer seçeneğini seçip açıklamaya car driver yazıp flaglıyorum :D

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Melih Çolak

Ohh çok sağolun yaa, en büyük sıkıntım buydu stravayla ilgili ALLAH Razı olsun..

Heralde o adamın o turdaki veya o bölgedeki turunda geçdiği bütün segmentler iptal oluyor, ya o sürüşü için yada bütün sürüşleri için, tek segmentden arabayla geçmişse diğerlerinden bisikletle geçmişse sadece tek segmentden kaldıramayız değilmi?

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@emrah9700
Kişinin yaptığı o günkü kayıt siliniyor flaglanıyor segment şikayet etme diye bişey daha önce duymadım :) komple kayıt siliniyor :)

• Beğen

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Melih Çolak
Evet öyle oluyor, burası turistik yer olduğu için (kapadokya) bazı yerleri bisikletle bazı yerleri arabayla gezenler olmuş, stravalı isimde az olduğu için bisikletle gitdiği yerlerin kayıdını silmek istemedim.

segmentden sağdaki flag işaretini seçincede heralde o segmenti flaglayıp kaldırıyorsun denemedim ama öyle gibi geldi, onda daha çok seçenek vardı, şöyle
(link)

• Beğen

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
dün gece uyumuşum ya :) büyük ihtimal dediğin gibi segmentte flaglana biliyor

• Beğen

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Segment flaglamayı denedim, yapdığım segment gitdi de, ama gizlemede vardı bi ara başkasının stravasından bakıcam bakalım banamı gizlemiş yoksa silmişmi, burdaki bazı segmentlerin yeri ve ismi düzenli değil, oraları silip düzenli segment yaparım her zaman herkes rahatca kullanır

@Melih Çolak
Peki bu stravadaki gran fondo 100 gibi yarışmalar hakkında bilgiye sahipmisiniz. kazanana tişörtmü hediye yoksa tişört indirimli mi?

(link)

100 kmyi yapan herkes mi kazanıyorki

• Beğen

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
@emrah9700

Sadece satın alma seçeneği açılıyor diye biliyorum.

• Beğen

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@emrah9700 o forma satılıyor ama sadece grand fondo 100'ü tamamlayanlar için kilit açılcak diyor satın alabilirsiniz diyor :)

• Beğen

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Strava segmentleriyle ilgili soru tekrarı arkadaşlar..

Bu arada nevşehir bölgesinde strava segment işini daha önceden bilen yokdu ve biz bu yıl ilin çok yerine belirli noktalarda başlayıp belirli noktalarda biten segmentler koyduk, ama dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerin oluşturduğu yada onlar geçince stravanın oluşdurduğu anlamsız segmentler var.

Bu noktalarda stravanın kendi koyduğu yada başka birinin koyduğu ama trafik lambaları vs. içeren yada başlangıç ve bitiş noktaları mantıksız olan segmentleri kaldırmak yerine oraya daha anlamlı noktada başlayıp biten bir segment koymak istiyorum, bunun için segment işlemlerinden ne yapmam gerekiyor, tehlikel olarak işaretlersem benim segmentimide kabul etmeyebiliyor yada o segment kapansada adı ve kendi orada kalıyor, onun adını tamamen kaldırıp benim koyacağım segmentin durması için ne yapabilirim..

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@emrah9700

Strava'yla ilgilenen hemen hemen herkesin hayalinde Strava'daki çöplük segmentleri bir gecede silip kendi hayalindekileri yaratmak vardır. Başkalarının oluşturduğu segmentler nasıl ki size keyfi ve saçma görünüyorsa sizin de oluşturmak istedikleriniz başkalarına keyfi ve saçma gelecektir. Bu nedenle böyle birşey yapamazsınız; hatta Strava'da bile çalışsanız yapamazsınız hatta patronun oğlu bile olsanız mümkün değil.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Bahadır Gürel bey

:D Anlaşılan çöplük rekorlar kaldırılabildiği gibi, sanırım çöplük segmentleri tehlike arz ediyor diyerek kapatsakda segmentin ismini yine göreceğiz..

Neyseki kendi oluşturduğumuz segmentleri silebliyoruz..

Peki hide diyerek gizlediğimizde sadece kendimizemi gizlemiş oluyoruz..

Ama şöylede bir durum var benim segment oluşturup diğer segmentleri tehlike arz ediyor diye kapamış olmam belirttiğinizin aksine, eskiden onları kapamama anlam veremeyen arkadaşlarım aklın yolu birdir kapatman ve yerine koyduğun segment çok mantıklı diyorlar..

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@emrah9700
Hide yapilanlari o segmentte surenler de acmiyorsa herkese default hide olarak gorunur.

Benim onerim private segmentler olusturup kendi performansinizi boyle olcmek. Mesela Bostanci-Pendik bolgesinde 30 dan fazla birbiriyle kesisen segment var. 200-300 metre icin segmentler acilmis. Ben private segmentler olusturdum, digerlerini hide ile kapatiyorum. Sadece ben goruyorum ve Veloviewer a da aktariliyor.

Strava Destek'teki açıklama şöyle:

(link)

"In segment-dense areas, it is too hard to display all segments on one ride, so we developed a segment popularity rating. Depending on the number of times a segment is viewed, that segment is either shown on the ride by default or "hidden" due to a low popularity rating.
The user has the ability to customize which segments are show on Activity Detail pages and which are not. By "Hiding" a segment, you vote to decrease its popularity and hide that segment on all of your activities. When you "Unhide" a segment, you increase its popularity rating and vote to show that segment on all of your activities. The overall popularity of a segment will determine whether it will be visible or hidden on your activity pages if you currently don't have preferences set for that segment. "

Segmentler hide/unhide edilerek bir bakıma oylanıyor. Böylece çoğunluğa göre anlamlı olan segmentler görünür kalıyor. Bu da bir yöntem.

• Beğen
Tepkiler: talha55

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
Gecen yaptigim yoldaki 25 kmlik bir segmenti incelerken komun 134 nabiz ortalama ile 49.1 ortalama hiz yaptigini fark ettim ki , ben ayni segmentte 170 nabiz ortalama ile 29.9 ortalamayi anca elde edebildim (mtb) boyle bi sey gercekten mumkun mu nasil olabiliyor durduk yere kimseyi sikayet etmek te istemiyorum.

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@Mustafa ZeybekYok zaten imkansiz demiyorum belki gercekten de yarim saat boyunca 530w koruyabiliyordur ama 134 nabiz garibime gitti acikcasi yani bu nabizla 530 w uretebiliyorsa ftp degeri kac ola ki 1 beygir falan var herhalde[emoji28]

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
@furkanbr dostum, FTP, nabız, watt güzel bilgiler.Ama önce Kadir Kelleci kim onun hakkında bilgi edin, bisiklet camiasına bir nebze saygın varsa.
FTP yi sonrrada öğrenirsin sanırıım.

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@hasanalparslangInternette cok az goz attiktan sonra fatih topcunun videosunda daha once gordugumu hatirladim gercekten kim oldugu hakkinda da bir fikrim yoktu acikcasi , herhangi bir saygisizlik yapmak gibi bir amacim da yoktu sadece gordugum degerler cok yuksek gibi gelince danismak istedim bi hatam olduysa affola